Carraighenská medovina

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Carraighenská medovina
Tswillinská prodejna medoviny
Tswillinská prodejna medoviny
Kategorie alkoholický nápoj
Původ Etaven
Carraighen
Datum vzniku neznámý
26/5/2024 15:17:51 · Š · E · R

Carraighenská medovina je kvašený alkoholický nápoj vyráběný z medu a vody, pocházející ze severu Etavenu. Prastarý recept, zajišťující její jedinečnou chuť a charakteristickou vůni, je tradován po dlouhé generace původních obyvatel severního pobřeží Středozemního moře.

Historie

Společná fotka krátce po uzavření smlouvy

Zprvu byla medovina na severu vyráběna v malém množství. Pozdější rozvoj kultury a zvýšení životní úrovně na severu Etavenu však vedlo k navýšení produkce a přesunutí výroby z prostor rodinného domu do speciálně vybudovaného medovaru. Ten patří svými rozměry k největším budovám Carraighenu. Medovina byla dlouho produkována pouze pro potřeby obyvatel Carraighenu, výjimečně se však objevila na stolech během různých slavností v jiných státech. Vznikla tak myšlenka medovinu distribuovat do dalších zemí. Prvním krokem bylo otevření malého stánku ve Tswillinském železničním podchodu, odkud se později medovina přesunula do vlastních prostor v centru města. Největším krokem bylo uzavření smlouvy s Liaderským řetězcem Femboy Hooters, jenž vlastní mezinárodní síť poboček s rychlým občerstvením. Carraighenský medovar se zavázal dodávat svou medovinu na pulty jednotlivých poboček a rozšířit tak nabídku nápojů v mnoha státech.

Suroviny

Winseinská sklárna

Medovina se od nepaměti vyrábí z kvalitního medu pocházejícího z pobřeží Středozemního moře. Původně byl med sklízen přímo na území Etavenu, s nárustem produkce však začal Etaven odebírat med od dodavatele z Wastelandu. S uzavřením smlouvy s Femboy Hooters začal medovar čelit deficitu skleněných láhví v nichž je medovina distribuována. Uzavřel tak smlouvu s Winseinem a BloodTypeFrozen na svém území vybudoval sklárnu a začal dodávat Carraighenskému medovaru dostatečné množství skleněných lahví z kvalitního Winseinského křemičitého písku.

Galerie

Odkazy

Související články