Spor o dvě věže

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Spor o dvě věže
Pán betonů: Dvě věže
Věž padá k zemi
Věž padá k zemi
Verze 1.20
Typ Politický spor
Od 27. 12. 2023
Do 29. 12. 2023
Souřadnice x:130 z:301
⚔️

Stát Ceviche
Oblast Daviden
Místo Goldova hora
Příčina Vystavění dvou betonových věží u Davidenu
Výsledek Demolice dvou věží

Strany
Občané Ceviche Zlatoslav
Ceviche Ceviche
21/4/2024 19:16:13 · Š · E · R


Spor o dvě věže byl roleplay i non-roleplay spor, který zapříčinila výstavba Goldových dvou věží nedaleko města Daviden.

Roleplay

Průběh

Výstavba věží

27. 12. 2023 se Davidenští občané probudili. Stihli zpozorovat, že nedaleko jejich domovů stihly vyrůst dvě velké věže z betonu.

Počátek sporu

Davidenští občané nové stavby vyhodnotili jako závadné zejména z důvodu obav a devastaci přírodní hory, zejména také kvůli tomu, že obří betonové věže svým vzhledem příliš nezapadaly do palety města Daviden.

Rozhodli se proti těmto budovám vzdorovat, v jeden moment komunikovali i s pověřeným člověkem z organizace UNISKO, aby dostali horu na seznam památek a tím by bylo znemožněno ji předělávat, když se však dozvěděli, že výsledek jejich snahy by byl ovlivněn tím, kdo daruje UNISKU větší obnos peněz, byl spor skrze památkáře zatracen.

Tlak na Golda

Gold byl mezi několikrát po Davidenu pronásledován rozlícenými občany, schytával neustálé posměšky, nebo nadávky, byl na něj vyvíjen nebývalý tlak. Gold sliboval, že to bude ve finále vypadat dobře a že musí být nechán v kreativním procesu, že se stavba nakonec vyvede a bude vypadat dobře.

Gold byl dále kritizován a obviněn z jeho posedlosti falickými tvary, v lidovém společenství se stavbám začaly přezdívat "Péra". Gold byl několikrát nařčen, že si těmito stavbami něco kompenzuje. V pozdějších dnech začal své věže budovat i Pakokos, ty měl však zasazené do přírody a byly vyhodnoceny kladně. Gold byl podezírán, že se těmito jinými věžemi cítil ohrožen a tak svoje věže ještě více zvětšil.

Vývoj názvosloví

Fórum Davidenských občanů se rozhodlo v mimořádné situaci v reakci na stavbu Goldových věží vymyslet novou větev do architektonického názvosloví, které by reflektovalo velikost a nehoráznost mahosistických staveb, které jsou navíc umístěny do blízkosti tradičních staveb. Byl tak vymyšlen termín Mahosismus Maximus, ale tento se neujal.

Plány migrace

Někteří Davidenští občané začali veřejně projevovat touhu po opuštění města, někteří chtěli i odejít za hranice Ceviche, který v jejich očích umožňoval nespravedlivost v podobě výstavby věží. Žádná migrace se ale de facto neuskutečnila, protože byl tento spor ukončen před dokončením výstavby věží.

Pokus o atentát na Golda

28. 12. 2023 se Zlatoslava při procházce po Davidenu pokusil zavraždit nájemný vrah. Zlatoslav byl však připravený a lépe vybavený, před útokem se ubránil, což vedlo ke smrti nájemného vraha. Vláda Ceviche zahájila ve věci vyšetřování, ale nepodařilo se dopadnout objednavatele nájemné vraždy, či ztotožnit vraha (jeho tělo bylo silně spáleno vlivem Zlatoslavova meče s ohnivým enchantem), případ byl tak místní samosprávou odložen.

Pád dvou věží

29. 12. 2023 se Zlatoslav rozhodl pod tíhou kritiky a že sám nevěděl, jak s věžemi nakládat pro jejich kontrolovanou demolici. Na státním jednání dne 1. 1. 2024 oznámil svůj záměr vybudovat na své hoře hrad v blokové paletě stejné, jako má ve svém městě Arlen_Andalou. Tím tak byl konflikt ukončen a ochladly tak vyhrocené vztahy Davidenu se Zlatoslavem.

Non-roleplay

Gold se rozhodl postavit dvě věže, tento krok však nekomunikoval s Davidem, v jehož městě byly tyto věže vystavěny. David nebyl spokojen se vzhledem těchto věží a uvažoval o tom, že se odstěhuje mimo Daviden. Na Arlenin apel se však rozhodl nechal Golda stavět dál s tím, že mu důvěřoval, že to dopadne dobře. To však Davida nezastavilo v posměšcích a vtipech na Golda a jeho věže.
Několik dalších dní byly Goldovy věže hlavním tématem adminských komunikačních kanálů a Gold s Davidem se neustále špičkovali.
Poté se ale Gold rozhodl bez předchozí výzvy věže zničit, což Davida zamrzelo zejména kvůli tlaku, který na Golda kvůli věžím vyvíjel, ale i Gold sám nevěděl, jak s věžemi dál postupovat a rozhodl se stavět v tradičnější paletě. David Goldovi navrhl, aby se k výstavbě věží vrátil později, až jejich stát vyexpanduje na nové území a přijde update na verzi 1.21, která by měla přidat nové industrální bloky, které by dle Davidova názoru zapadly do tohoto konceptu.

Odkazy

Související články

Reference