Tento článek patří mezi nejlepší články na Mineland Wiki.

Projekt Adventure

Z Mineland.eu | Wiki
(přesměrováno z Strážci Míru)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Projekt Adventure
Adventure, newland
{{{maly_obrazek}}}
{{{maly_obrazek}}}
Verze Mineland.eu 1.8
Mineland.eu 1.9
Mineland 1.10/1.11
Mineland 1.12
Období 21. 1. 2016 – 31. 1. 2018
Otevření veřejnosti 25. 2. 2017 – V/2017
(alpha verze spuštěná mezi 4FANS a Le0kalypsou)
Důvod vzniku oddělení konceptu adventure světa od survival světa
Důvod zániku ukončeno kvůli časové náročnosti
Zaměření adventure
roleplay
PvP

Autoři projektu Le0
DmechCZ
Stavitelé Oqapo
Tom246
ElCapitano
GryfonCZE
Otoko24
Reminant

Whitelist ano (do 25. 2. 2017 přístup pouze pro AT)
Warez ano
Ke stažení ano (pouze pro AT)

← Souběžné verze →
Mineland.eu 1.8
Mineland.eu 1.9
Mineland 1.10/1.11
Mineland 1.12
16/4/2024 5:04:04 · Š · E · R

Projekt Adventure byl dlouhodobý projekt Admin Teamu, jehož cílem bylo vytvoření paralelního adventure světa, který by byl určen výhradně pro sbírání speciálních itemů, plnění questů, role-play či PvP. Projekt samotný se inspiroval například serverem Wynncraft. V průběhu let se postupně měnil technický i herní koncept mapy, což v závěru vedlo k ukončení projektu pro jeho časovou náročnost. Ve složce se světy byla mapa nazvána jako „newland“.

Během dvou let, kdy se projekt aktivně vyvíjel, došlo pouze ke spuštění Alpha verze, která byla k vidění 25. 2. 2017 na 4FANS a otevřena veřejnosti 1. 3. 2017.

Mapa státu Draagia
Plánované rozložení států na mapě.[1]

Mapa

Vesnice Stenvinst.
Silnice v lese s rozcestníkem.
Největší dostavěný dungeon, který byl dostupný v alpha verzi.
Na sever od Draagu se nacházel masiv Draagsfjell a bažina Grensee Myr. V pozadí je vidět hrad Grensee Borg.

Mapa byla vygenerováná defaultním generátorem na verzi 1.8 pod seedem -119056305255319. Předpokládalo se, že její terén bude kompletně předělán. Primární snahou Admin Teamu bylo, aby daný seed obsahoval spojnici severu a jihu, na které se měly nacházet malé státy, ve kterých by se odehrávala většina questů, PvP a roleplaye, a ze severu by je ohraničoval Gobiddon a z jihu Southportland.

Státy

Mapa měla být rozdělena na 4 rovnoměrně velké sektory: 3 velké státy a jedna centrální oblast menších států. Počet centrálních států se liší, na jednom koncepčním nákresu je uvedeno 7 centrálních států, na druhém, novějším, jich je 9. Fortuna je v něm koncipovaná jako samostatný městský stát.

  • centrální státy:
    • Svobodná republika Drážsko (Draagia) – jedinný plně dostavěný stát, hráč se v něm měl spawnout po připojení; resp po začátku příběhu
    • Městský stát Fortuna (Fortuna) – nejvíce rozvinutý z městských států v centrální oblasti
    • bezejmenný stát 3
    • bezejmenný stát 4
    • bezejmenný stát 5
    • bezejmenný stát 6
    • bezejmenný stát 7
    • bezejmenný stát 8
    • bezejmenný stát 9
  • Southportland – dominantní stát na jihu mapy
  • Gobiddon – dominantní stát na severu mapy
  • Pussya – mělo se jednat o „meme“ stát, parodii na Rusko, který by nezapadala do definovaného lore[2]

