Vidlákov

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Vidlákov
Redneck Town
Vidlákov ze západu.
Vidlákov ze západu.
Verze Mineland.eu 1.8
Sídelní útvar vesnice
Založen 19. 2. 2015
Zakladatel Oqapo
Souřadnice x:515 z:100
🏛️

Stát Innerland
Správce KingX (dočasně)
Doprava A5A
A5D
Železnice Vidlákov – Bagdád
Železnice Gobiddon – Pískovna
Zaměření zemědělské
těžební
Sloh dyfoltismus
Biomy savanna
desert
Části Vidlákov
Pískovna
12/4/2024 1:31:40 · Š · E · R

Vidlákov (někdy označován anglicky Redneck Town) byla defaultní Minecraft vesnice pro vesničany povýšená na oficiální vesnici (město) na serveru Mineland.eu 1.8. Byl jedním z prvních "měst" na této mapě spolu s Ashbornem a Bagdádem. Nacházel se nedaleko od spawnu v Innerlandu na savaně a planinách u řeky Jižní Wrawyl na souřadnicích x: 515, y: 100. Dalo se do něj dostat železnicí z Ashbornu nebo po stezkách A5A a A5D a nedaleko od Vidlákova směrem na Bagdád stála Pískovna.

Historie

Vznik

Do Vidlákova a Bagdádu vedla první pěší stezka a dvouproudá železnice z Ashbornu. Při začátcích Mineland.eu 1.8 se totiž zkoušela tvořit základní dopravní páteř, aby server nebyl prázdný. Krom toho, vedle Vídlákova vznikala pískovna, která potřebovala nějak dopravně obsloužit.

Útok na Vidlákov

Dne 28. března 2015 se ve vesnici ubydlela parta nepřizpůsobivých cca. 10 hráčů neznalých pravidel, která se na server dostala skrz hráče DerpDerpinsonCZ, který měl zařídit propagaci serveru. Skrze to byly jejich přestupky celý den admin týmem ignorovány, dokud nepřišel Oqapo neznalý situace a všechny nezabanoval, aby ve vesnici nastolil pořádek. Jako pomník zabanovaným hráčům u Vidlákova vznikl pomník se hřbitovem.

Osídlení hráči

Město pak dostal 4. května 2015 na starosti hráč KingX, který ovšem na serveru hrál relativně krátce. Ve Vidlákově se také ubydleli hráči Froflicek a MrBobek.

Architektura

Vidlákov byl klasickou generovanou vesnicí. Tudíž jeho budovy byly stavěny většinou z dřeva a cobblestonu. Kolem Vidlákova bylo rozmístěno několik polí. Cesty byly stavěny ze štěrku. Vesničanům se později dostavěla menší dřevěná zeď, aby je nemohly zabíjet monstra. Vedle vesnice taky vznikl menší hřbitov, který měl připomínat zabanované hráče, kteří se ve Vidlákově ubydleli.

Galerie