Liaxussko–Eltorrielský konflikt

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Liaxussko–Eltorrielský konflikt
Nájezdy fletových barbarů
Flet (Uprostřed klečící) odsouzen k odnětí svobody na neurčito za rozsáhlé krádeže
Flet (Uprostřed klečící) odsouzen k odnětí svobody na neurčito za rozsáhlé krádeže
Verze 1.18
Typ válečný, následně diplomatický konflikt
Od 18. 12. 2022
Do 1. 1. 2023

Stát Liaxus
Eltorriel
Příčina Nájezdy Fletových barbarů na nevinné Liaxusské občany
Výsledek Fletova kapitulace a jeho uvěznění

Strany
správci států aliance Lishaw s podporou Mormerské dohody správce státu Eltorriel
16.png Arlen_Andalou
16.png Gold_Cake
16.png Electrro_
16.png lisiak123
16.png Max_Max_123
16.png Flet_Tv
Škody
Zraněna Liaxusská opička, zničeno několik zahrad a části terénu Ztráta fletovy důstojnosti, několikanásobné úmrtí všech občanů Eltorrielu
10/7/2024 9:19:09 · Š · E · R

Liaxussko-Eltorrielský konflikt byl semi-RP mezinárodní konflikt, který se stal na přelomu roku 2022, kdy Fletův stát zaútočil na početně značně silnější Liaxus.

Roleplay

Začátky

Liaxus od začátku podporoval vznik státu Eltorriel. Jako první stát s Eltorrielem podepisovali mezinárodní smlouvy a jako jeden z prvních států Eltorriel uznali před půdou OMN. První mezinárodní smlouvy mezi těmito státy vznikly především skrze Liaxussko-Awirijskou farmu na shulkery, na které byl stát Eltorriel založen. Eltorriel přislíbil, že nebude přistupovat k této farmě a naopak vždy umožní přístup k farmě všem rezidentům Liaxusu a Awirie. Další soužití bylo na nějakou dobu bezproblémové.

Před konfliktem

Dění ve státě bylo následně na několik měsíců takřka nulové. Pozastavila se výstavba infrastruktury i budov. Stát Eltorriel upadl do stagnace. Na začátku prosince se ale opět začala objevovat aktivita a do Eltorrielu se šli přidat noví občané, kteří přicestovali do Arsteimu odjinud.

Konflikt

Dne 18.12.2022 se Flet bezdůvodně rozhodl napadnout Liaxusský Nový Paften, který utrpěl díky griefování Eltorrielských občanů. Nájezdníci začali napadat hráče lukhael, který jim nic neudělal.
Tuto událost lépe popisují fakticky ověřené dobové novinové články:

Dnes kolem osmé hodiny večerní napadli Liaxus nájezdníci z Eltorrielu. Začali griefovat krajinu a mlátit místní občany. Bez vyzvání, naprostá agrese. Bylo zvandalizováno Arlenino město Nový Paften. Nájezdníci se stáhli zpět do Eltorrielu po výhružkách Davida_Andalou. "Tímto vyzývám Minelandské společenství národů, aby se vyslovili proti tomuto neskutečnému barbarství, kterému byli vystaveni nevinní Liaxusští občané." Na paniku v Liaxusu zareagoval Max_Max, který se okamžitě přidal na stranu Liaxusu a okamžitě vyslal do Liaxusu vojska Flavoslávie, kteří pomohli Liaxusu se stabilizací Nového Paftenu. Co těmto barbarům přišlo pod nos netušíme. Stále se sami sebe ptáme, proč na nás jen tak začali útočit. Doufáme, že se ostatní státy k tomuto problému vyjádří. (Nestihl se udělat fotodůkaz, ale existuje několik očitých svědků i z jiných států)
— Andaluský Pes, Aussig am Pashlava, 18.12.2022

Na tento útok urychleně zareagovala Mormerská dohoda, která měla sama s Fletem nevyřízené účty. Rozhodli se proto vyslat na území Liaxusu vojska s cílem ochránit Liaxusské občany a majetek.

