Carraighen

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Carraighen
Pohled na město (vpravo Markard)
Pohled na město (vpravo Markard)
Verze 1.15/1.16
Sídelní útvar město
Založen 27. 4. 2020
Zakladatel 16.png Kertyz
Souřadnice x:220 z:-1660
🏛️

Stát Etaven
Starosta 16.png Kertyz
Doprava TBA
Zaměření obytné
Sloh TBA
Biomy mountains
15/6/2024 22:13:16 · Š · E · R

Carraighen je město ležící na severním pobřeží Středozemního moře v pohoří Ardglean. Název města vychází ze starší řeči původních obytel (Carraigh = skála/skalnaté). Jedná se o podhradní město hradního areálu Markard, bez vlastního opevnění. Centrem města protéká říčka pramenící na svahu skalního masivu, severně od města na území státu Monteblanco.

Historie

Pravěk

PaLe0ntolog provádějící výzkum fosílie

Před stovkami milionů let obývalo Středozemní moře velké množství vodních plazů. Vlivem pohybu litosférických desek docházelo k narušení mořského dna a pronikání vody ke žhavému zemskému jádru. To vedlo k oteplování mořských vod a studenokrevní plazi byli nuceni vody opustit. Většina se vydala směrem na chladnější sever. Teplé moře na druhou stranu vytvořilo příznivé podmínky pro vznik a prosperující život jedinečných mořských korálů, jimiž je Středozemní moře proslulé. Na několik set tisíc let našli plazi v pohoří Ardglean vhodné útočiště. Mírné podnebí nízkých hor jim poskytovalo ideálně nízkou teplotu potřebnou k přežití. Poté ovšem severní část kontinentu zasáhla dlouhotrvající doba ledová a ještěry vytlačila zpět na pobřeží. Drtivá většina plazů nelítostné podmínky nepřežila a celé severní pobřeží Středozemního moře se stalo místem mnoha paleontologických nálezů. Z tohoto důvodu je místní hornina velmi bohatá na uhlí. Jedna z nejzachovalejších fosílií byla nalezena na okraji města Carraighen. Tento unikátní objev přilákal nejednoho slavného paLe0ntologa.

Před kolonizací moderními lidmi

Primitivní povrchový důl původního kmene

Dlouhá léta trvalo než se po skončení doby ledové místní fauna a flora alespoň částečně vzpamatovala. Dodnes však zůstává sever kontinentu pokryt nejen sněhem, ale na některých místech i ledovci. Když se klimatické výkyvy na severu ustálily, došlo k migraci prvních kočovných kmenů z jihu, které hledaly nové území. V okolí pohoří Ardglean se jeden z kmenů usadil a z počátku se jeho příslušníci věnovali chovu skotu, se kterým na svazích putovali za čerstvou trávou. Lehce dostupné nerostné suroviny a uhelná ložiska přispěly k rychlejšímu rozvoji kmene, který byl schopen vyrábět dokonalejší nástroje. Kmen však nevynikal v oblasti boje a byl tak po dlouhá léta drancován nájezdy divokého kmene Horacius, jenž obýval osadu na území dnešního státu Monteblanco. Kmen Horacius se pravidelně zmocňoval ocelových nástrojů místního kmene, především zdejší ocelové motyčky se pak staly symbolem zhouby a zkázy ostatních severských kmenů. Časem se kmen naučil nepřátelské útoky alespoň odrážet a mohl se tak začít věnovat těžbě drahých kamenů v primitivních povrchových dolech, na které je pohoří velmi bohaté. Cenné nerosty kmen začal používat jako platidlo při obchodování s okolníma osadama a mohl se tak začít plně věnovat rozvoji.

Současnost

Carraighenská medovina

Kertyz a AMDman77 před medovarem krátce po uzavření dohody

Po staletí se v osadách kolem pohoří Ardglean tradoval recept na medovinu s velmi specifickou příchutí. Nedávný vznik a rychlý rozvoj města měl za následek zpestření společenského života v Carraighenu což vedlo k nárůstu poptávky po zdejší lahodné medovině. Tak vznikl první medovar na známém kontinentu a významně se podílí na zaměstnanosti ve městě. Med používaný na výrobu pochází Wastelandských lesů na pobřeží Středozemního moře a byl pro svou kvalitu jasnou volbou. S hlavou státu Wasteland se starostovi města podařilo vyjednat příznivou velkoobchodní cenu a byla uzavřena dohoda o pravidelném odběru medu. Do budoucna je v plánu Carraighenskou medovinu distribuovat do okolních států na pulty barů, hospod a restaurací tak, aby si jedinečnou medovinu mohli vychutnat všichni.

Památeční místa

Památeční kašna

Kašna připomíná místo dotyku hranic tří států (Etaven, Monteblanco a Eraxus). Nachází se uprostřed pohoří Ardglean, které bylo zpočátku rozděleno rovnoměrně mezi všechny tři státy. Později Etaven odkoupil Eraxuskou třetinu hor a zbylou třetinu získal v poválečných reparacích po konfliktu s Monteblancem.

Památník obětem krutého zacházení

Kamenný památník ve tvaru krávy byl zhotoven v reakci na udání neziskové organizace bojující za práva zvířat, že v centru města dochází k týrání krav. Zvířata byly drženy v podzemí, ve stísněných a nevyhovujících prostorech. Nutno asi přiznat že zhruba čtyřicet zvířat na deseti metrech čtverečních nemělo zrovna dostatek místa. Krávy byly poté přesunuty na západní okraj města do nově postaveného výběhu, který splňuje nejvyšší standardy pro chov skotu a dostalo se jim tak úcty jenž jim v Etavenu právem náleží. Zajímavostí je, že jedna z krav byla součástí stáda, které zaplavilo Tswillin v rámci Goldovy předvolební kampaně na post moderátora v dubnu 2020 a dodnes nese název #VoteGold.

Galerie