Tento článek patří mezi nejlepší články na Mineland Wiki.

Arsteim

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Arsteim
Městský stát Arsteim

Verze 1.18
Státní zřízení technokratická republika
Status uznaný městský stát
Založen 8. 12. 2021
Důvod založení stavba spawnu
Souřadnice x:-22 z:-365

Správce 16.png 0kap
Byrokrat 16.png Le0
16.png David_Andalou
Doprava cesty
železnice
Zaměření správní
obchodní
dopravní
Sloh TBA
Biomy plains
forest
Městské části Arsteimhald
Arhaavn
Podarsteim
Novo Ulitz
Arsteimetz
Baadvari
Podgori
Zahumenny
Organizace OMN
23/4/2024 23:31:51 · Š · E · R

Arsteim je spawn město na verzi 1.18. Nachází se zde portály do těžebních dimenzí, hráčské obchody či budova OMN. Arsteim je přirozeným středem mapy, prochází ním důležité stezky a zároveň se kousek od centra nachází i hlavní vlakové nádraží, ze kterého lze využít železnici na všechny světové strany. Název Arsteim vznikl modifikováním názvu „Karlštejn“, 0kap tak chtěl odkázat na base Admin Teamu na Mineland Fortune Hardcore.


Správa

Arsteim je městský stát s technokratickým státním zřízením, který zachovává přísnou neutralitu. Správu zajišťuje Admin Team, jenž se stará o jeho další rozvoj, pořádání kulturních akcí nebo přidělování parcel hráčům. V případě zájmu mají hráči možnost zažádat o pronájem některé z budov, nebo si po domluvě postavit budovu vlastní. Pro hráčské stavby jsou vyčleněny konkrétní čtvrti. Zájemci jsou však povinni držet se předem stanovené palety bloků, aby byl zachován vizuální styl města.

Zajímavá místa

V Arsteimu se nachází mnoho zajímavých míst, která stojí za pozornost. Vedle budovy OMN, hlavního nádraží nebo arsteimského divadla se jedná například o arsteimský podchod nebo arsteimský kanalizační systém. Za návštěvu stojí také hospoda pod hlavním nádražím, pizzerie poblíž divadla nebo klub Paysl, z něhož vede cesta do jeskyně, kde mají hráči možnost vyzkoušet své štěstí v hazardní hře shulkery štěstěny.[1]

Budovy

Budova OMN

Pohled na budovu OM (vpravo Kvelb)

Dominantou města je budova OMN, která se nachází na nejvyšším bodě města a tvoří tak přirozený orientační bod. Budova je umístěna pár bloků od spawnu a slouží především pro pořádání schůzí OMN, na nichž jsou komunitně projednávána Roleplay i Non-Roleplay témata týkající se chodu serveru a jeho budoucnosti. Hráči mají možnost se k daným tématům vyjádřit a ovlivnit tak finální rozhodnutí, které je ve většině případů řešeno formou hromadného hlasování. Podrobnější informace jako např. rozdělení mandátů nebo zápisy z jednotlivých schůzí lze najít na vlastní stránce Organizace minelandských národů. Současná OMN navazuje na činnost Tswillinské OMN.

Arsteimské nádraží

Dolní vstup Arsteimského nádraží

Kousek od spawnu se taktéž nachází další důležitá budova – Arsteimské vlakové nádraží. Slouží jako středobod železniční dopravy na Minelandu a snaží se podpořit snahu admin týmu o rozšíření alternativních způsobů dopravy. Přestože z nádraží vede trať téměř na všechny světové strany, napojen byl doposud pouze Bergburg. Na připojení dalších sídel do železniční sítě se však pracuje. Hráči mají možnost se po domluvě na výstavbě železnice podílet a urychlit tak napojení vlastních měst. Nádraží má tři vstupy, jeden horní (ze strany spawnu), druhý dolní a třetí možností je využít podchod, jehož konec ústí právě do Arsteimského nádraží. Ze strany od dolního vstupu je taktéž možno navštívit nádražní hospodu, kde si můžete dát něco dobrého k pití, zaposlouchat se do hudby nebo využít zdejšího tanečního parketu.

Arsteimské divadlo

Interiér arsteimského divadla

Arsteimské divadlo poskytuje vhodné místo pro pořádání široké škály kulturních aktivit, převážně roleplay charakteru. Krátce po jeho výstavbě v něm byly pořádány dvě dražby obrazů[2], a další akce jsou ve fázi intenzivních příprav. Jeho obdoba na minulé verzi (ve městě Tswillin) hostila mimo jiné např. volební debatu během voleb na post moderátora v roce 2020, jímž se nakonec stal Gold. Samotné arsteimské divadlo čítá 60 míst k sezení a zvládá tak bez problému pokrýt maximální obsazení serveru.[3] Další místa jsou pro vážené hosty k dispozici na balkonech, nad samotným jevištěm.

Arsteimský hřbitov

Interiér arsteimského divadla

Na okraji města, jižně od budovy OMN, se nachází arsteimský hřbitov. Jsou zde pomyslné náhrobky zabanovaných hráčů, kteří se nějakým způsobem zapsali svým počínáním do paměti Admin Teamu. Vedle hráčů zabanovaných na současné verzi je možno v sekci legend najít náhrobky těch nejikoničtějších hřísníků z verzí předchozích. Namátkou se jedná například o BarrBarra, Bururaita, Iderkaa nebo třeba hráče z Erlandu. Nechybí ani Krtek, který má v sekci legend dokonce svou vlastní kryptu s výčtem všech jeho banů.

Galerie

Odkazy

Reference

Související články