Vojenský štáb

Protože byl David jeden z mála vlastníků pozutovy mapy světa, vydala se delegace z Mormeru a Lishawu právě do Davidovy kanceláře, kde se jednalo o osudu Eltorrielu. Jednání však netrvalo dlouho a odsouhlasil se okamžitý protiútok.

Představitelé států jednají u Davida v kanceláři.

Protiútok

Všechny vojska pěti států, které byly v té chvíli dostupné, vtrhla do státu Eltorriel a začali opakovaně zabíjet její občany, ušetřili však občany, kteří bojovat odmítli. Flet zmateně vykřikoval, že to není fér a že je to příliš velká početní přesila, ale nebylo mu to nic platné. Flet se před soudem pokoušel obhájit tím, že útoky neorganizoval, že se nejedná o státní složky. Přepočítal se však, když bylo očitými svědky potvrzeno, že se sám Flet účastnil barbarského nájezdu na Liaxus. Jelikož byl Flet vytrestán samotným útokem, bylo mu uloženo omluvit se Liaxusu.

Sametové spojení

V reakci na tyto události volali zbývající občané Awirie a občané Liaxusu po spojení států. Toto se uskutečnilo ihned den po útoku, kdy se stát Awirie připojil k Liaxusu. Tento krok byl ve zpravodajství komunikován kladně z Liaxusské strany, která si dala za cíl tímto spojením nikoho neprovokovat. Spojení států se dočkalo na mezinárodní úrovni vřelého přijetí. Stát Liaxus byl podporován jako nejstabilnější stát, který se pokusí probudit bývalou Awirii ze stagnace. Stát Liaxus tak začal Awirii kolonizovat a posílat tam nováčky k žití.

Gold předává své území Arlen a s radostí se přidává k Liaxusu.

Propadnutí Eltorrielské pověsti

Eltorriel začal být po tomto útoku vnímám velmi negativně. Flet se dožadoval u referenta pro claimování Terra Nullius o více území. To mu bylo zamítnuto. Flet se tak rozhodl vybudovat za svými hranicemi na vlastní pěst jakýsi mahosistický pokus o železnici a zároveň tím zdemoloval i přilehlou vesnici. Flet se k této události vyjádřil ve zpravodajství. Eltorrielská gramatika však neuznává interpunkci a tak je čtení Fletových vět jen velmi obtížné.

s tímto článkem nesouhlasím mým plánem není postavit mahosismus a taky nevím proč někdo soudí vzhled stavby která není dokončena kdyby se pan Referent koukl o pár bloků do leva blíže k hlavnímu městu kde je železnice hotová tak by podle mě změnil názor někomu se třeba ten to styl nemusí líbit ale já jsem zvolil taktiku začít od absolutních základů mým cílem je nejdříve vybudovat slušnou infrastrukturu a až pak se zaměřit na banky parlamenty a ostatní. Stejně nemáme ani tolik občanů a k tomu nám bude pro začátek bude stačit radnice která je už postavená a vybavuje se nábytkem
— Flet_Tv, Eltorriel, 22.12.2022

Tento komentář byl přijat chladně. Flet byl i nadále kritizován. Především za to, že buduje státní infrastrukturu zejména mimo svůj stát. Byl vyzván aby nejprve stavěl v hranicích svého státu a pak se uchýlil opět k referentovi OMN pro claimování pro případné rozšíření hranic.

Eltorrielské krádeže v Liaxusu a státní embargo

22.12.2022 se Liaxusská vláda rozhodla uzavřít hranice s Eltorrielem v reakci na krádež, která v Liaxusu proběhla právě od Eltorrielského občana. Zároveň se Liaxus rozhodl v pohotovém řízení vybudovat zeď, která má za cíl chránit Liaxus před Eltorrielskými barbary, nájezdníky a zloději. Flet tyto kroky kritizoval a od zloděje se distancoval. Liaxus ani Eltorriel však nečekali, že se Mormerská dohoda přidá k blokádě Eltorrielu a rozhodli se uzavřít i své hranice.

