Návody:Roleplay

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Role-play je hraní za jistou roli, postavu, charakter, který osobitým způsobem interaguje s prostředím. Hráči se tím pádem stávají jakýmsi hercem, který sehrává svou roli v dění na serveru, obdobně jako v divadle, filmu.

Role-play na Minelandu

Vzhledem k tomu, že Mineland není žádný hardcore role-play server, nýbrž se tu o role-playi pojednává jako o dobrovolné feature v rámci několika málo momentů, tak tu jsou nastavené jen jisté mantinely, které (zatím) nejsou vázané na žádná pravidla.

Role-play se nejvíce rozšířil mezi hráče v rámci schůzí OMN, kdy se hráči sejdou na voicechatu a jednají na diplomatické úrovní jakožto představitelé svých států, popřípadě koalic, aliancí… Zkrátka se každý jeden účastník vžívá do té své ROLE a hájí podle toho své politické zájmy a také tomu přizpůsobuje vyjadřování ve hře. Tedy že nepřijde a nebude mluvit jako Franta v hospodě u piva, ale jako politický řečník, který se snaží ostatní přesvědčit svými argumenty.

Jak rozdělujeme role-play a non-role-play

Mimo hru realizujeme jistou formu role-playe i na našem discordovém účtu. Tam funguje kanál #zpravodajství, která jako jediná slouží výhradně pro role-play účely. Zbytek discordu slouží pro „non-role-play“ záležitosti. Jedinou vyjímkou je, když se v době konání OMN založí hlasový kanál se stejným názvem, popřípadě s názvem jiné, role-playové, akce.

Přímo ve hře záleží na domluvě. Jediným mantinelem je, aby se role-play v uzavřené skupině hráčů realizoval skrze voicechat, /msg a nebo /l chat. Není třeba svým hraním rolí obtěžovat hráče, kteří o to nemají zájem.