Daviden

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Daviden
TBA
TBA
Verze 1.20
Sídelní útvar osada
Založen 15. 12. 2023
Důvod založení osídlení nového kontinentu
Zakladatel 16.png David_Andalou
Souřadnice x:450 z:360
🏛️

Starosta 16.png David_Andalou
16.png Wulfnight
Doprava cesty
stezky
jezerní lodní
Zaměření obytné
Sloh modifikovaný vesnický dyfoltismus
Biomy taiga
16/7/2024 6:36:48 · Š · E · R

Daviden je původně osada, nyní hlavní město státu Ceviche.

Historie

Tato osada byla vybudována krátce po zahájení verze Mineland 1.20, kdy se po domluvě členové států z minulé verze Liaxus a Sharlam vydali bydlet nedaleko sebe s cílem založit od sebe osady a ty pak sjednotit ve stát (Bývalý Sharlam si poté nakonec založil vlastní stát). Daviden byl Davidem založen v místě původní vygenerované vesnice, kde začal působit. V místě terraformoval propadlinu zarovnáním a v dutém vnitřku si vybudoval sklad a další technické prostory.

Davidenští občané protestovali proti Goldovu záměru přepracovat nedalekou horu v další Gold Tower.

Podrobnější popis vzdoru Davidenských občanů se nachází na stránce Ceviche.

Přerod osady v hlavní město

Osada byla od počátku hry atraktivní pro ostatní členy v okolí, protože se zde nacházela první farma na jídlo, vesničané a postele, ostatní obyvatelé často scházeli do Davidenu pro jídlo, či shánění výbavy, nárazově tak každý pomáhal s rozvojem osady. Daviden je hlavní město Ceviche ne kvůli své velikosti, či reprezentativností staveb, ale svojí lokací, která se nachází přímo v srdci Ceviche. Město se tak projevuje jako důležitá dopravní křižovatka mezi všemi původními osadami.

Vzhled města

Když vznikl záměr vytvořit náboženství uctívající netopýry, tak byl Daviden vyzdoben stalagmitovými krápníky, které mají symbolizovat upíří zuby, tmavší barevná paleta byla přejata z původní barevné palety vygenerované vesnice, původní vesnice byla téměř zcela přepracována, či zbourána a v původní vesnici už se nenachází téměř žádné původně vygenerované budovy.

Demografie

Ve městě s Davidem začal působit i Wulfnight, mají společný sklad, Wulfnight si nedaleko Davidenu buduje velké sídlo.

Budovy

Dále se ve městě nachází Davidova obytná budova, obchodní dům s villagery a automatická farma na sugar cane. Nedaleko u jezera je slunečnicové pole s Davidovým letním sídlem.

Revitalizace města

Původní stavby byly ve městě Davidem zbourány ve snaze pozvednout stavitelskou kulturu, David se rozhodl pro studium pár zásad stavění a znovu se pokusil vystavět své sídlo, které bylo vyhodnoceno jako kvalitněji vypadající stavba.

Název města

Daviden, ačkoliv původně žertovný, dočasný název osady, se nakonec dochoval i při jeho přerodu v město, což byla Davidova podmínka.