Koronavirus na Minelandu

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Koronavirus na Minelandu
Samotný hráč na vylidněném spawnu
Samotný hráč na vylidněném spawnu
verze 1.15/1.16
typ Pandemie
datum 21. 10. 2020 - 25. 11. 2020
Počet nakažených 280
Počet obětí 35
25/5/2024 15:43:23 · Š · E · R

Koronavirus na Minelandu byla událost, kdy se z neznámých důvodů[1] přeneslo onemocnění covid-19 na minecraftový server mineland.eu a ovlivnilo většinu států i jejich obyvatelstva.

První vlna

Při první vlně bylo nalezeno málo případů nakažení, ve Tswillinu byla pouze nařízena povinnost nosit roušky, vlna se obešla bez úmrtí.

Prymulův stánek na spawnu

Začátek druhé vlny

Bleskový pád společnosti

21. 10. 2020 přichází nová vlna koronaviru a nakazí rovnou několik obyvatelů. OMN musí jednat rychle - vyhlašuje zákaz pohybu po Tswillinu bez roušek a hned vedle spawnu staví stánek, kde Prymula prodává roušky a značky zákazu vstupu bez masky.

Tatarstán okamžitě zavřel hradby

V tento den bylo nakaženo celé obyvatelstvo Tatarstánu, Nythea je též postižená. Ještě v den propuknutí byl ve 4 státech pozitivně otestovaný alespoň jeden člověk. Eraxus k večeru zavírá hranice a zastavuje tak velkou část železniční infrastruktury. Andalou přistižen, jak bez roušky popíjí medovinu společně s dalšími představiteli vlády. Zatímco Tatarstán se s pomocí zásob od Mecharie stále drží bez smrtí, v Southportlandu se objevují první oběti a vláda kolabuje.

Mecharie pomáhá Tatarstánu

Smrt Tatara II.

Brzy ráno 22. 10. 2020 se objevuje strhující zpráva - Tatar II. se na spawnu těsně před půlnocí u komunitní truhly upálil, nejspíše z protestu k vládě. Naštěstí jeho syn, Tatar III., ihned nastupuje na trůn a uklidňuje situaci. Andalou znovu přichycen bez roušky, lidé požadují rezignaci, nebo vyhrožují defenestrací.

Nythea využívá oslabenosti Tatarstánu

24. 10. 2020, jen dva dny po nástupu na trůn, musí Tatar III. řešit teroristický útok na jeho zemi. Maskovaní Nythejští útočníci se pomocí elyter dostávají za hradby a vandalizují zemi. N3onDash stíhá uprchnout, Krtkův dort je zatčen a na místě popraven. I když se celý svět připravuje na válku, Tatar na to s chladnou hlavou zapomíná.

Další události druhé vlny

Nedbalost národa

26. 10. 2020 byl Prymula na spawnu zabit Fjurem. Na místě mu byla naúčtována pokuta pouze 10 diamantů, ale až na pár výjimek to všem začalo být jedno. Už na této události začalo být vidět, že lidi přestává bavit dodržovat opatření a bouří se. Dne 28. 10. 2020 snědl morcak91 maso obsahující koronavirus a před očima Nadika pobíhal bez roušky po spawnu. Dodnes nevíme, zda nebyl po vlivem 0xymorinu, ale nijak na tento podnět nereagoval, stejně jako ostatní přítomní. Ještě 1 měsíc se celý server držel, nakaženo bylo podle odhadu v jednu chvíli i 95% obyvatel. Několikrát byli členové vlády přistiženi bez masky. Dávat celému národu takto špatný příklad byla ohromná chyba, nicméně vláda na to nedbala. Podle odborníků by do dvou měsíců vymřela většina Minelandu, naštěstí přišla záchrana, která ukončila toto hrozné období.

Očkování

Datum 25. 11. 2020 je pro většinu obyvatel známý. I když minelandští vědci nejsou zrovna nějací "rychlíci", pořád mají kvalitní vzdělání a chytré hlavičky. V tento den se ji po měsíci podařilo naprogramovat plugin, který všem ihned po připojení naočkuje vakcínu Stepnik V7. Následně se už neobjevili žádné nové případy viru. Mineland byl zachráněn.

Non-roleplay

Jelikož se blížily Vánoce, Admin Team se rozhodl zrušit Mineland-korona roleplay, aby se toho na serveru nedělo až příliš. Byla zrušena povinnost nosit roušky.

Odkazy

Související články

Reference

  1. Minelandští vědci stále pracují na odhalení příčiny, ale jak je známe, ještě si chvíli počkáme.