Chrám Nerys I.

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Chrám Nerys I.
Vstup do chrámu
Vstup do chrámu
Verze 1.15/1.16
Postaven datum není znám
Důvod postavení uctění památky Nerys I.
Souřadnice x:-120 z:-1770
📍

Stát Eraxus do 20. 11. 2020
Etaven od 20. 11. 2020
Stavitel neznámý
Účel poutní místo
10/7/2024 9:48:51 · Š · E · R

Chrám Nerys I. je kamenná stavba ve tvaru krávy neznámého autora datovaná do období středověku. Z písemných pramenů nalezených v útrobách chrámu vyplývá, že stavba sloužila k uctění památky Nerys I., stvořitelky všech krav na Minelandu. Život Nerys I. popisuje knižní série Nerys a Malum. Okolí chrámu se rychle stalo známým poutním místem a v jeho blízkosti se shromažďují následovnící Nerys I.

Objevení chrámu

Po neznámých událostech došlo k upadnutí chrámu v zapomnění. Vstup do chrámu zarostl hustou, neprostupnou zelení. Až 20.11.2020 došlo k objevení chrámu Etavenskými archeology na území Eraxusu. Téhož dne vydaly Etavenské listy článek oznamující nový nález. Pobouření představitelé Etavenu obvinili Eraxus, že chrám po dlouhou dobu skrýval a prorokovali znovuzrození náboženství uctívající právě Nerys I. Spor o prastarou stavbu eskaloval až do soudního procesu, jenož výsledkem byla dohoda o Chrámu Nerys I.. Finální verdikt soudního procesu vznesl Pravdomat. V návaznosti na tuto událost vznikla kniha Zednáři Liadre, popisující konspirační teorii o spojitostech nejvyšších představitelů Liadre právě s Nerys I. a zpochybňující důvěryhodnost Pravdomatu.

Podivné úkazy

Krátce po objevení chrámu byly pozorovány na několika místech nezávisle na sobě podivné úkazy. Mnohými byly ihned přisuzovány znovuobjevení chrámu a exhumaci těla Nerys I. Majklem. Ani u poletujících hovězích burgerů se však nepodařilo prokázat spojitost s nedávnými událostmi kolem chrámu.

Galerie