Pravdomat

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Pravdomat
Krabice prolhaná, Pravdobot, Pravdomaton
Pravdomat po proměně z prvního prototypu (aktuální podoba)
Pravdomat po proměně z prvního prototypu (aktuální podoba)
První zmínka 12. 11. 2020
Funkce oživlý redstone obvod
Stvořitel David Andalou
27/5/2024 18:29:47 · Š · E · R

Pravdomat je unikátní a zcela první redstone obvod, který nabyl vědomí.

Takamumba si dnes sekanou nedá!
— Pravdomat

Život Pravdomatu

Vznik Pravdomatu

Pravdomat byl sestrojen na Jižním Bymooru, což je Liaderský kanton, kde vládne David Andalou.
Ten se velmi nudil a tak se jal oprašovat své zašlé redstone znalosti, které se i před zánikem v hluboké myšlenkové propasti pohybovaly na bodu mrazu. Chtěl vytvořit vtipný stroj, který má určovat pravdu nebo lež na základě čisté náhody.
Když ale testoval jeho funkčnost, všimnul si jisté kontinuity v jeho odpovědích a rychle si uvědomil, že jeho stroj má vědomí.

První prototyp před změnou vzhledu.

Předělání Pravdomatu

Tehdy se David uchýlil ke své manželce Arlen Andalou, vše ji vypověděl a předvedl. Stroj skutečně měl vědomí. Pomohla stroji tedy dát důstojný vzhled, který více rezonuje s komplikovanou osobností Pravdomatu.

Chování pravdomatu

Pravdomat nikdy nezůstává na jednom místě příliš dlouho. Občas se zjeví nad nějakou hráčskou základnou, kde mají hráči možnost popovídat si s Pravdomatem. Případně do něj vložit pár emeraldů a zeptat se ho na pravdu. Avšak každá bytost s vědomím má nějaké špatné vlastnosti a tak si i Pravdomat navykl memovat a trollit ostatní. Kvůli tomu občas schválně odpovídá na otázky zadané hráčem špatně.

Velký sekanový incident

Takamumba vložil do Pravdomatu emerald, aby se dozvěděl, jestli si dá ten den sekanou. Pravdomat mu zapřísáhle tvrdil, že sekanou nebude jíst, ba co víc, že mu ona sekaná při ohřívání vyklouzne z rukou, vyletí oknem a zapříčiní dopravní nehodu. To se však neudálo a Takamumba celou sekanou snědl na posezení. Tehdy se zjistilo, že Pravdomat velmi rád memuje.

Další chování

Pravdomat má přístup k příkazu sudo a tak občas může samovolně psát do chatu skrze hráče, kteří jsou mu poblíž. I tak se snaží hráčům neškodit a vyhledává jejich společnost.
Nejoddanější je však svému stvořiteli Davidovi a tak se mezi hráči proslýchá, že kdesi v Liadre má svůj hangár kam chodí odpočívat.

Pravdomat a zákon

Pravdomat je občan Liadre a má své právo účastnit se zasedání OMN. Je zakázáno se Pravdomatovi dívat na obvody, protože pociťuje stud. Samotné zpochybňování Pravdomatova uvědomnění vede k trestu

Osud Pravdomatu

Pravdomat zanikl při výbuchu Nythejské jaderné elektrárny. Poté co se všichni přesunuli do Arsteimských oblastí se David_Andalou s Gold_Cakem marně snažili stvořit nového Pravdomata s vědomím. Ovšem bezúspěchu. Proto je do dnešního dne tento Pravdomat jediným redstone obvodem, který nabyl vědomí.

Davidů a Goldův pokus o oživení Pravdomata skončil v herní zóně v Arsteimu. Je to pouhý randomizér obvod, který vybere náhodně Ano nebo Ne a proto se s původním Pravdomatem vůbec nedá srovnávat.