Staetl

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Knížectví Staetl

Verze 1.15
Státní zřízení knížectví
Založen 29. 12. 2019
Souřadnice x:-2845 z:3410
🚩

Motto
„Saď!“
Kníže QuicklyGETin
Biomy savanna
mountains
Organizace OMN
USJ
10/7/2024 8:30:16 · Š · E · R

Staetl leží v savanovité oblasti Ngonongono neboli Koňské údolí při pravém břehu Hraniční řeky. Hlavní snahou státu je co největší trvalá udržitelnost. V současnosti zde neexistují žádná dopravní napojení na okolní státy a 100 procent obyvatel bydlí v tzv. "Díře", což je podzemní komplex a zároveň sídlo vlády.

Historie

Stát vznikl již v roce 2015 ale v důsledku neaktivity hlavního knížete nebyla existence na serveru příliš dlouhá. Nestihlo zde vzniknout ani hlavní město a území státu byl pouze malý ostrov s jedním domem a přístavem. Renesance existence Staetlu přišla na sklonku roku 2019 kdy byl stát reinkarnován a opět založen Quicklym na tehdy neobydleném jihu serveru.

Politika

Nejlepší diplomatické vztahy vede Staetl s Aljafou. BorekCZ999 souhlasil v lednu roku 2020 se založením společné Unie Států Jihu pro ještě větší veřejnou spolupráci a solidaritu států jihu mezi sebou. Vstup do Unie byl také navržen zástupcům státu Yonia ale jeho hlavní představitel JazeXd se dosud nevyjádřil. Aktivita společné unie i hráčů na jihozápadní části serveru na jaře 2020 upadla a doposud nebyly realizovány žádné větší společné projekty.

V knížectví neexistují žádné politické strany ani parlament, stát je v současnosti řízen pouze jeho hlavou, knížetem QuicklyGETinem I. Ani v OMN není knížectví součástí žádného politického bloku a distancuje se od veškerých vojenských aktivit, za kterými stojí jiné státy.