Oblasti bez definovaného státního zřízení

Sídla

  • Draag (x:-174, z:713) – Hlavní město Draagia. Také se jednalo o první město na mapě, který měl hráč v rámci příběhu navštívit. Ve městě se nacházel portál, admin shop, směnárna, radnice, pobočka Strážců Míru, obytná a obchodní čtvrť, tržiště, stáje a vlakové nádraží.
  • Stenvinst, též Vinsten nebo Köbl (x:-250, z:280) – Vesnice na severu Svobodné republiky Drážsko, hlavní náplní místních obyvatel byla těžba kamene a rybolov.
  • Ulleträd (~ x:-600, z:200) – Plánovaná vesnice ve státě na sever od Draagie.
  • Margratz (~ x:-330, z:-20) – Plánované město na sever ve státě na sever od Draagie.
  • Fortuna (~ x:-1300, z:100) – Plánované největší město centrálních států, mělo se nacházet v deltě řek tekoucích z hor na severozápadě od Draagie.
  • Southport (~ x:-600, z:1500) – Plánované hlavní město Southportlandu, jeho přesná plánovaná poloha není známá.
  • Gobiddon (~ x:-400, z:-600) – Plánované hlavní město Gobiddonu, jeho přesná plánovaná poloha není známá. V tomto městě se mělo nacházet hlavní sídlo Strážců Míru.

Dungeony

Na mapě se mělo nacházet mnoho dungeonů, které měly být buď volně přístupné, nebo zpřístupněné v rámci questů. Tři postavené dungeony jsou také zaznačené na mapě Draagie.

  • Førlatt grüver (Opuštěné doly) (x:-237, z:541) – V době zprovoznění alpha verze největší dungeon na mapě, jednalo se o několik propojených trhlin, ve kterých se nacházely opuštěné doly, které měly tři různá zakončení; v každém z nich se nacházel speciální boss – Slime, Magma Cube a Wither Skeleton. Fotka z nich také dlouhodobě zdobila pozadí Mineland stránky na Facebooku[3].
  • Skümledal (Strašidelné údolí) (x:-284, z:717) – Oplocené údolí kousek od Draagu, měli se zde nacházet mírně posílení skeletoné. Tento dungeon měl být jedním z prvních, kam byl hráč poslán v rámci výcviku u Strážců Míru.
  • Edderköpp Hule (Strapýří jeskyně) (x:-139, z:814) – Jeskyně se Strapýry (upravená forma netopýra) která se nacházela kousek od obytné čtvrti v Draagu.

Specifickou formou dungeonu byla tzv. hnízda[?], což měly být osamostatněné spawnery (či jejich skupiny) v přírodě, které spawnovaly mírně posílené moby.

  • pavoučí hnízdo u Draagu (x:-110, z:879)

Stavby

Příroda

Lore

Sídlo Strážců Míru v Draagu.
Zbrojnice v Draagu.
Temný lest na severu centrálních států, který je měl oddělovat od Gobiddonu.
Záhadný objekt, který měl být využit v magické questové linii.

Politika

Politika mírně kopírovala politickou situaci z verze 1.8, kdy přenesla hlavní jádro sporu mezi státy Southportland a Gobiddon i do adventure světa. Jak již bylo zmíněno v sekci o státech, základní koncept představoval vytvoření nárazníkové zóny mezi těmito dvěma státy v podobě menších států ve středu mapy, které by sloužili jako nárazníková zóna. Obecně taky mělo platit, že čím více severněji se hráč pohyboval, tím více mystické věci nacházel a naopak, tedy Gobiddon měl představovat mýtické jádro mapy s questy kolem Strážců Míru a Southportland měl představovat jádro mapy, pohybující se v období průmyslové revoluce.

Strážci Míru

Strážci Míru byli jednou z nejduležitějších nadnárodních frakcí, která měla na adventure mapě působit. Jednalo se o jakéhosi předchůdce Organizace minelandských národů a de facto následníka Svazu mírových republik, v konečném důsledku však měla frakce bojovat za politické zájmy státu Gobiddon, což měl hráč zjistit v průběhu questové linie a rozhodnout se, jestli bude v práci pro ně pokračovat nebo ne (předpokládalo se, že pakliže by to plugin dovolil, tak by se příběhová linie rozdělila a měla odlišný konec). Tak jako tak měl hráč v konečné fázi zjistit, že strážci nestráží „mír“ jakožto klidový stav mezi státy, ale chrání jakýsi magický artefakt (jehož přesná definice nebyla známa v době přípravy questové linie), který jim dává moc nad danými státy, proto se používalo slovo „Mír“ s velkým M.

Frakce měla mít v každém ze států s výjimkou Southportlandu pobočku, kde hráč mohl plnit úkoly či nakupovat výbavu. Sídlo Strážců Míru se nacházelo na souřadnicích x:-189, z:717.

