Vargrheim

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Vargrheim
Staré mesto ve Vargrheime
Staré mesto ve Vargrheime
Verze 1.15
Sídelní útvar město
Založen 24. 3. 2020
Zakladatel 16.png Wulfnight
Souřadnice x:-1644 z:-1876
🏛️

Stát Eraxus
Starosta 16.png Wulfnight
Doprava nether metro
Zaměření expanzivní
14/6/2024 8:50:20 · Š · E · R

Vargrheim je mesto na západnom území štátu Eraxus. Nachádza sa na severe Vlčích hôr, východne od Vimurskej priehrady a západne od hlavného mesta Elrod.

Lore

Hráč Wulfnight dnes popisuje vznik města Vargheim takto:
Už prešiel týždeň od kedy nás búrka zaviedla na západne pobrežie stredozemného mora. Z pôvodnej posádky sme prežili iba štyria - ostatní sa buď utopili, alebo zahynuli na následky podchladenia. Útesy týčiace sa pozdĺž vody zničili aj loď na ktorej sme sa plavili a nakoľko medzi nami už nebol nikto schopný postaviť novú, mohli sme jej zvyšky využiť už iba na výrobu základného náradia. Mali sme šťastie, že slnko ešte len vstávalo a tak sme sa mohli vybrať hľadať prístrešok. V blízkom lese sa nám podarilo s vyrobenými oštepmi uloviť divoké prasa a zvyšné drevo sme použili na založenie ohňa a úpravu mäsa, aby bolo vhodné na konzumáciu. Pripravené jedlo síce zvýšilo morálku skupiny, no aj tak sme všetci vedeli, že bez úkrytu v tomto svete neprežijeme ani prvú noc.
V diaľke sa pýšili pre nás ešte neznáme vrchy, na ktorých bolo avšak niečo netradičné. Viem, že v normálnom prípade by nebolo múdre ísť s našim vybavením do hôr, ale aj tak nás na to miesto niečo ťahalo. Slnko už pomaly zapadalo a naša skupinka sa približovala k počiatku hôr, keď náhle začalo snežiť. V tento moment by bolo najrozumnejšie sa otočiť a pokúsiť sa prečkať noc pod korunami stromov, no nám už aj tak ostávali iba naše životy a cez ťažkosti sme pokračovali vyššie.
Víchrica iba pridávala do tempa popri tom, ako sa posledné svetlo strácalo za horizontom a ja som úplne stratil pojem o tom, kde sa nachádzame. Nohy sa mi stále ponárali hlbšie a hlbšie do snehu a cez okolitú temnotu som už nevidel ani na krok, až som napokon aj ja stratil nádej, že sa dožijeme rána, keď som zrazu započul príjemný šepot hovoriaci „tadiaľto“. Moment na to sa o kúsok pred nami objavilo svetlo a nám nezostávalo nič iné, ako ho nasledovať. Nevedel som, kam sme prišli, ale cítil som, že silný vietor aj sneženie prestalo a to svetlo ktoré sme nasledovali, vychádzalo z malého ohniska. V teple sme prečkali noc a ráno sa ukázalo, že sme boli vo vchode do nejakých starých dolov.
Nevieme kto založil oheň ani koho bol ten zvláštny šepot, ale vedeli sme, že ak sa nachádzame v bani, tak vonku musí byť niečo ďalšie. Keď nás uvítalo prvé ranné žiarenie, ocitli sme v malom údolí medzi okolitými špičkami kopcov. V noci sme sa sem pravdepodobne dostali cez úzky priesmyk vedúci von z údolia, za ktorým bol neďaleko ihličnatý les.
Po niekoľkých hodinách prehľadávania okolia bane sme našli prvé známky obydlia. Boli to andezitové základy niekdajších domov, ktoré sa dali stále využiť ako pevné základy pre niečo nové. Les za priesmykom sme využili na zber potravy a ťažbu dreva, z ktorého sme v nasledujúcich dňoch dostavali základne príbytky. Včera sme začali prvú ťažbu surovín v starých doloch, no po zostupovaní nižšie sme niečo našli. Bola to veľká andezitová tabuľa s prvým písomným dôkazom o nejakej predošlej civilizácii. Nejakým ostrým nástrojom v nej bol vytesaný nápis Vargrheim a po tejto tabuli sme pomenovali aj naše nové sídlo.

História

Prvé stavby a vstup do Eraxusu

Dňa 24. 3. hráč Wulfnight popri preskúmavaní jaskýň pod Vlčími horami stretol Radnatyho, hlavu štátu Eraxus, a po dohode medzi nimi sa pridal k Eraxusu. Nasledujúce dni sa v priesmyku budovali prvé domy, doly a farma. Táto časť sa neskôr pomenovala Staré mesto.

Podzemná expanzia

Po dostavaní prvých budov sa z dôvodu nedostatočnej horizontálnej rozlohy dostupného územia expanzia mesta posunula pod povrch. Väčšina aprílových dní sa teda sústredila na kopanie a budovanie Vargrovho chrámu, ktorý sa nachádza pod Starým mestom.

Nová štvrť

Rozširovanie mesta

Neskôr sa smer expanzie znovu zameral naspäť na hornú stranu povrchu. Nová štvrť sa začala stavať pred bránou do starého mesta, severozápadne od centra. V novej časti mesta sa okrem obytných domov nachádza aj novovybudovaná mestská radnica.

Politika

Vargrheim vedie expanzívnu politiku so zameraním na výstavbu budov. Ide o čiastočne autonómne mesto, ktorého predstaviteľom je hráč Wulfnight. Za vyššiu autoritu a nadriadeného považuje vedenie štátu Eraxus.

Doprava

V súčasnosti má mesto prístup v nether metru. V blízkej budúcnosti sa plánuje pripojiť na železničnú dráhu.