Tento článek patří mezi nejlepší články na Mineland Wiki.

Stromoslávský konflikt

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Stromoslávský konflikt
Těžké boje u stromu
Těžké boje u stromu
Verze 1.18
Typ válečný konflikt
Od 8. 10. 2022
Do 8. 10. 2022
Souřadnice x:-640 z:-2000

Stát Flavoslavia flag.png Flavoslavia
Příčina Rozepře mezi Raymenem a Majklem
Výsledek OMN uznalo Stromoslávii za samostatnný stát

Strany
Státy Útočníků Státy Obránců
Flavoslavia flag.png Flavoslavia
Ruvalon flag.png Ruvalon
Stromoslávie flag.png Stromoslávie
Liaxus flag.png Liaxus
Sharlam flag.png Sharlam
Awiria flag.png Awiria
Škody
cca 10 padlých bojovníků cca 10 padlých bojovníků
30/9/2023 13:24:49 · Š · E · R


Stromoslávský konflikt byl roleplay incident, který se odehrál v důsledku s hádkami mezi hráči Raymen22 a Majkl48. Raymen požadoval odsunutí Majklova stromu, to však bylo Admin týmem zamítnuto. Vyvinul se z toho konflikt.

Průběh

Předehra

Admin Team se rozhodl parodicky obsadit Majklův strom, který ovázali řetězi a vyhlásili, že je Majklův strom přírodní památka a nikam se odsouvat nemůže.
Na to zareagoval Raymen, který s pár lidmi přišli ke stromu v ušankách a se zbraněmi. Poté umístili do zpravodajství zprávu o úspěšném zpacifikování admin týmu. To však nebyla pravda a začaly vznikat boje mezi Raymenem a Arlen, která svým trojzubcem bránila strom. Po pár chvílích už u stromu probíhaly plnohodnotné koordinované boje.

Bitva

Síly byly poměrně vyrovnané. Liaxus přijal v urychleném řízení do své aliance stát Awiria, kterou vedl Gold_Cake. Díky tomu získali ochránci stromu cennou sílu navíc. Esolie, stát Mormerské dohody, zůstala mimo boj, protože nikdo z jejich lidí nechtěl poskytnout válečnou pomoc Flavoslavii.

Po delších bojích se nakonec stanovila mimo RP časová lhůta pro konec bojů, aby se neválčilo celé hodiny. K vypršení lhůty však nedošlo, protože se kancléř Electrro_ rozhodl odvolat Ruvalonské síly z konfliktu a začal vyzývat k ukončení bojů, s čímž aliance Liaxus-Sharlam-Awirie souhlasila a následně i oslabený Raymen22 za Flavoslávii. Boje tak byly zastaveny a všechny vedoucí figury konfliktu se vydali do Arsteimu, kde začalo mimořádné jednání.

Spáchané zločiny

Federativní republika Flavoslavie spáchala zločiny ve věci útoku na národní památku a neustálé útoky na obránce; pomocí dynamitu vážně poškodili strom, což rozhněvalo opravdu veliké množství obránců, dokonce i spojenců,
Ruvalonská republika spáchala zločin výpomoci Flavoslavii s útokem; později útok odvolala ve jménu zdravého rozumu.
Awirie spáchala válečný zločin, když prezident Gold_Cake zaútočil na odzbrojené vojáky (civilisty), kteří chtěli jednat (málem je zabil).

Mimořádná schůze OMN

David_Andalou se souhlasem Raymena navrhl odročit jednání, než se uspořádá plnohodnotná schůze. Do té doby se měl Raymen k rebelující provincii Stromoslávie chovat jako k cizímu neutrálnímu státu. S tím Raymen souhlasil. Electrro_ byl požádán o svolání schůze Mormerské dohody za přítomnosti představitelů OMN, aby se dojednali důležité kroky, které Flavoslavie podstoupí.

Schůze OMN a osud Stromoslávie

22.10.2022 bylo zasedání OMN s velikým počtem členů. Po skoro hodinové rozpravě
se vynesl rozsudek na základě hlasování.

Stromoslávie se stala uznaným a samostatným státem na území Flavoslávie. S tímhle rozhodnutím přišli mnohé námitky a nepřijemné ohlasy od členů Mormerské dohody a jednotlivě od vedení Flavoslávie. Po zasedání Mormerské dohody za přítomnosti předsedů OMN a některých představiutelů států aliance Liaxus-Sharlam-Awirie, se nakonec dospělo ke konečnému rozhodnutí.
Stromoslávie nezískala původní oblast, o kterou si žádala, ale pouze určitou část dané oblasti. Tímhle se uzavřela přátelská dohoda o neútočení na Stromoslávii a uznání její nezávislosti.

Jednání OMN

Odkazy

Související články

Reference