Questy

Opravdového poznání dosáhneš až na konci cesty. Do té doby budeš nucen žít v temnotě lží. Inkoust vyschne, učené knihy zmizí, ale ty poutníče, ty nezapomeň!
— tajemný text z questové linie[5]

Questy měly být jedním ze základních prvků nové adventure mapy. Pracovně měly být rozděleny do několika dějových linií, jejich detaily se bohužel nezachovaly.

Předpokládané dějové linie měly vypadat následovně:

Během questových linií se předpokládalo, že hráč potká mnoho různých NPC v různých lokacích. Z dokumentace se zachovala tato jména:

  • lokalita Draag:
  • lokalita Prime Locis:
    • Camila
    • Hartis
    • Marco
    • Ralweg – námořník, který měl hráče odvézt do Draagu
  • magická linie
    • Ghoel – hlavní postava magické linie; mělo se jednat o povznesenou bytost (poloducha/poločlověka)
Databáze připravovaných plodin.
BossShopPro měl také nabízet možnosti směny. V rozdílnou denní dobu byl jiný kurz směny.

Speciální předměty

Adventure mapa měla obsahovat široké množství speciálních předmětů, které měly hráčům ozvláštňovat hru a dodávat jim nové schopnosti. Pro speciální enchanty se původně plánoval použít plugin Zenchantments, který byl používán i na verzi 1.8, ale ten nakonec nedostal aktualizaci pro verzi 1.10, takže byl nahrazen. Mimo to mělo být ve hře, zejména v truhlách, přidáno nepřeberné množství sběratelských předmětů s různou úrovní vzácnosti. Speciální předměty nebyly řešeny přes CustomModelData tag, ale přes speciální texturu předmětů v Optifine módu[6].

Protože se předpokládalo, že hráči nebudou mít dovoleno těžit v adventure světě, bylo nutné vytvořit alternativní způsoby, jak mohli získávat speciální předměty. U ovoce a zeleniny se plánovalo sklízení z keřů pomocí speciálních skriptů, u ostatních předmětů tento problém nebyl detailně dořešen. V konečné fázi projektu bylo v plánu pomocí skriptování předělat jednotlivá GUI rozhraní u vybraných bloků (enchanting table, brewing...), aby se místo nich otevíraly menu vytvořené přes plugin BossShopPro.

Celá adventure mapa měla i mystickou linku, proto se očekávalo, že kromě klasicých výrobních postupů (crafting) či jejich získávání v truhlách a z mob dropů bude existovat i získávání pomocí speciálních kombinacích vybraných surovin. Pro tyto potřeby byla již ze základu Dmechem a Leem vytvořena základní tabulka prvků, která mohla sloužit jako základ všech speciálních předmětů:

Skupina Předmět Zkratka Odpovídající vanilla předmět[7] Odpovídající reálný předmět
Horniny Lignitium N/A Charcoal Lignit (nekvalitní hnědé uhlí)
Brunnesium N/A Charcoal Hnědé uhlí
Nigrium N/A Coal Černé uhlí
Petroleum N/A Coal Černé uhlí pro výrobu syntetického benzínu
Antracitum N/A Coal Čistý uhlík (grafit, tuha)
Prvky – magické Superneum Sp Coal (jako palivo) Vodík
Sibilium Si Ender Pearl Helium
Cerasium Cr Ender Pearl Neon
Celestium Cl Ender Pearl Argon
Viridium Vi Ender Pearl Krypton
Caesium Cs Ender Pearl Xenon
Prvky – neškodlivé Viteum Vt Ender Pearl Kyslík
Infernum I Glowstone Dust Síra
Saluteum S Flint Bor
Inutilium It Ender Pearl Dusík
Piscisum Ps Flint Jod
Prvky – škodlivé Interfacteum If Blaze Powder Arsen
Lautium La Clay Chlór
Liquideum Lq Clay Brom
Devorium De Magma Cream Fluir
Densium Ds Blaze Rod Rtuť
Prvky – prospěšné Createum Ct Bone Vápník
Saleum Sl Bone Meal Sodík
Iratium Ir Sugar Draslík
Speculeum Sp Nether Quartz Křemík
Volantilum Vl Blaze Rod Fosfor
Incendium Ic Glowstone Dust Hořčík
Prvky – mechanické Exanimum Ex Coal Uhlík
Lentalium Lt Iron Ingot Titan
Ferrum Fe Iron Ingot Železo
Luxium Lx Iron Ingot Hliník
Grassium gr Iron Ingot Osmium
Bastium Bt Iron Ingot Kobalt
Prvky – technické Yarwium Yw Iron Ingot Tantal
Lupinium Lp Iron Ingot Wolfram
Transinium Ts Iron Ingot Měď
Prvky – prosté Rhelum Rh Iron Ingot Antimon
Album Ab Iron Ingot Nikl
Pleentium Pl Iron Ingot Zinek
Crockerium Cc Gold Ingot Cín
Mollium Ml Iron Ingot Olovo
Stabilium St Gold Ingot Mangan
Prvky – královské Aurum Au Gold Ingot Zlato
Argentum Ag Gold Ingot Stříbro
Cessabitium Ce Diamond Platina
Alienum Al Emerald Indium

