Modifikace

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pro potřeby serveru a pro zkvalitnění hry upravujeme chování hry. Ovlivňujeme loot i griefování mobů (hlavně kvůli ochraně krajiny). Oproti předchozí verzi nejsou v loot tables nastaveny emeraldy, protože systém států a ekonomiky je nyní postaven na diamantech, resp. na Diamond Shards.

Hra

AFK

Pokud se nehýbete déle než 3 minuty, server vás v tabulátoru označí jako [AFK]. Označení away-from-keyboard nemá žádný vliv na hru (neochraňuje před poškozením), jedná se pouze o informaci pro ostatní hráče.

Spaní

Na serveru je nastaveno procento lidí potřebných na přespání noci na 30%.

Dimenze

Nether

Nether na současné verzi je v poměru 1:1 s Overworldem. 1 blok v Netheru se rovná 1 bloku v Overworldu.

End

Admin Team se po zkušenostech z minulé verze rozhodl zamezit na první týdny po začátku verze přístup do end dimenze. Hlavními důvody jsou až moc rychlý progres (endertrapka) a hlavně elytry, které zcela likvidují rozvoj železnic či cest po mapě.

Těžební dimenze

Jak už se dá dočíst v pravidlech, přírodu udržovat ideálně tak, jak byla vygenerovaná. Vždy se snažte, obzvlášťe v Terra Nullius (území nepatřící žádnému státu), zahladit stopy po vašem těžení. Pokud potřebujete těžit větší množství věcí, například písek či terracottu, navštivte Těžební dimenze. Portály do nich naleznete na spawnu. To samé platí pro větší jeskynní výpravy, doporučujeme prozkoumávat jeskyně pouze v blízkosti vašich sídel a větší výpravy podnikat prostřednictvím Těžebního Overworldu. Dimenze jsou pravidelně resetovány administrátory, kteří o restartu informují. Cílem je maximálně prodloužit udržitelnost overworld světa.

Loot

Mobové

Defaultní loot je nezměněn, tabulka popisuje pouze přidaný loot.

Mob Loot navíc Šance Looting
CORE EnderdragonFace.png Ender Dragon Dragon Egg 100%
CORE GuardianFace.png Guardian Sponge 10% +2% za každý level

Grief

Griefování mobů je vypnuto přes datapack, nikoliv přes gamerule mobGriefing, takže Vesničané mohou farmařit.

Mob Grief
CORE CreeperFace.png Creeper NE
CORE EndermanFace.png Enderman NE
CORE GhastFace.png Ghast NE
CORE WitherFace.png Wither NE (Overworld)
ANO (Nether, End, Těžební Overworld)

Předměty

SEE.png Podrobné informace naleznete na stránce Předměty a recepty.

Další velkou modifikací jsou speciální předměty a recepty, kterým je věnována samostatná stránka Předměty.

Resource Pack

SEE.png Podrobné informace naleznete na stránce Resource Pack.

Le0 a erikej dlouhodobě vyvíjí pro Mineland serverový Resource Pack, který upravuje hru a hlavně přidává nové textury. Zapíná se automaticky při připojení na server, od verze 1.18 je nově také volně ke stažení na stránce Resource Pack. Jestliže máte Resource Pack stažený, můžete si v nastavení serveru v menu Multiplayeru vypnout automatickou aktivaci serverového Resource Packu. Sledujte Discord a další kanály, ať stále hrajete s nejnovější verzí.