Cousia

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Cousijská říše
Cousia

Verze 1.20
Státní zřízení Volená monarchie
Status uznaný stát
Datum založení 26. 2. 2024
Důvod založení Kolonizace nového území
Zakladatel 16.png JazeXd
Souřadnice x:-41 z:-2727

Motto
„Ten čas letí, když se člověk dobře baví.“
Veleúřadující vůdkyně 16.png _evinaa
Rada starších 16.png JazeXd
16.png Zeintar
16.png RENOMESI
Doprava pozemní a podzemní
Zaměření obchod
turismus
Biomy old grown birch forest
beach
Organizace OMN
17/4/2024 20:38:57 · Š · E · R

Cousia je ostrovní stát nacházející na severovýchodě mapy Minelandu 1.20. Vzhledem ke svému malému přírodnímu bohaství způsobené zejména svou rozlohou se tato země zaměřuje zejména na technologický pokrok, obchod a aktuálně připravuje výstavbu kasína pro podporu turismu. V zemi se daří zejména medieval-like budovám v národních barvách.

Geografie

Ostrov Cous-island (námořníky někdy označován jako Lyfidou) na kterém se rozkládá Cousijská říše se nachází v severní části mapy. Mezi jeho původní floru patřila zejména Bříza bělokorá, kterou ale postupně vlivem člověka přetlačila Třešně. Ostrov se nachází v takřka dokonalé rovině, kterou doplňují malé, zanedbatelné pahorky.

Lore

Historie

První záznam o kolonizaci Cous-islandu

Ostrov Cous-island nebyl (dle výsledků náročné archeologické akce) nikdy pravidelně osídlen. Jeho stálé osídlení se datuje do druhé poloviny února roku 2024, kdy jej konizovala _evinaa společně se svou družinou statečných mořeplavců. Na místě nedaleko dnešního hradu tak vznikl tábor, který sloužil jako prvnotní útočiště právě vznikajícího Cousijského národa.

Významné stavby

Hrad

Na ostrově Cousia se nachází majestátní hrad, který představuje impozantní architektonický skvost v architektonickém stylu medieval s národními barevnými vzory. Tento hrad, složený ze čtyř věží a jednoho rozsáhlého náměstí, byl první stavbou vzniklou na ostrově a zaujímá ústřední místo v jeho krajině. Jeho konstrukce spočívá v použití vysoce kvalitních kamenů, ručně broušených a pečlivě zpracovaných, na kterých se podílela rada starších. Tato monumentální stavba byla iniciována a realizována veleúřadující vůdkyní _evinaa jako projev jejího vůdcovství a dominance nad ostatními obyvateli ostrova.

Obchodní přístav

Textura chodníků Cousie
Textura chodníků Cousie

Na druhém místě v pořadí významných staveb ostrova se nachází obchodní přístav, jehož realizaci inicioval a vedl člen rady starších jménem Zeintar. Tento obchodní přístav zaujímá klíčovou pozici v ekonomickém životě Cousie, neboť slouží jako hlavní uzel pro většinu obchodních tras překračujících vody okolo ostrova. Vzhledem k izolované poloze ostrova uprostřed rozlehlého moře představuje obchodní přístav nezbytný prvek pro rozvoj a prosperitu ostrovního hospodářství. Jeho existence umožnila rozšíření obchodních cest nejen prostřednictvím letecké dopravy, ale také prostřednictvím mořských tras, čímž se výrazně zvýšila konektivita ostrova s okolním světem.Při výstavbě obchodního přístavu bylo použito vysoce kvalitního třešňového dřeva, které svou barvou symbolizuje charakteristické barevné prvky státu Cousia. Dále byla využita kombinace dvojice materiálů, konkrétně andersitu a kamene. Kámen, kterým byl taktéž zdoben hrad, byl použit pro základní konstrukci, zatímco andersit byl pečlivě zpracován členy komunity do dvou různých typů povrchu - jednolitě broušeného a hrubého. Tato pestrobarevná kombinace tří různých stavebních blocků se stala charakteristickým znakem architektury Cousie a neodmyslitelnou součástí jejího kulturního dědictví, neboť pokrývá nejen povrchy cest, ale i mnohé další budovy a struktury po celém ostrově.


Přístav města Cousia
Přístav města Cousia

Cousijská národní galerie

Cousijský mlýn "věčné úrody"

Maják "Námořníko-zachraňovač"


Odkazy

Reference