Kromě využívání samostatných prvků se plánovaly i jejich kombinace např. ve formě slitin či sloučenin:

Skupina Předmět Zisk Chemická reakce Odpovídající reálný předmět
Slitiny Bronz směs/loot Ts + Cc Bronz
Mosaz směs/loot Ts + Pl Mosaz
Ocel směs/loot Fe + Ct Ocel
Dural směs/loot Lx + Ts + Ic Lehká ocel
Bílé zlato směs/loot Au + Ab + Ts Bílé zlato
Alpaka směs/loot Ts + Ab/Pl Světlá ocel
Liteřina směs/loot Ml + Rh + Cc Tiskařský solid
Horniny Sůl těžba/loot N/A Sůl

Všechny speciální předměty měly být odděleny a rozřazeny do skupin a byla jim přiřazena barva:

Kód Barva Skupina předmětů
&3 tmavě tyrkysová esence
&5 tmavě fialová magické předměty
&6 zlatá questové předměty, platidla
&8 šedá ostatní
&a zelená jídlo
&d světle fialová lektvary
&e žlutá dekorační předměty
&f bílá materiály, přísady, nástroje, zbraně

Vývoj

Spawn ostrov byl první dokončenou stavbou na nové mapě.
V pozdější fázi Le0 intenzivně testoval nové pluginy.
Po 4FANS byla zprovozněna alpha verze mapy – dungeon Førlatt grüver (Opuštěné doly).
Pomyslná hranice dokončené mapy se nacházela cca 200 blocků severně od hranic státu Draagia.

Původní koncept

Adventure mapa byla velmi silně inspirována verzí 1.8. Tehdy se jednalo o survival svět s prvky adventure. Už běhém této verze vznikala nutnost oddělit hráčské stavby od staveb či území stavěných Admin Teamem. První takové pokusy vznikly například ve městě Ashborne, kde byly na jeho předměstí zřízené hráčské parcely, ve kterých mohli hráči stavět své domy a které nabízely rychlý rollback v případě hráčovi neaktivity. Postupem času se ukázalo, že jako logické budoucí řešení bude oddělení adventure prvků od zbytku serveru – tedy existence ryze survival světa s malou spawn oblastí a vedle toho ryze adventure světa, kde hráči nebudou moci stavět ani kopat a ve kterém budou pouze plnit questy, vybírat truhly či procházet dungeony. Admin Team proto hledal ideální seed, který následně nechal vygenerovat jako vedlejší mapu, kterou pomocí WorldEditu plánoval kompletně předělat (mj. upravovat řeky, přidávat biomy, stromy či upravovat hory).

Na začátku roku 2016 začla přípava adventure světa na mapě s názvem „newland“. Prvotně se Admin Team zaměřil na stavbu přístavu v Draagu a také Spawn ostrova, který měl v plné dějové linii sloužit jako úvodní místo, kde se hráč spawne, zjistí základní informace o světě a následně lodí odpluje do přístavu v Draagu. Admin Team se také snažil, aby svět byl dlouhodobě stabilní a nevyžadoval silnou pluginovou podporu. Z toho důvodu se snažil veškeré speciální předměty či moby generovat ryze přes minecraftové generátory a nepoužívat žádné speciální pluginy. Hojně se tak využívaly armor standy či speciální minecraft hlavy, které poměrně dost lagovaly mapu.

