Tento článek patří mezi nejlepší články na Mineland Wiki.

Mineland Retro

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Mineland Retro
Beta
{{{maly_obrazek}}}
{{{maly_obrazek}}}
Verze Beta 1.7.3
Období 7. 8. 2022 – 24. 9. 2020
Otevření veřejnosti 7. 8. 2022
Důvod vzniku testování server wrapperu
Důvod zániku neaktivita
Zaměření nostalgické

Admin Team stejný jako na hlavním serveru

autor: OlCapone
autor: OlCapone
Hosting vlastní server
Počet slotů 30
Whitelist ano[1]
Warez ano
Ke stažení TBA

← Souběžné verze →
Mineland 1.18
27/5/2024 14:30:31 · Š · E · R

Mineland Retro byl Beta 1.7.3 server, který běžel souběžně s verzí Mineland 1.18

Server

Charakteristika

Mineland Retro byl server, který běžel na historické verzi Beta 1.7.3, Verze byla vybrána specificky, protože 1.7.3 je poslední update před verzí 1.8, která takřka kompletně předělala generaci světa a přidala funkce jako sprint a hunger, což bylo pro historický zážitek nežádoucí.

Pro server platila úplně stejná pravidla jako na hlavním serveru, vyjma pokynů ke správnému stavění. Mahosismus nejen že byl tolerován, ale dokonce i preferován pro navození nostalgického pocitu z původních dnů Minecraftu.

Důvod založení a průběh

David_Andalou a erikej testovali možnosti nového server wrapperu a rozhodli se vyzkoušet podporu starých verzí Minecraftu, což se po několika problémech podařilo. Rozhodli se proto tuto verzi spustit pro veřejnost na seedu "gargamel".

Server zažil nečekaný úspěch a během prvních pár dní se přihlásilo více než 10 lidí. Dokonce se vybudoval i základní spawn, kde byly hráčské stánky. Tyto stánky však nebyly funkční dlouho, protože plugin Jobs znehodnocoval měnu. Co stálo jeden den tisíc dolarů už další den mělo cenu deset tisíc. A obchodníci nestíhali upravovat cenovky ve stáncích.

Někteří se rozhodli stavět moderně i na takto staré verzi, další se naopak vydali budovat obří mahosistické stavby.

Server dalších pár týdnů začal pustnout prázdnotou a proto se David s Erikou rozhodli tuto verzi ukončit. Bylo tak oznámeno i komunitě na OMN. Mapa serveru pak byla umístěna ke stažení na data.mineland.eu.

Tento projekt byl už od začátku zamýšlen jako dočasný a proto je tato verze považována za úspěšný vedlejší projekt se solidní hráčskou účastí.

Pluginy

Na server byly dodány různé dobové pluginy, které po různých internetových archivech vyhledávali David s Erikou. Postupně pak přidali kromě login pluginu například i McMMO, Jobs a Chestshop.

Client

Hraní na Minelandu Retro by nebylo zdaleka tak dobré, kdyby neexistoval speciální Minecraft Launcher Betacraft, který opravuje velké množství nešvarů, které vyvstávají, když zapnete historickou verzi z oficiálního launcheru. Betacraft přidává zpět staré zvuky, navrací podporu pro skiny a celkově přidává na stabilitě starých verzí.

Warez

Na serveru byl technicky vzato warez, protože Mojang nepodporuje autentifikaci online módu u takto starých verzí. Z tohoto důvodu se musel sehnat a zprovoznit dobový login plugin. I tak byl ale server pouze pro premium účty, protože se mohli připojit jen přijatí členové Minelandu.

Zajímavé bugy

Bug se spánkem

Tenkrát stačilo, aby ležel jen jeden člověk a noc se přeskočila. Ten, kdo si nelehl, tak se na něm po začátku dne spawnulo přibližně 20 hostile mobů, což znamenalo okamžitou smrt. Proto se tedy začalo spaní oznamovat a lidi, kteří neměli postel po ruce, se na minutu odpojili.

Nespavce potkala těžká rána.

Bugy s Jobs

Jobs obsahoval neskutečné množství exploitů, jak si rychle vydělat a také několik nevysvětlitelných věcí. Například strhávání peněz z účtu, pokud pokládáte blok, který máte v popisu práce těžit. Stavění se tak stávalo i nákladné. Tento plugin tak významně napomohl v destabilizaci herní měny.

Hráči


Odkazy

Reference

  1. Whitelist se z nejnovější verze nemohl přesunout na betu, protože měla v tehdejších dobách zcela jiný formát. Musela se proto založit roomka na discordu, kam se zájemci z řad hráčů hlásili, následně byli ručně přidáni na beta whitelist.