Tento článek patří mezi nejlepší články na Mineland Wiki.

Pollarca

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Pollarca
Polárka, Psinec
Verze 1.15/1.16
Založena 1. 4. 2020
Důvod založení Hammerijská expanze
Zakladatel Mecharie
Souřadnice x:1140 z:-3434
🚩

Osady Snowden, Frost keep
Doprava Tunel Severka
Biomy snowy taiga, tundra
26/5/2024 9:16:28 · Š · E · R

V dobách mírné fáze expediční éry Hammerie byla Uhlobaronskou šlechtou zabrána oblast na severu od Monteblanca. Po vzniku Mecharie se této enklávě začalo říkat Pollarca.

Podnebí

Pollarca je známá hlavně svým nehostinným podnebím. Pravidelné sněhové přeháňky a celoročně nízké teploty znesnadňují jak práce mimo osady, tak zásobování. Při výstavbě lokální železnice bylo třeba některé dělníky doslova odlamovat od kolejí. Pády do Lososového jezera znamenají pro nešťastníky většinou jistou smrt. Mráz je zabije během několika minut, masožraví delfíni během několika sekund.

Flóra

V lokální tajze se dobře daří výhradně smrkům a bobulovitým keřům. Dále se zde nachází mechy a lišejníky. Pěstování čehokoliv je mimo osady zbytečné.

Fauna

Lososové jezero je domovem masožravých delfínů, kosatek, olihní, piraňovitých ryb, umrlců a samozřejmě jeseterů.

V okolních lesích se pohybují polární lišky, vlci, včely sněhonosné a v neposlední řadě i králíci. Legenda praví, že se v okolí toulají i osedlatelní lední medvědi, či Nadík.

Hospodářství

V oblasti jsou nemalá ložiska uhlí, diamantů, železné rudy a zlata. Místní průzkumy potvrzují i přítomnost mědi. Lososové jezero je rodištěm všelijakých potvor, tedy se do budoucna nevylučuje ani rybolov. Zemědělství a chov zvěře však náleží místním osadám Frost keep a Snowden

Orientační body

Pollarca je snadno identifikovatelná pohledem na Lososové jezero a nedalekým přístavem. Po místních cestách se lze dostat jak k osadě Snowden, tak ke Frost_Keepu. Jakoukoliv cestu od Domoviny usnadňuje maják Dáma, která svítí na cestu všem zásobovacím konvojům. Plavbu k jezeru usnadňuje Zrcadlový průplav, který byl Uhlobaronskou šlechtou terraformován za pomocí nemalého množství TNT. V případě jakýchkoliv nejasnosti se ve Snowdenu prodávají i turistické mapy, které usnadňují brodění lokálním terénem.

Mezinárodní výpomoc

Ve vodách pravidelně hlídkují drakkary Monteblanca a dohlížejí na zásobovací konvoje. Válečné loďstvo Mecharie tak může díky tomu soustředit své síly v okolí Nihiturie.