Tento článek patří mezi nejlepší články na Mineland Wiki.

4FANS

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
4FANS
4FANS 2017
Oficiální plakát.
Oficiální plakát.
Verze Mineland 1.10/1.11
Typ propagace serveru
Datum 25. 2. 2017[1]

Místo Kongresové centrum Praha
Účastníci 16.png Sogo_CZ
16.png Le0
16.png ElCapitano
16.png GryfonCZE
16.png ThunderTom[2]
Výsledek „teambuilding“
dopad akce na server byl nulový
17/4/2024 7:56:02 · Š · E · R

4FANS 2017 byla jediná větší akce, které se kdy Admin Team zúčastnil v rámci propagování serveru.

Průběh akce

Promokód na Free VIP, formát A6. (pdf)
Banner na Facebooku.

Přípravy

Koncept verze 1.10/1.11 přinesl zvýšení slotů, početný Admin Team a postupnou přípravu alpha verze[3] Adventure mapy. Logicky tak vyvstala potřeba server prezentovat veřejnosti. Sogo dostal možnost dostat Mineland na 4FANS 2017, kde nám nabídli možnost vlastního stánku, u kterého bychom mohli prezentovat náš server a naše záměry. Přestože se Admin Team vždy stavěl k podobným akcím skepticky (a dodnes tak činí), vzal to jako mimořádnou příležitost se na takovou akci podívat „zadáčo“.

Oqapo pro tuto příležitost vytvořil novou grafiku, která měla lépe propagovat server a která byla využitelná i během akce. Zároveň byl připraven redeem kód, který byl rozdáván společně s letáčkem mezi účastníky a který lákal na VIP zdarma. Velmi zajímavou obchodní strategii představovaly fake účty a pokyn „kdo nebude na akci, nechá alespoň zaplej počítač, aby bylo vidět, že tam někdo hraje“. Hlavním průkopníkem v tomto ohledu byl AMDman77, který měl připojeno ve špičce okolo deseti fake účtů. Tehdy na Minelandu byla velmi nízká hráčská základna, Minecraft samotný procházel existenční krizí, fake účty byly proto nevyhnutelný krok, neboť by noví hráči na prázdném serveru nevydrželi. Tato skutečnost se zaznamenala do historie zejména Sogovou hláškou v den konání akce, když zapomněl, že fake účty jsou AMDmana a myslel si, že se lidi spontánně začali připojovat:

Hoši, 12 lidí online.
— Sogo_CZ, 25. 2. 2017

Le0 v rychlosti připravoval alpha verzi Adventure mapy, která byla v rámci stánku volně hratelná a později byla k dispozici i na serveru. GryfonCZE postavil event, který vyžadoval dva hráče – jeden měl zavázané oči a druhý ho navigoval v bludišti. Odměnou za účast byla na stanovišti sladkost. Všechny časy byly zapisovány a nejrychlejší získal originální Minecraft.[4] Sogo si ještě pohrával s možností retroherny – vytvoření serveru pro nějakou starou verzi Minecraftu. Z toho ale sešlo, ukázalo se, že by pro multiplayer byla použitelná až beta 1.7.3.

Pátek 24. 2. 2017

Program celé akce.

Přípravy v Kongresovém centru Praha začaly již v pátek odpoledne okolo 17. hodiny. Přípravy provázel chaos a to hlavně ze strany provozovatelů, bojovalo se zejména o stoly. Admin Team dostal poměrně špatné místo uprostřed chodby, což se později ukázalo jako výhoda, protože kolem stánku museli projít všichni. Připravena byla projekce a tři notebooky, kde šlo hrát alpha verzi Adventure mapy.

Místo uprostřed chodby bylo sice všem na očích, postrádalo ale přípojku k elektřině. Organizátoři nám sdělili, že si o zásuvku máme říct sousednímu Stylecraftu, stejně jako o heslo k WiFi. To pro nás byla potupa: jít škemrat ke konkurenci. Už přesně nevím, jak se to vyřešilo. Oni totiž pojmenovali WiFi, která byla určená pro oba stánky „Stylecraft“. Tuším, že to pak stejně nestačilo, Sogo musel svůj počítač jet přes data. Akorát jsme pak celou akci trnuli, aby nám někdo nepřekopl kabely.
— Le0
Skončili jsme někdy po 20. hodině, šli jsme na Václavák do KFC na večeři a mě pak ujelo metro, protože mě zpomalilo vybavení, co jsem nechtěl nechat v Kongresovém sále přes noc. Horko těžko jsem pak chytal autobus domů.
— Le0

Sobota 25. 2. 2017

Po 7. hodině ráno měl Admin Team sraz u Sogova bydliště a poté se přesunul na Vyšehrad. Celá akce začala v 10:00, ovšem už před 9. hodinou začali přicházet první návštěvníci. V průběhu dne se podařilo rozdat na 500 propagačních letáků, spoustu lidí se zastavilo u minelaního stánku a zahráli si Gryfonův event nebo alespoň shlédli pár záběrů z adventure promo videa.[3]

Všichni se také zúčastnili „koncertu“ Mishy, ElCapitano s ThunderTomem klasicky hrotili všechny okolo. Sogo pořizoval záznam, ze kterého poté udělal Oqapo sestřih. Le0 kontaktoval youtubera T0mse, který hrál na 1.8 a předjednal propagaci Minelandu, kterou podrobné popisuje článek Aféra T0ms01.

Skončilo se po 18. hodině, postupně se začaly bourat stánky a všichni se začali rozcházet domů.

Strhl se tam doslova boj o vozíky. Na celý kongresový sál byly asi dva vozíky na přepravu materiálu a zrovna někomu z nás – tuším, že to byl ElCapitano – se podařilo si jeden z nich někde „vypůjčit“. Chodilo k nám pak spoustu lidí, kteří se nás ptali, kdy už budeme mít hotovo. Dospělo to k takové situaci, že nám nervózní týpci z nějakého jiného stánku vykládali materiál z vozíku u auta jen aby si ho pak mohli odvézt.
— Le0

Důsledky

4FANS serveru reálně nepomohlo.

4FANS serveru reálně nepomohlo. Do hry se připojilo pár nováčků, ale cítili se vesměs zmateni, cílová skupina 4FANS byla přece jenom 10-15 let. Jeden z mála hráčů, který nás na 4FANS objevil a na serveru hraje nadále je FandikCZ.

Celkově byl ovšem tento ročník hodnocen jako velmi slabý.[5] Svědčí o tom i fakt, že se vstupenky i v den akce stále prodávaly na místě[6], což u jiných akcích podobného typu v dřívější době bylo nemyslitelné. 4FANS 2017 byla tak poslední tohoto typu od organizátorů 4FANS, kteří vyklidili pole dalším projektům jako je například Utubering, a věnovali se pouze 4CAMPS.

Odkazy

Externí odkazy

Reference

  1. Přípravy na místě probíhaly od 24. 2. 2017.
  2. Přidal se na poslední chvíli, měl proto vysačku AMDmana, který nedorazil.
  3. 3,0 3,1 Adventure: První pohled – https://youtu.be/rwRi1VukV34
  4. No, tady si to můžeme přiznat, byl to od začátku připravovanej scam na děti, Minecraft vyhrál někdo z okolí AT. (_L.)
  5. Tomáš Lukáš: BYLO 4FANS 2017 ZKLAMÁNÍ? – https://youtu.be/yTNa6ZcMywc
  6. https://www.facebook.com/Festival4FANS/posts/1489945274358447