Vintoria

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Vintoria
Vintorijské království

Verze 1.20
Státní zřízení semi-absolutní monarchie
Status uznaný stát
Založena 17. 12. 2023
Souřadnice x:-1350 z:2024

Hymna
TBA[soubor?]
Hlavní město Vintoris
Král 16.png Max_Max_123
Regent 16.png Kapitan_Krysa


Občan 16.png Tobisatko777
16.png N3onDash_
16.png Wejaru
16.png MrBread2399
16.png Mentoskaaaa
16.png Kotalo_
16.png KARAMELGO
16.png Rodentus_01_
16.png BorekCZ999
Doprava pěší
lodní
Zaměření agrikulturní
ekonomické
industriální
Biomy planiny
savana
džungle
smíšené lesy
břízové lesy
Organizace TBA
16/4/2024 5:26:18 · Š · E · R
Tato stránka se upravuje.
Omlouváme se za vzniklé potíže.

Vintorie je království nacházející se na severu Minelandu, v jejímž čele stojí král Max_Max_123 a Regent Kapitan_Krysa. Vintorie se osamostatněla z původního statusu Kolonie, když se zbytky Clotlaské Říše říše potopily do Setenského moře.

Historie

Koloniální počátky

Historie Vintorie začíná 141 let p.p.c, když při průzkumné plavbě narazil George Henwick na dnešní ostrov Sv. Henwick. Tento známí mořeplavec byl sice překvapen teplotou na tomto ostrově, vzhledem k jeho pozici k Jižnímu ledovému moři, avšak i přes to shledal tento ostrov za neobyvatelný a přispěl tak k ukončení Clotlaských objevných výprav směrem na východ. Dnešní Vintorie tak byl lidskou rukou nedotčena až do roku 8 p.p.c kdy byl tento ostrov znovuobjeven, když na něj narazila posádka lodi CVL Vintori, která minula ostrov Sv. Henwick, kde plánovala udělat nouzovou opravu poškození, které utržila od Setenského loďstva. Posádka lodi zůstala na tomto kontinentě několik týdnů, při kterých zmapovali celé západní pobřeží Vintorie a dokonce učinili první kontakt s kmenem Čava. Za objev této krajiny byl Kapitán Krysa odměněn kontrolou nad Kolonií Vintorie.

Vývoj Kolonie Vintorie byl i přes všechny problémy vcelku rychlý, k čemu značně přispěl i kmen Čava, který ukázal Vintorijským osadníkům jak přežít v Savanách Vintoriea a jak využít velkou úrodnost Vintorijské půdy. Na oplátku Guvernér Kapitán Krysa garantoval všem členům kmene Čava Vintorijské občanství a vytvořil rezervaci Čavaljaka, kam se mohli členové kmene Čava odebrat pokud nechtěli žit v modernizujících částech Vintorie.

Osamostatnění

Mezitím, kdy se Vintorie pomalu vyvíjela, došlo v Clotlaské Říši k tragédii kataklyzmatických rozměrů. Pouhé 4 roky po skončení Setenské války otřásl gigantickým zemětřesením Cloatlasským Ostrovem. Toto zemětřesení bylo tak mocné, že potopilo 7/8 Clotlaského Ostrova a začal jeho pomalý sestup do hlubin moře. Největší tragédií však byla smrt královské rodiny s výjimkou prince Maxe, který byl tajně v Vintorii na dovolené. Vintorie se tak prakticky přes noc stala autonomním státem v čele s Kapitánem Krysou. Ten následně převzal veškeré potřebné Vintorijské instituce, aby mohl zajistit hladký proces usednutí prince Maxe na trůn. Poté, co byla Vintorie zabezpečena a zbavena všech subverzivních prvků, se Kapitán Krysa vzdal své role totálního vládce Vintorie a dosadil na trůn nyní už krále Maxe. Za svou loajalitu byl odměněn titulem regenta. Také došlo ke změně názvu z Vintorie na Vintorijské království.

Vstup Roddenie do království

Na východ od spawnu se nacházel malý ostrovní stát Roddenie. Jeho populaci tvořila pouze malá skupina inteligentních hlodavců, kteří byly schopni přežít s omezeným počtem jídla, jenž tento ostrov vyprodukoval. Tento téměř neobydlený stát existoval v isolaci až do roku 1 p.z.c. Kdy byla jeho suverenita narušena příchodem kolonizátorů na tento kontinent. Sultán Roddenie Rodentus VII. tak ze strachu o existenci Roddenie podepsal dne 15.12.0 smlouvu s Vintorií, kdy se Roddenie vzdala své autonomie výměnou za ochranu a stup do VSV. Krátce poté co Roddenie vstoupila do Vintorie, se kvalita života v Rodenii téměř zdvojnásobila, jelikož Sultán Roddenie vyjednal pravidelné povinné zásobovací balíčky jídla od Vintorie. O této době se mluví jako o zlaté éře Roddenie. Tato éra trvala až do dne 19.12.0 kdy se OMN rozhodlo neuznat Roddenii za legitimní stát, kvůli její malé populaci a nesoběstačnosti. Roddenie tak byla po krátké dohodě mezi králem Vintorie Maxem, regentem Vintorie Kapitánem Krysou a Sultánem Roddenie Rodentusem anektována Vintorií.

Rodenijské odtržení od Vintorie

Dne 12. března roku 1 se Rodentus VII rozhodl spolu se svou bývalou Rodenijskou kolonií od Vintorie odtrhnout. Odtržení od proběhlo bez konfliktu. Král Max se s Rodentusem domluvili na podmínkách a jejich mezinárodní vztahy tím zatím nebyly poškozeny. Stát je tedy formálně osamostatněný, avšak podle zatím dostupných informací zatím nebyl uznán OMN.

Ozbrojené složky

Vintorijské Královské letectvo

Vintorijská síla spočívá především ve vzduchu. KLV (Königliche Luftwaffe von Vintoria) se skládá z letounů typu Wolkenbrecher-D. Letadla se začala vyrábět po mobilizaci dne 13. března roku 1. Zatím byly vyrobeny 2 kusy, dalších 13 je momentálně ve výrobě. Velitel KLV je Max, který je zároveň králem.

Wolkenbrecher D.I

Letadla ve městě Vintoria

Jedná se o dvouplošník, zároveň i první typ letounů KLV. Je určen především ke vzdušné dominaci. Jeho jméno vychází ze spojení slov, které v překladu znamenají "Průlomník mraků."

Posádka: 1 pilot
Délka: 9,5 bl
Rozpětí: 13 bl
Výška: 4 bl

Výzbroj:
2x Kulomet Rayszorn 03/1 ráže 7.92mm

Pracujeme na přidání a stavbě měst


Odkazy

Reference