Attalonie

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Attalonie

Verze 1.20
Státní zřízení království
Status uznaný stát
Založen 17. 12. 2023
Důvod založení kolonizace nového kontinentu
Souřadnice x:-940 z:1720

Hlavní město Attalon
Král 16.png lisacek1234
Rádce krále 16.png sirjunko16
Občané 16.png Drayshock
16.png BalonPVP
16.png smococha
16.png Pajkala
16.png Martin_CZ
16.png Feela159
Organizace OMN
18/4/2024 1:39:24 · Š · E · R

Attalonie je královský stát na Minelandu, který se nachází jižně od spawn města Sorami

Starodobá historie

V dobách, kdy mořeplavci objevili nový kontinent, vyvstala země Attalonie jako klenot neznámého světa. Hlavním městem se stal Attalon, kde se v průběhu staletí vystavěl hrad, zvláště ctěný mezi věštci a kouzelníky.
Na severních horách, kde skály dosahovaly oblaků, rozkládaly se doly Karak Azul. Trpaslíci, mistři těžby, vytesávali kovy, jež posléze zdobili královské komnaty.
Ve středu země v srdci lesů se rozprostírala stromová vesnice Chêneholm, kde elfové žili v harmonii s přírodou a větve stromů tvořily jejich domovy.
V jižní části rozkvétaly kakaové plantáže Bllonea, které přinesly bohatství a sladkou chuť Attalonii, zatímco lidé zde rozvíjeli zemědělství.
Attalonie se stala symbolem pestrého spojení lidí, trpaslíků a elfů na novém kontinentu, zanechávajíc v historii světa nepřehlédnutelnou stopu.

Novodobá historie

Vznik

Stát vznikl na novém kontinentu za účelem získání území králem Lisackem.

Území

Ihned po založení vznikly malé nepokoje mezi Attalonií a Vintorií, ale rychle se vyřešili dohodou o zachování příměří i území. Momentálně Vintoria i Attalonie jsou v mírovém stavu a obě prosperují.
V tento moment má Attalonie zákaz expandace kvůli velkému území a málo stavbám. Proto všichni členové dělají buď vlastní satvbu anebo pomáhají stavbě hlavního města Attalon

Připojení členů

  • Dne 4.1.2024 se připojuje nový člen na serveru smococha k nám do státu
  • Dne 5.1.2024 se připojuje Pajkala i se svojí farmou a plantážemi Bllonea
  • Dne 8.1.2024 se připojuje Martin_CZ, který se vrátil po dlouhé pauze, kterou předcházelo vězení na verzi Mineland 1.15–1.17
  • Dne 28.2.2024 se připojuje Feela159, který se poprvé připojil na Mineland a ihned byl pozván do Attalonie
  • Dne 5.3.2024 se připojuje ItzZidan, který se poprvé připojil na Mineland přímo do Attalonie. Obratem dostává ban za xray.

Most Kurvítko a BBB

Hráč smococha měl za úkol postavit most... nedopadlo to dobře a po velmi rychlém úsudku sirjunka byl most zbourán a po mostě Kurvítko zbyla jenom památeční cedule. Smococha měl ale za úkol udělat dva mosty. Ten druhý dopadl ještě hůř a vysloužil si název BBB (Big Black Bridge).

Most Kurvítko


Most BBB
Není to tak strašný.
— smococha, 6. 1. 2024

Systém

Attalonie je království, kterému kraluje Lisacek s neomezenou mocí na území Attalonie. Jeho pravou rukou či rádcem je sirjunko, který se významně podílel na založení Attalonie a řídí plánování a stavbu infrastruktury.

Infrastruktura

  • hlavní město Attalon. Všechny plány města a postupné kolonizace kontinentu jsou přísně tajné a jsou uloženy v sejfu na lokaci o které ví jenom Lisacek a sirjunko
  • staví se chrám Karak Azul, který vytváří Drayshock.
  • postavena je stromová vesnice Chêneholm [Šenolm], kterou udělal sirjunko.
  • kakaové plantáže Bllonea jsou také ve výstavbě a staví je Pajkala.
  • smococha se ujal výstavby masivní hory severně od Attalonu.

Kontroverze

Kauza X-ray

Podrobné informace naleznete na stránce Noc dlouhých x-rayů.

V březnu roku 2024 postihl Attalonii skandál, kdy bylo velké množství členů Attalonie zabanováno za x-ray, do banlistu se dostala více jak polovina tehdy aktivní populace.

Kauza Bublina

Attalonie zaznamenávala úspěšný rozkvět a na politické mapě světa se rozšiřovali čím dál tím více. Při ohledání statistik pak ale vyšlo najevo, že došlo k vyclaimování holých hranic bez jejich vyplnění, tudíž byl tento územní zisk nabyt neoprávněně a vedení Attalonie bylo vyzváno k doclaimování vnitřních hranic (cca 90 % domnělého území). Pro nečinnost pak Gold_Cake jejich státní bublinu propíchnul, aby byla z Attalonie větší vůle toto vyclaimovat. Kauza skončila, když Attalonie úspěšně vyclaimovala svoji bublinu.

Odkazy

Reference