Modifikace

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pro potřeby serveru a pro zkvalitnění hry upravujeme chování hry. Ovlivňujeme griefování mobů (hlavně kvůli ochraně krajiny), přidáváme nové herní aspekty a speciální předměty. Oproti předchozí verzi nejsou v loot tables nastaveny emeraldy, protože systém států a ekonomiky je nyní postaven na diamantech, resp. na Diamond Shards.

Hra

AFK

Pokud se nehýbete déle než 3 minuty, server vás v tabulátoru označí jako [AFK]. Označení away-from-keyboard nemá žádný vliv na hru (neochraňuje před poškozením), jedná se pouze o informaci pro ostatní hráče.

Spaní

Na serveru je nastaveno procento lidí potřebných na přespání noci na 30%.

Zpříjemnění hry

  • Příkazem /finditem vyhledá předmět v blízkých uložištích.
    • K této funkci existuje i klávesová zkratka (shift + pravým tlačítkem myši na item v inventáři nebo chestce), která zvýrazní tento item v okolí. Toto tak efektivně funguje například při plném inventáři a potřebě jej vytřídit. Klávesovou zkratkou zvýrazním item v inventáři a rychleji ho uložím. Tato funkce však některé lidi otravovala a tak byla přidána funkčnost na permissi, tuto mají všichni defaultně vyplou, klávesová zkratka se dá zapnout, či opětovně vypnout kliknutím na tlačítko v admin shopu (tam, kde je knihovník).

Teleport do herního světa

V přístavišti na spawnu se již nevyskytuje pouze loď pro teleport do těžebního světa, ale i pro náhodný teleport po hlavní mapě, toto bylo vytvořeno s ohledem na nové hráče, aby se mohli rychleji dostat do přírody a založit si osadu. Pro zájemce je v přístavišti možnost si zdarma vzít loďku a vydat se do přírody na vlastní pěst.

Dimenze

Nether

Nether na současné verzi je v poměru 4:1 s Overworldem. 4 bloky v Netheru se rovná 1 bloku v Overworldu. Nether od verze Mineland 1.20 již nemá svůj těžební protějšek a to sice z důvodu šetření místem a jisté obměny dominantních hráčů s farmami. Nově se bude normální Nether resetovat i se vším, co obsahuje přibližně jednou za pár měsíců nebo při vyčerpání zdrojů. Nenechávejte si v Netheru nic, co by Vám později mohlo chybět. Reset netheru bude dostatečně předem oznámen, aby si hráči stihli vzít svoje výtěžky z farem a další.

End

Normální End dimenze je omezena jen na hlavní ostrov a slouží pouze pro přístup k Enderman farmě. Na lootění Endu slouží Těžební End.

Těžební dimenze

Jak už se dá dočíst v pravidlech, přírodu udržovat ideálně tak, jak byla vygenerovaná. Vždy se snažte, obzvlášťe v Terra Nullius (území nepatřící žádnému státu), zahladit stopy po vašem těžení. Pokud potřebujete těžit větší množství věcí, například písek či terracottu, navštivte Těžební dimenze. Portály do nich naleznete na spawnu v přístavu. To samé platí pro větší jeskynní výpravy, doporučujeme prozkoumávat jeskyně pouze v blízkosti vašich sídel a větší výpravy podnikat prostřednictvím Těžebního Overworldu. Dimenze jsou pravidelně resetovány administrátory, kteří o resetu informují. Cílem je maximálně prodloužit udržitelnost overworld světa.

Grief

Griefování mobů je vypnuto přes gamerule, toto se však nedotýká villagerů, kteří mohou sklízet farmy a házet si jídlo.

Předměty

Podrobné informace naleznete na stránce Předměty a recepty.

Další velkou modifikací jsou speciální předměty a recepty, kterým je věnována samostatná stránka Předměty.

Resource Pack

Podrobné informace naleznete na stránce Resource Pack.

erikej po Le0vi převzala serverový resource pack a nadále ho dlouhodobě pro Mineland vyvijí. Resource pack upravuje hru a hlavně přidává nové textury. Zapíná se automaticky při připojení na server, od verze 1.18 je nově také volně ke stažení na stránce Resource Pack nebo na stránce mineland.eu/rp. Jestliže máte Resource Pack stažený, můžete si v nastavení serveru v menu Multiplayeru vypnout automatickou aktivaci serverového Resource Packu. Sledujte Discord a další kanály, ať stále hrajete s nejnovější verzí.