Ceviche

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Ceviche

Verze 1.20
Státní zřízení teokracie
Status uznaný stát
Založen 16. 12. 2023
Důvod založení Kolonizace nového území
Zakladatel 16.png Arlen_Andalou
Souřadnice x:130 z:301

Hlavní město Daviden
Velekněžka 16.png Arlen_Andalou
Občané 16.png David_Andalou
16.png Gold_Cake
16.png erikej
16.png Soudek
16.png Takamumba
16.png Wulfnight
16.png MrFrolda
16.png Pakokos
16.png Krtkuv_dort_
Doprava TBA
Zaměření náboženské
průmyslové
obchodní
Biomy old growth pine taiga
taiga
plains
Regiony Daviden
Pakokosada
Ericave
Soudkov
Arlenín
Organizace OMN
21/4/2024 1:01:28 · Š · E · R

Ceviche (Seviš) je stát na Minelandu. Nachází se jižně od Sorami na novém kontinentu.

Historie

Vznik Ceviche

Po tom, co byl objeven kontinent na jihu se rozhodla skupina Soramských nadšenců do náboženských praktik začít konat a jali se na nový kontinent rozšiřovat svoji víru v netopýry. Stát se nadále rozrůstal a samotné náboženské zaměření upadlo, jak se stát rozrůstal o nové občany.

Demografie

Ceviche, ačkoliv se profiluje jako náboženský stát se svojí velekněžkou je stále sekulární a vyznání nebo následování náboženských pravidel není po nikom vynucováno.
V dnešní době se již jedná o náboženství ve státě spíše okrajové, zaujímající malé procento oddaných, větší procento lidí ctí toto náboženství, ale nejsou praktikanty, zbytek státu je bez vyznání.


Město Daviden.

Politický systém

Systém státu Ceviche je náboženský, hlavou státu je velekněžka, přičemž se tato funkce dědí v rámci rodiny veleknězů, de facto se tak jedná o monarchii. V Ceviche se však ozývají hlasy pro mírové nastolení demokratické vlády s volenými zástupci a je to v Ceviche palčivé téma, které rozděluje obyvatelstvo, zastánců dědičného systému veleknězů je však dle průzkumů stále větší procento.
Ceviche přijímá symboly netopýra jako své náboženské symboly. Aktuálně ve státě funguje soukromé vlastnictví a skladová samostatnost s důrazem na zajištění základních potřeb. V hlavním městě se nachází stánek s jídlem zdarma pro všechny občany, státní farmy jsou rovněž přístupné všem občanům bez rozdílu, je také možné obchodovat s Davidenskými villagery, kterým byl vybudován obchodní dům se sociálním zázemím.

Rozpočet

Ceviche se dlouhodobě pyšní tím, že se jedná o jednu z největších státních ekonomik v novém kontinentu. Ve státě se propaguje těžba diamantů, je okolo této aktivity vytvářena kultura zábavy a pravidelně se pořádají rychlostní soutěže, kdo vykope nejvíce diamantů za nejkratší čas.
Ceviche nemá pevně stanovený daňový systém, apeluje na velkou propagaci zdravého rozpočtu různými PR akcemi, kdy vládní představitelé vkládají do rozpočtu ze svých truhel nemalé obnosy diamantů, toto pak motivuje i ostatní občany, kteří se snaží přispět, dle svých možností.

Kontroverze

Tajemné aktivity radikálního kultu

V Cevichi aktuálně operuje radikální kult následovníků netopýra.
Z dostupných informací je známo, že vstupující do náboženského kruhu podstupují tajemný ceremoniál. Dodnes se o této náboženské skupině povídá, že má prsty ve všech světových událostech, že tajně tahá za globální nitky, toto je dnes vědeckou komunitou považováno za konspirační teorii. Seznam členů kultu není znám, vládní kruhy včetně vládnoucí rodiny velekněžky jsou podezříváni z členství v tomto kultu a vykonáváním tajemných rituálů. Od tohoto se však vláda distancuje se slovy, že zastává pouze symbolickou a ceremoniální část náboženství, kdy pouze oslavují netopýry a účastní se náboženských svátků a tradic.

Protesty v Davidenu

Občané Davidenu dlouhodobě protestovali proti Zlatoslavovi a jeho výstavbě Gold Tower (dvě věže), která byla umístěna příliš blízko Davidenu, občané Davidenu se domnívali, že Gold Tower hyzdí okolí.

Podrobné informace o konfliktu s Goldem v Davidenu se nacházejí na stránce spor o dvě věže.

Města

Daviden - Hlavní město Ceviche, jmenuje se po svém zakladateli David_Andalou, plní reprezentativní funkci a je tak vyzdobeno dle náboženské doktríny, okolí zdobí krápníky, které mají symbolizovat netopýří zuby.


Město Daviden shora.

Odkazy

Reference