Bansein

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Eraxus

Verze 1.15/1.16
Státní zřízení vazalský stát
Status uznaný stát
Založen 17. 11. 2020
Důvod založení odtržení od Eraxusu
Zakladatel David Andalou
Souřadnice x:-6 z:-2023
🚩

Motto
„Za nezávislost.“
Hymna
Povstání[soubor?]
Hlavní město Bansein
Hlava státu David Andalou
Byrokraté Arlen Andalou
Erikej
Občané Radnaty
Zaměření stavitelské
Biomy plains, taiga
Území kanton
Organizace OMN
SCPD
15/6/2024 22:02:22 · Š · E · R

Bansein je městský stát a bývalý územní distrikt Eraxusu

Jméno

Jméno Bansein vzniklo podle mytologické víly smrti Banshee, která se vyznačuje zoufalým kvílením a pláčem. Hráče David Andalou tento název napadl, když musel poslouchat kvílení a pláč PowerPointMASTERa ohledně nedostavěných budov v Elrodu.

Historie

Eraxusská dáma

První stavby

Nejprve se začalo s výstavbou majáku pro lepší viditelnost nového místa pro výstavbu města. Poté se postavilo skladiště a nether metro do Banseinského podzemí.

Výstavba Eraxusské dámy

Poté David Andalou vystavěl sochu Eraxusské dámy. Stavba trvala přibližně 24 minecraft dní a na její výstavbu se vypotřebovalo několik desítek stacků cobblestonu.

Pozastavení expanze a stavba zdi

Budova, kterou PanMefloun vylepšil

Po výstavbě sochy už se nenašel další čas ani prostředky pro další expanzi města Bansein, jelikož šel všechen zájem státu Eraxus do výstavby Velké Eraxusské zdi, která chrání Bansein před vpádem většího množství monster na území Eraxusu. Výstavba zdi trvala příliš dlouho, po výstavbě byl stát Eraxus ekonomicky vyčerpaný. V důsledku toho Bansein několik reálných dní chátral a nebyly u něj pozorované známky rozrůstání se.

Příchod stavitelů

Díky výborné práci Eraxusských špionů ve státě Tswillin bylo do Eraxusu přivedeno spoustu nových hráčů. Mezi nimi i PanMefloun, který byl přiveden do státní obytné budovy v Banseinu, kterou krásně vylepšil a pak začal spřádat plány na výstavbu dalších budov, jako jsou hospody, radnice a první výšková budova Eraxusu. Rychle se tak dostal do vedení města Bansein jako hlavní stavitel.

Odchod zakladatele

Po událostech známé jako Liaderská revoluce, kde David Andalou pomáhal s budováním nového státu, se Davidovi v Liadre zalíbilo tak moc, že opustil své město a začal se plně věnovat žití v Liadre.

Opuštěný Bansein

Po Davidovo odchodu byl Bansein bez nadvlády a území bylo spravováno de facto Banseinskými vesničany. Občas se vrátil PanMefloun, ale vždy se jen omluvil, že nemá čas a vzápětí hned zase zmizel.

Pád totalitního Eraxusu

S pádem totalitního Eraxusu se odtrhlo mnoho států, mimojiné i Bansein, který využil této vlny nevole a vyhlásil nezávislost. Následně se vrátil i David, do Banseinu se navedla železnice a místo teď prosperuje.

Revizionismus

Po odtržení chtěli obyvatelé změnu a zformovali petici, která měla zajistit přejmenování všech Eraxusských názvů. A proto se Banseinská část Velké Eraxusské zdi přejmenovala pozde ja Velkou zeď a z Eraxusské dámy se stala Banseinská dáma.

Správa a politika

Banseinská politika

Bansein je vazalský stát Liadre. Platí Keurem a uznávají Liaderské hodnoty a kulturu.