Po sjednocení Minelandu

V červnu 2016 došlo s příchodem verze 1.10 ke sjednocení Minelandu. Na nově připravované bungeecord síti se vytvořila lobby, která obsahovala kopii lodě z Draagu a která později sloužila jako brána s portálem do adventure světa. Díky novému rozdělení pravomocí se původní Admin Team z „euček“ mohl věnovat prácem na adventure mapě a Admin Team z „cézetek“ spravoval oddělenou survival mapu. Postupný rozkol verzí s příchodem Minecraftu 1.11 začal problematizovat budoucí spuštění adventure mapy – do té doby se počítal koncept jedné adventure mapy podporovanou jednou (a pravidelně resetovanou) survival mapou. Odskok verzí a rozdělení serverů přes bungeecord způsobilo problém ve sdílení inventářů mezi servery a vyústilo v budoucí nutnost mít tři oddělené mapy: klasický survival (s nejnovější verzí), adventure survival (podpůrnou mapu k adventure serveru, na stejné verzi jako adventure mapa) a samotnou adventure mapu (na verzi 1.10).

Přechod na pluginy

Na konci roku 2016 začal Le0 postupně experimentovat s pluginama. Už předtím se plánovalo využít plugin na questy, protože je nešlo vyřešit vanillově. Spuštění bungeecord sítě umožnilo zamrazit projekt Adventure na verzi 1.10, a díky tomu začít ve velkém využívat pluginy pro podporu hry. Začaly se využívat MythicMobs na vytváření speciálních mobů, různá rozšíření hry jako například Skript pomohly přidat nové herní techniky – mimo jiné formu sklízení keřů pomocí kliknutí na přetexturované hlavy (víno, borůvky, atp.). Le0 začal velkou část času věnovat testování a kombinování různých pluginů a jejcich vlastností – zkoušel nové speciální předměty pomocí pluginu MyItems či skiny přes plugin SkinsRestorer.

Alpha

Začátkem roku 2017 bylo jasné, že Admin Team se zúčastní 4FANS 2017. Pro potřeby této akce bylo nutné zprovoznit Adventure mapu. V závěrečném týdnu před akcí měl Le0 jarní prázdniny a usilovně pracoval dnem i nocí na dostavění dungeonu Førlatt grüver (Opuštěné doly), zejména jeho závěrečných částí s bossy, včetně nastavení spawnerů a bossů. Oficiální otevření alpha verze veřejnosti proběhlo 1. 3. 2017[8]. Alpha verze obsahovala pouze část mapy s dungeonem, absenci získání nástrojů a zbraní Admin Team vyřešil příkazem /kit[8]. Pro 4FANS Le0 připravil také desetiminutové video s ukázkami staveb z připravovaného adventure projektu[9].

Já se docela těším na tu Adventůru...
—  BarrBarr , I/2017

Post-alpha a ukončení projektu

Po otevření alpha verze projektu po 4FANS se Le0 opět věnoval testování pluginů. To, společně s klesající aktivitou ostatních členů Admin Teamu, vedlo k stagnaci projektu. Mírné oživené přinesl Gryfon, který začal stavět nový horský biom severozápadně od Draagie. Le0kalypsa v květnu 2017 práce na Adventure projektu zcela pohřbila. Le0 naštěstí v březnu 2017 stáhnul zálohu mapy, která obsahovala 95% všech dodělaných staveb, ovšem Admin Team přišel o zbytek nastavených pluginů, tedy i o již existující moby v zprovozněných dungeonech. To vedlo k ukončení alpha verze a opětovnému uzavření adventure mapy veřejnosti. V průběhu obnovy serveru byla adventure mapa aktualizována na verzi 1.12.2[log 1]. Admin Teamse také musel věnovat zprovoznění ostatních částí serveru. Relaxace na Mineland Civilization zastavila práce na Adventure projektu kompletně a projekt byl ukončen společně s vypnutím módovaného serveru 30. 1. 2018 v 21:16:06[log 2]. Mapa byla zazálohována a je dostupná pouze v rámci Admin Teamu. Její volné stažení se nikdy neuvažovalo.