Dovolte, abych pronesl prohlášení. Ruvalonské impérium uzavírá hranice se všemi občany Eltorrielu. Jsem si vědom, že na území Ruvalonu, má prezident Eltorrielu svoje původní obydlí. No může být rád, že aspoň on má možnost se tam dostat. Jakýkoliv občan Eltorrielu, který vstoupí na území Ruvalonu, bude okamžitě zatčen a uvězněn. Dále prohlašuji, že se souhlasem Liaxusu, poskytnu jakoukoliv podporu, která by státu Liaxus pomohla proti problémovému státu.
— Electrro_, Mormere, 22.12.2022

Flet se následně ve zpravodajství omluvil. Tato omluva však byla většinově vyhodnocena jako neúspěšný pokus o zvrácení státních blokád. Zástupce prezidentky Liaxusu David_Andalou upozornil Fleta, že budou pozorovat dění v jejich státě a později se rozhodnou, jestli uzavření hranic padne.

Následující dny se tak Flet pokoušel bojovat s kriminalitou výstavbou vězení a dokonce i zadrželi zloděje, který kradl v Liaxusu. Byl to však jen malý krok směrem k opětovnému otevření hranic.

Eltorrielem zadržený zloděj, který kradl v Liaxusu

Fletovo uvěznění

23.12.2022 byl šéf OMN upozorněn hráči lisiak123 a Max_Max_123 na Fletův neobvyklý pohyb v Terra Nullius po cizích sídlech. Policie OMN odhalila v těchto sídlech stopy po krádeži železa, které vedly k Eltorrielu až k Fletovi.

Flet byl uvězněn a soudem odsouzen k odnětí svobody na neurčito.

Dragoliver převzal stát a kroky správným směrem

Jako Fletova pravá ruka se státu Eltorriel zmocnil hráč Dragoliver, který se aktivně snaží napravit špatnou pověst Eltorrielu. Kontaktoval Liaxus oficiální cestou a požádal je o smír a otevření hranic. Liaxus kvapně odpověděl, že k tomu dojde, pokud Dragoliver zbourá Eltorrielské stavby mimo jejich stát. Toto Dragoliver dokázal a tak se Liaxusská vláda rozhodla otevřít hranice Eltorrielu s namátkovými kontrolami.

Eltorriel si tak jako kontroverzemi zmítaný stát konečně začal vydobíjet svoji ztracenou legitimitu. Avšak zatím jsou teprve na začátku své cesty, při které se může ještě leccos pokazit.

Non-Roleplay

Celkový průběh

Fletův útok na Liaxus byl proti pravidlům RP a proti celkově dobrým mravům na serveru. Flet měl být jako iniciátor útoku umístěn do jailu, ale Admin tým s pomocí přátel rozhodli, že Fleta vytrestají za použití Chammurapiho zákoníku. Vtrhli tak do jejich státu a taky začali ubližovat občanům a griefovat je. Flet pak vtrhl na voice chat, kde byl Admin tým s ostatními a začal se hádat. Tvrdil, že to není fér, protože bylo lidí přes Admin tým více. Flet byl Admin týmem vyškolen o tom, že se mu taky teď nelíbí, když na něj někdo útočí bez roleplay domluvy a byl tak poučen. Následně se slíbilo, že se na tyto události nebude v budoucnosti nijak referovat, což Flet v budoucnosti porušil a tato událost tak nabyla roleplay legitimitu.

Flet se dále snažil rozšířit svůj stát za co nejmenší práci a naschvál stavěl mimo hranice, aby si toto území mohl nárokovat. Poté se pokoušel sehnat co nejvíce lidí do svého státu i za cenu jejich neaktivity nebo toho, že dotyční ani neuměli česky nebo slovensky. Všechny odpovědi do přihlášek jim flet diktoval písmeno od písmena, proto byly všechny tyto přihlášky zamítnuty. Flet se dostal do nelibosti Admin týmu. Později admin tým upozornil Liška s Maxem a po zběžném prohlédání iron ingot farmy v Terra Nullius bylo zjištěno, že tuto farmu Flet několikrát vykradl i když nebyla jeho.

Flet byl zabanován. Po několikatýdenní neúčasti se Flet přihlásil o unban a Admin tým nechal hlasovat komunitu o jeho unban. Komunita se téměř jednohlasně shodla pro unban za podmínek, že bude ručit za lidi, které do státu přivede a že sám nebude správcem státu.

Odkazy

Související články

Reference