Výskyt Tswillinských anomálií

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Výskyt Tswillinských anomálií
Implementace těžebních dimenzí
Anomálie ve Tswillinu, která předvídala vznik těžebních dimenzí
Anomálie ve Tswillinu, která předvídala vznik těžebních dimenzí
Verze 1.15/1.16
Typ Anomálie
Datum 30. 10. 2020 - 3. 11. 2020

Místo s.mineland.eu
22/4/2024 18:06:31 · Š · E · R

Výskyt Tswillinských anomálií byla roleplay událost, která měla ozvláštnit implementaci těžebních dimenzí.

Roleplay

Tswillinské anomálie jsou trhliny v prostoru, které vedou do druhé dimenze netheru a endu.

End portál

Výskyt anomálie

Vědci se hodně dlouho domnívali, že existuje jen jeden nether a end, to však bylo vyvráceno, když se za nejasných okolností pod Tswillinským nádražím objevila trhlina. Jediný svědek, který tuto trhlinu viděl při vytváření byl místní stavební dělník, který byl po tomto zážitku upoután na lůžko a odvezen do psychiatrické léčebny.
Když se o trhlině dozvěděli novináři, okamžitě se sjeli.

Ve Tswillině byla nalezena trhlina ve zdi. Nachází se pod nádražím. Místo teď obývají vědci z Minelandských univerzit. Zatím se neví, co tuto anomálii způsobilo a tak platí přísný zákaz vstupu za žlutočerné označení.
— Banseinské právo

Výzkum

Na místo následně dorazili vědci všech možných univerzit. Nechvalně známá se v této situaci stala Mecharijská univerzita, která vydala poznatek, že anomálie je cítit vepřovým masem, avšak pár chvil potom bylo objasněno, že to byla neprofesionalita Mecharijských vědeckých pracovníků.

První pachovka odebraných vzorků prokázala, že hmota smrdí po vepřovým.
— Takamumba na výzkumném fóru.
Ne počkat, včerejší směna v laborce neumyla petriho misky, když z nich žrala knedlo vepřo zelo.
— Takamumba na výzkumném fóru o pět minut později.

Protest Aljafy

31. 10. 2020 Se u anomálie sešli občané reformovaného státu Aljafa.
Na protestu vznášeli obvinění vůči této anomálii. Davem se ozývaly hlasy, že s tím souvisí COVID na Minelandu, nebo že se jedná o výhružku z jiného světa. Byli ovšem tak zarytí do své teorie. že došlo i na vandalizování. Vše bylo nakonec napraveno a Aljafané odešli pouze s podmínkou. Jediné co po nich na spawnu zbylo, je jejich banner, který se naopak stal znakem těžebního netheru.

Banner těžícího netheru


Pokračující výzkumy

Výzkum anomálie pokračoval i nadále. Avšak nedocházelo k významným průlomům, spíše se jen spekulovalo. A to jak mezi vědci, tak i napříč médii.

Rozhovor s vědcem:

Redaktor : "Pane profesore, myslíte si, že má tato anomálie co dočinění s Covidem?"

Profesor : "Tak toto si skutečně nemyslím, virus Covid-19 má původ v overworldu."

R: "Myslíte si, že to jsou výhružky z Netheru? Bude válka s pigliny?"

P: "Z našeho vědeckého pozorování si dovolujeme usoudit, že s tím Piglini nemohou mít nic společného. Overworld je pro ně neobyvatelný, mění se tu v zombie. Nejbližší portál je přes sto metrů daleko. Piglin by toto nedokázal způsobit, protože by se brzy proměnil. V Zombie formě pak nemají rozum.

R: "Nemohou za tím stát Pillageři?"

P: "Ale prosím vás, co by ve Tswillině dělali Pillageři, zůstaňte v klidu a my budeme tuto anomálii dále zkoumat."

— Banseinské právo
I slavný vědec David Transstein se dorazil podívat na anomálii.

Průlom

Nether anomálie

3.11.2020 udělali vědci průlom, kdy jeden z nich ignoroval platná epidemiologická nařízení a zapálil si při odebírání vzorku anomálie cigaretu. To způsobilu zažehnutí vnitřku anomálie, která vytvořila portál do Netheru.
Nejdříve se vědci domnívali, že je to portál do obyčejného Netheru. Ale díky netopýří echolokaci zjistili, že má daleko větší rozlohu. Po dalších pár testech se zpřístupnil občanům OMN na těžení a průzkum

End anomálie

Souběžně se zapálením nether anomálie se z ní vymrštila ohnivá koule, která dopadla naproti před ni a vytvořila díru v zemi, kde se objevila brána do Endu, který byl také protestován. Co se týče rozlohy, měl totožné vlastnosti s nether anomálií. I tato brána byla zpřístupněna zájemcům.¨

Non-roleplay

Tswillinské anomálie je roleplay označení pro těžební dimenze, které měly být původně na server implementovány při přechodu na verzi 1.16. Toto napadlo hlavního admina Le0, který tyto dimenze chtěl vytvořit díky nové podpoře pro vznik datapackových světů. Tyto světy ale spigot nepodporoval a tak se od nápadu postupně upustilo.
Tento fakt se změnil, když hlavního admina David Andalou napadlo nahradit chybějící spigotovou podporu pro datapack dimenze pluginem Multiworld. Implementoval je tedy a vytvořil k nim roleplay příběh. Zároveň omezil hranice normálního netheru na 625x625 (odpovídá overworldové hranici 5000x5000), aby si hráči mohli postavit metro a farmy. Následně zakázal v obyčejném netheru jakékoliv těžení surovin a vše odkázal do těžební dimenze.
Normální end byl omezen na 300x300 (pokrývá jen hlavní ostrov), aby hráči, kteří mají zájem, mohli zvelebovat end bez toho, aby tam někdo přivolával draka nebo generoval zbytečné chunky, které pak zabírají místo.
Souvisí s tím i Davidův plán tyto těžební dimenze pravidelně resetovat, aby se ušetřilo místo na disku.