Kogstadt

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Kogstadt
Pevnost mecharijské obchodní společnosti
Verze 1.18
Sídelní útvar město
Důvod založení Opěrný logistický uzel Mecharie
Zakladatel 16.png Takamumba
16.png AntecCZ
16.png Andyshy
Souřadnice x:1584 z:1605
🏛️

Stát Mecharie
Sharlam
Zaměření obchodní
logistické
vojenské
Biomy desert
ocean
21/4/2024 11:15:29 · Š · E · R

Při trasách do vzdálenějších kolonií začala mecharijská obchodní společnost pociťovat problémy se zásobováním. Poškozené lodě se vystavovaly zbytečnému riziku a muselo se dělat více rutinních oprav po cestě. Tyto opravy zdržovaly flotilu a bylo na čase s tím něco udělat. Příhodné umístění Sharlamu bylo jiskrou pro vyjednání stavby nové námořní pevnosti u azurového moře. Tato pevnost slouží k údržbě lodí a obchodu s místními suslimy.

Pevnost Kogstadt disponuje mecharijskou vojenskou posádkou a je schopna odolávat přímým útokům z moře I pevniny, dále je důkladně zásobena a schopna odolávat několikaměsíčnímu obléhání. V případě napadení Kogstadt vysílá signál mecharijské obchodní společnost a čeká na námořní podporu, která buďto ukončí blokádu přístavu, nebo rozpráší útočníka.

Kogstadt má vlastní zdroj energie v podobě uhelné turbíny, která zásobuje jak osvětlení a přístroje, tak probíhající těžební práce v dolech. Pevnost disponuje i mnohými jeřáby, které usnadňují opravy poškozených lodí a vykládku obchodního materiálu. Pevnost slouží i jako zásobovací překladiště a je schopna do lokálních obydlí pojmout i nemalý počet obyvatel. V minulosti poskytla přístřeší uprchlíkům z Domoviny a to včetně příslušníků triarchátu.