Pluginy

Ač projekt Adventure původně měl běžet primárně na vanilla možnostech hry, s postupem času se ukázalo jako nutnost hru uzavřít na vybrané verzi a podpořit herní mód pluginy. Při ukončování projektu v lednu 2018 se využívaly následující pluginy:

  • ArmorStandEditor – úprava armor standů
  • ArmorStandTools – úprava armor standů
  • MyCommand – skriptování (např. sklízení ovoce kliknutím na přetexturovanou hlavu)
  • Crazy Crates – otevírání truhel na vybraných místech se speciálními předměty
  • Dynmap – mapa serveru na webu
  • EssentialsX – základní příkazy
  • EssentialsXSpawn – rozšíření; přidání /spawn
  • Vault – základní plugin pro ekonomiku
  • MyItems – speciální předměty, nástroje a zbraně
  • MythicDrops[10] – speciální předměty
  • AddLight – přidání zdoje světla bez nutnosti pokládat svítící block
  • AgarthaLib – knihovna pro jiný plugin
  • ProtocolLib – knihovna pro custom skiny a další pluginy
  • WorkbenchKeeper – předměty zůstávaly uložené v Crafting Table
  • BossShopPro – základní plugin na menu, obchody, směnárnu a v konečné fázi i výrobu speciálních předmětů
    • BossShopPro-GuiShopManagerAddon
    • BossShopPro-LimitedUsesAddon
  • BossSkin
  • DeluxeMenus – testovací plugin na menu
  • Holograms – hologramové nápisy
  • LibsDisguises – knihovna využívaná MythicMobs, která dovolovala i převtělování hráčů do jiných mobů
  • MythicMobs – plugin přidávající speciální moby a spawnery
  • Citizens – NPC plugin
    • NPCDestinations– NPC plugin rozšiřující možnosti pohybu NPC z Citizens, které měly omezený radius pohybu
  • BetonQuest – plugin pro questy
  • Recipes[11] – v rané fázi plugin na speciální recepty
  • SkinsRestorer – možnosti změny skinu či aplikování speciálních skinů
  • SkQuery-Lime – knihovna pro jiný plugin
  • Skript – základní skriptovací plugin
  • TreasureChest – loot v truhlách
  • BetterChairs – přidání sezení na schodech
  • EditableSign – možnost editování cedulek
  • VoxelSniper – editace světa & biomů
  • WorldEdit – editace světa

A další, které neměly přímo vliv na chod projektu:

  • ConsoleSpamFix
  • LuckPerms
  • PacketWrapper
  • PlugMan
  • React
  • PlaceholderAPI
  • DynamicBungeeAuth
  • DiscordSRV
  • BookNotification
  • ChatControl
  • ViaVersion
  • BungeeTabListPlus
  • NametagEdit
  • Multiworld

Odkazy

Externí zdroje

Reference

  1. Na tomto koncepčním nákresu je uvedeno 7 centrálních států, na druhém, novějším jich je 9. Novější návrh můžete vidět zde.
  2. Trust me, I'm an engineer – https://youtu.be/rp8hvyjZWHs
  3. https://www.facebook.com/MinelandMC/photos/a.305194072886747/1113287988744014
  4. Zapsané pouze izolované domy mimo sídla. Žádný dům ve městech či vesnicích neobdržel specifický název, proto se na ně bude v rámci jednotlivých článků odkazovat pouze genericky (radnice, hotel, atp.)
  5. Pravděpodobně se jednalo o závěrečné tajemné poselství, které mělo být přeloženo do amharštiny, aby hráči v začátku hry unikl jeho hlavní smysl. Tato věta byla zachována bokem v souboru deník_amharština.txt.
  6. https://optifine.readthedocs.io/cit.html
  7. Základní vanilla model. Uvedeno pro případ, že by hráč hrál se serverovým Resource Packem, ale neměl nainstalovaný Optifine, který zobrazoval většinu speciálních předmětů naimportovaných na dané vanilla modely.
  8. 8,0 8,1 https://www.facebook.com/MinelandMC/posts/1422247527848057
  9. Adventure – první pohled | Mineland.eu – https://youtu.be/rwRi1VukV34
  10. V seznamu pluginů jsou MythicDrops uvedené jako .off, tedy byly pravděpodobně nahrazené pluginem MyItems.
  11. V seznamu pluginů jsou Recipes uvedené jako .off, pokud si Le0 pamatuje správně, tak crafting tehdy řešil BossShopPro formou nákupu potřebných surovin za prodej vybraného předmětu.

Log

  1. 2017-10-26-2.log: [10:53:44] [Server thread/INFO]: Starting minecraft server version 1.12.2
  2. 2018-01-30-1.log: [21:16:06] [Server thread/INFO]: Saving chunks for level 'newland'/overworld