Snowden

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Snowden
Boomerville
Verze 1.15/1.16
Sídelní útvar osada
Založen 1. 4. 2020
Důvod založení Pozorování a chov zvířat v biomech
Zakladatel Takamumba
Andyshy
Souřadnice x:950 z:-3131
🏛️

Stát Mecharie
Doprava Tunel Severka
13/4/2024 19:46:25 · Š · E · R

V období mírné fáze expediční éry byla Uhlobaronská šlechta pověřena výstavbou dvou osad na Minelandské pevnině. Jednalo se o osady Snowden a později Frost keep.

Snowden se zaměřoval především na pozorování zvířat v jednotlivých biomech. Kóje Snowdenu navrhnul Takamumba v šestihranném designu a dal ohraničit, aby zvířátka neutekla. Zároveň se dbalo na to, aby nebyla ve výbězích přemnožena. Později se začala testovat i úrodnost jednotlivých biomů, podobně jako ve Frost keepu.

Bitva o Snowden

Úryvek z archivů Uhlobaronské šlechty:

S jarní rosou se vydala posádka Snowdenu kultivovat jednotlivé biomy a pěstovat mrkev, po které měly následovat brambory. Ranní práci však přerušil ohlušující výbuch ze severu. Frost keep začal hořet a přeživší osadníci utíkali ke Snowdenu, štváni neznámým vojskem. V Dolním Snowdenu rozezněly zvony a osadníci začali rychle vyměňovat rýče za zbraně.

Takamumba vyjel se skupinou jezdců na pomoc prchajícím osadníkům. Dotírající útočníky tehdy zdržoval ustupující Antec s hrstkou přeživší posádky Frost keepu. Přítomnost uhlobaronské jízdy na krátko zastrašila neznámé vojsko. Byl to však dostatek času na to, aby se osadníci Frost keepu dostali do bezpečí Snowdenských hradeb. Takamumbova jízda poté unikla dřív, než se stačil nepřítel sešikovat zpět s píkami. Od Snowdenu poté začala palba lučištníků, které stačila Andyshy seskupit k obraně hradeb.

Lukem byl ozbrojen každý člen posádky, včetně stařešinů, žen a dětí. Početná salva šípů stačila ochromit útočníky natolik, že se dali po razantních ztrátách rychle na útěk. Zůstali po nich jen standarty s vyobrazením divného zvířete. Antec vysvětlil, že někdo ve Frost keepu sabotoval uhelné generátory a odpálil zadní bránu.

Poválečný Snowden

Mecharie se po válce zaměřovala hlavně na rekonstrukci Frost keepu. Popři rekonstrukci dál pokračovalo pozorování zvířátek. O Snowdenu se říká, že tam lišky dávají dobrou noc. Místní zde totiž chovají malou populaci polárních lišek. Pozorování lišek zasvětila nemalý čas Andyshy, zatímco Takamumba raději tancoval s vlky. V rámci hospodářských zvířat se tu chovají krávy, prasata a ovce.

Krom pozorování fauny se posádka Snowdenu také věnuje laboratornímu výzkumu. Především zkoumá mikroorganismy a podniká drobná geologická pozorování. Místní experti pravidelně navštěvují Frost keep, kde prohledávají pukliny, které vznikly po tamní explozi uhelné turbíny.