Tento článek patří mezi nejlepší články na Mineland Wiki.

Bergburg

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Bergburg
Verze 1.18
Sídelní útvar město
Založen 19. 12. 2021
Zakladatel 16.png panDrd
16.png Fjuro
16.png morcak91
Souřadnice x:380 z:0
🏛️

Stát Esolie
Správce 16.png panDrd (od 19. 12. 2021)
16.png Fjuro (od 15. 3. 2023)
Doprava pěší
jezdecká
železniční
Sloh medieval
fantasy
Biomy jehličnatý les
27/5/2024 3:08:39 · Š · E · R
Dění okolo této stránky se stále vyvíjí.
Informace je třeba je se zvýšenou péčí aktualizovat a doplňovat.

Bergburg je esolijské město ležící ve středu státu u malého jezera. Slouží jako trvalé bydliště Drda, Fjura a morcaka.

Vzhled města

Stavební sloh

Bergburg je základem i roleplayem středověké město, které však kombinuje také prvky až novověké. Na rozdíl od jiných středověkých sídel, město je plné barevných květin, keřů a stromů, což mu dodává až romantický nádech. Na stavbách se objevuje především deepslate, smrkové a tmavodubové dřevo. Pro budovy je typický schodový lem, špičaté tmavé střechy a obloukové klenby nad (a dokonce někdy i pod) okny.

Schodový lem


Budovy

Historicky prvním postaveným domem je hospoda, kde se obyvatelé schází na společné popíjení a poslouchání hudby. Centrem dění je velký sklad, kde nalezneme 96 dvojchestek pro skladování materiálů. Z významných budov je dále v Bergburgu útulný penzion, který oplétají strašidelné historky, trh a hlavní esolijské nádraží, jehož výstavba začala po vítězství Drda ve volbách. V neposlední řadě se ve městě nalézá také stáj s nejrychlejšími koňmi na serveru[1].

Historie

Osídlení

Město bylo založena 19. 12. 2021, ihned po spuštění verze, kdy se panDrd, Fjuro a morcak91 vydali jihovýchodně od spawnu na předem vytipované místo v esolijském jehličnatém lese u jezera Niedersee. V té době ještě hráči neměli vědomí o předchozích národech, takže podivná socha, pojmenována Iqar, jak bylo rozluštěno z písma na desce, byla šokujícím objevem. Následně započaly práce na výstavbu osady. Fjuro těžil stromy, Drd osvětloval jeskyně a těžil železo a měď. Morcak v rozbitém portálu našel zlatou lopatu, pomocí které vytvořil svoje dočasné obydlí - legendární Amogus díru, která na místě zůstala asi ještě týden, protože jí nikdo nechtěl zakrývat.

Amogus díra chvíli po vzniku

Výstavba

Stavba Bergburgu započala hned druhý den po nové verzi, kdy vznikla první stavba, hospoda. Během týdne tak vyrostly další budovy, jako důl a sklad. Postupně ke konci roku vzniklo také pole, stáj, mlýn a trh. Současně s tím morcak91 těžce pracoval při tradování s vesničany, které měl zavřené v jednoblockových dírách u bedrocku[2]. Bergburg se tak snadno stal nejbohatším své doby, co se diamantů týče. 30. 12. 2021 byl pak jako druhá obec v pořadí zaznačen na dynmapu a stal se tak právoplatným a uznaným městem.

Objev Iqqštiny

9. 1. 2022 byla při hledání Drdova koně nalezena svatyně lidí, kteří žili dávno na území Bergburgu. Do té doby byla jediná zmínka o nich socha Iqar na náměstí. Tento objev byl ovšem mnohem důležitější, protože obsahoval písmo těchto předků. Do lesa nad Niedersee se sjeli archeologové z celého serveru, jazyk se však nakonec podařilo rozluštit Esolijčanům, Bombovi a Bloodovi. Kniha obsahovala poměrně nedůležitý recept na dýňový koláč, který se na památku objevu začal v Bergburgu péct, ale hlavně nám otevřela brány k dalším objevům.

Klíč k překladu Iqqštiny

Zde je abeceda národa Iqqů (jak byli pojmenováni podle knihy)

Anglická abeceda A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Iqqština I Q A R B C D E F G H J K L M N O P S T U V W X Y Z

Uvozovka za písmenem znamená diakritiku ["]

Všechna slova začínají velkým písmenem

Příklad: P"agi znamená řeka

Tajemný portál

Po propadu půdy 18. 7. 2022 byla nalezena kostra mrtvého muže, stará mezi 100 až 200 lety, tedy dávno po tom, co na území Bergburgu žili Iqqové. Nejspíš se tedy jednalo o archeologa. Muž měl u sebe kozí roh a nákres jakési oblasti. Široká veřejnost se rozhodla o pokus najít tuto zátoku, která je na náčrtu vyobrazena. Hned den poté se to povedlo Goldovi, který místo našel a zahrál u něho na kozí roh. Na protilehlém útesu se výbuchem otevřel přístup k rozbitému portálu.

Rozbitý portál

Odkazy

Související články

Reference

  1. Nejrychlejší kůň na serveru (Drdův) má rychlost 13. Koně jsou pečlivě kříženi a jsou vybíráni pouze jedinci s rychlostí 12+. Zbytek jde do salámu.
  2. Tehdy neexistoval zákon o právech villagerů.