Kitstburg

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Kitsburg
Pohled na rozestavěný hrad
Pohled na rozestavěný hrad
Verze 1.18
Sídelní útvar sídlo
Založen 24. 12. 2021
Zakladatel 16.png lisiak123
Souřadnice x:-70 z:350
🏛️

Stát Esolie
Stavitel 16.png lisiak123
Doprava pěší
jezdecká
metro
vlak
Zaměření obytné
Sloh TBA
Biomy meadow
grove
frozen peaks
23/7/2024 6:04:33 · Š · E · R

Kitsburg je hrad na západním území státu Esolie, jižně od města Nozomberg. Hrad je zajímavý svými velkými rozměry a netradičním zasazením do horského masivu. Velikost Kitsburgu v blocích krychlových
je přibližně 6 852 372. Pánem a i zakladatelem hradu je Sir Lišiak, aktuální prezident Esolijské republiky.


Příběh

Smutný konec, světlý začátek

Po výbuchu Nythejské jadrové elektrárny, s objevením nového kontinentu a založení státu Esolie, se na pohoří "Ledových hor" usídlil Lord Lišiak. Lišiak byl jedním z guvernérů a pravou rukou císaře Yonie, bývalého císařství na verzi 1.15/1.16.

Naděje na dosah

Po vytvoření nového státu, zformováním státního útvaru a moci, začala narůstat touha po nových stavbách a projektech. Tehdejší prezident Bomb uvolnil ze státního rozpočtu peníze, které měli sloužit jako podpora pro různé projekty. Lišiak začal okamžitě pracovat na projektu a vyřizovat potřebné papíry.

Šťastné a stavební

V den Vánoc to konečně začalo. Lišiak získal stavební povolení a výstavba mohla začít. Skoro celý den se kopaly základy, až se málem zapomnělo na vánoční večeři. Ve stejný den, prezident podepsal všechny dokumenty, které Lišiak poslal na schválení, mimo stavebního povolení.

Cítim sa skvele, konečne môžem začať budovať svoj príbytok. Konečne to podpísal. Bolo to práce až nad hlavu. Teraz začína pravá práca. Vidím tu síce nejaké malé problémy, ale vidím ich skôr, ako malé prekážky na ceste za skromným príbytkom. Už sa teším keď sa zložím u seba, pekne v teple pevnosti.
— lisiak123, 25. 12. 2021, vyjádření Lorda Lišáka novinářům
Oblast před zahájením výstavby


Antikoncepce aneb Nemnožte se tolik

Během výkopových prací se k hoře přistěhovalo pár obchodníků, kteří byli známí svými podvody s antikoncepcí. Lišiak nakoupil několik kusú antikoncepce pro své vesničany. Bohužel, jednalo se pouze o placebo a vesničané se začali mezi sebou nekontrolovaně množit a lagovat server. Lišiak byl odsouzen a skončil ve vězení, jelikož nebylo dostatek důkazů o jeho nevině. Avšak, Admin Team mu udělil menší trest, když bude jeho případ zveřejněn jako odstrašující příklad. Lišiak souhlasil, byl propuštěn a pokračoval ve své práci.

Strasti kopání

Kopání základů bylo nekonečné, nástroje se pořád ničily, i navzdory pomoci Lorda Coolera, známého čaroděje, který prodával své očarované knihy za výhodnou cenu. Během práce na projektu se novým prezidentem stal Pan Drd, který finančně dotoval tenhle projekt v rámci své kampaně.

Porušování estetických práv mapy

Kopání pokračovalo a Admin Team si začal všímat, že s horou, kde práce probíhaly, není něco v pořádku. Polovina vrcholu hory byla pryč. Admin Team chtěl tuhle horu vrátit do původního stavu, no díky prezidentu Drdovi se tak nestalo. Lišiak musel slíbit, že svou stavbu dokončí a zničené okolí zregeneruje.

Stavba

Po totálním vysílení z důvodu kopání, mohla započít výstavba hradu. Průbeh výstavby probíhal v klidu a bez komplikací. Problémy začaly až při stavbě ve výškách, kde si ne jeden architekt zlomil pár kostí při pádech.

Konec?

Blížil se den, kdy mělo vypršet stavební povolení, no stavba ješté nebyla hotová. 24.3.2022 tohle povolení vypršalo a stavba potřebovala ještě 16 dní, aby byla dokončena. Prezident slovně prodloužil toto povolení o 16 dní, díky slibu, který dal Lišiak Admin Teamu.

Lišiak s prezidentem Drdem (vpravo) a občanem Flavoslávie Maxem (vlevo)


Zazvonil zvonec a výstavby téhle veliké stavby je konec

Dne 10.4.2022 byla slávnostně ukončená stavba hradu.

Cítim sa skvele, konečne môžem skloniť hlavu pod poriadnou strechou.
— lisiak123, 10. 04. 2022, vyjádření Lorda Lišáka novinářům
Kitsburg pod rouškou noci


Architektura

Exteriér

Hrad byl postaven přímo v hoře. Kolem něj byly vystavěny hradby se čtyřmi věžemi a bránou. Za branou se nacházejí dvě stáje s koňmi, které zdobí hlavní vstup na pozemek hradu. Stáje jsou postaveny ze smrkového dřeva a dodekorovány kamennými prvky. Design navrhl hráč PanDrd. Součástí hradeb je také menší hrad, který slouží jako vedlejší vchod. Uvnitř osloví oko hráče dřevěný design, který se táhne po celých hradbách. Na povrchu je kamenná podlaha, zatím bez známek lidské ruky designéra. Nechybí klasické palisády táhnoucí se po celé délce hradeb.

Úvodní část Kitsburgu

Interiér

Vstup do hradu je zdoben dvouschodištěm, které je zdobeno přírodními prvky. Vnitřek hradu je vystavěn z černého kamene, se smrkovými podpůrnými sloupy. Po vstupu do hradu si můžeme všimnout schodů do hlavních hradních věží a pokladů, které jsou použity jako dekorace a znak bohatství. Další schodiště vedou do menších věží, které jsou napojeny na menší boční balkon, kde se nacházejí sochy původních obyvatel území Esolie. Jedna z hlavních věží vede přímo do části hradu, kde jsou komnaty nejvyšších politických představitelů Esolie. Hlavní hala hradu má kruhový tvar se čtyřmi dalšími chodbami, vedoucí do zbylých částí hradu. Hala má dvě patra do výšky a několik pater do hloubky, které vedou až na samotné dno. Strop je tvořen polokoulí s honosným lustrem.