Resource Pack (1.8)

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tato stránka obsahuje informace o krátkodobém Resource Packu pro verzi 1.8.
Další informace najdete na stránce Resource Pack.

Na Vánoce 2015 připravili oqapo a Le0 speciální Resource Pack, který obsahoval drobné úpravy textur – zejména blocků v krajině. Jednalo se převážně o úpravy textury trávy či listí na jejich zasněžené varianty.

Resource Pack

Textury

Město Ashborne s vánočním Resource Packem.[1]
Úvodní menu Minecraftu s aktivovaným Resource Packem.

Oqapo upravil textury blocků v krajině (Grass Block, Sand, Sandstone), zeleně (všechny druhy listů, ale i Wheat, Melon, Pumpkin, Cocoa Beans...) a pak změnil několik textur, aby doplnily atmosféru – Cake byl přetexturován jako vánoční koláč a Furnace měla navíc na přední straně vánoční ponožky.

Zvuky

V Ashbornu byly instalovány randomizéry z kaktusů, které náhodně spouštěly vánoční melodie, které byly v Resource Packu vloženy. Jednalo se o Deck the Halls (deck.ogg), Chtíc, aby spal (chtic.ogg), Jingle Bells (jingle.ogg), Let it Snow! (let.ogg), Pásli ovce valaši (pasli.ogg) a Silent Night (silent.ogg).

Zpočátku nebyly randomizéry upravené a párkrát se stalo, že najednou začaly hrát dvě melodie zároveň, což vytvořilo pro hráče doslova melodické peklo.
— Le0

Splashes

Největší přidanou hodnotu měly unikátní splash texty v hlavním menu hry, které obsahovaly reference na verzi 1.8.

Splash texty jsou přidané v původní verzi (včetně chyb), protože na verzi Minecraftu 1.8 neexistovala kompletní podpora české diakritiky.

ID Text Reference
#1 Mineland.eu!
#2 Pochopitelne! Oblíbená hláška hráče DmechCZ.
#3 Ego navyseno o dva body Interní meme Admin Teamu, který se týkal Le0va přístupu a jeho egoismu.
#4 Veselé Vánoce!
#5 Whiteman splynul se snehem Whiteman jakožto bílý muž měl předtím jeho ikonický skin s bílým oblekem a kloboukem.
#6 Kolize dopravy v Southportlandu! Southportland se nacházel v podhůří a cesta z Ashborne byla vedena obtížným horským terénem.
#7 Oqape a budou ty války? Mahamotti z Valyrie věčně žadonil oqapa, aby do systému států, které fungovaly pouze jako regiony na dynmapě, zaintegroval možnosti válčení.
#8 Mahozismus to jsme my! Parodie na text písně „Jen řekni Sokolov“[2] a architektonický styl Mahozismus, který byl reprezentován nevkusnými stavbami.
#9 Salémská vína nabízí vánocní grog Vesnice Salem, kterou stavěl Papaliki, měla ve svém okolí rozsáhlé vinice.
#10 Papulex rozdává cukroví! PapuleX byl neaktivní moderátor, o kterém Blood s oblibou říkal, když se objevil, že přišel rozdávat žvýkačky. Le0 později importoval randomizér, který simuloval připojení Papulexe na server, pozdravení, givnutí Slimeballu, který byl přejmenován na „Žvejka od PapuleXe :)“ a odpojení ze serveru.
#11 Chcete snehuláka? Zavolejte Horácka! Horack123, průkopník mahozismu na serveru, měl ve své osadě Horácko postaveného obřího sněhuláka.
#12 V Darklandu se Vánoce neslaví :( Darkland byl anarchistický stát na jihu mapy, který defacto neměl vládce. Nacházel se v něm pouze velký dungeon.
#13 Tatarka u McTatara za polovicní cenu! Hráči McTatar se přezdívalo Tatarka, druhá část hesla naráží na předvánoční a povánoční výprodeje.
#14 Nebudte o Vánocích v rozpacích! V rozpacích byl umělý dungeon na verzi 1.8.
#15 Le0vi zamrzlo ego Interní meme Admin Teamu, který se týkal Le0va přístupu a jeho egoismu.
#16 Slavte s Dmechem Chanuku! DmechCZ byl označován jako „žid“, protože patřil mezi nejbohatší hráče na serveru. Chanuka je židovský svátek v období Vánoc.
#17 Bombasticke Vánoce (jedine v Bagdádu) Bagdád byla islamistická vesnice v Orilandu, heslo odkazovalo i na marketingovou kampaň společnosti LIDL – Bombastické ceny (jedině v LIDLu).
#18 Rádio Svobodny Gobiddon 74.5 MF Po Taborkské krizi vznikla parodie na Rádio Svobodná Evropa, která „vysílalo“ antigobiddonskou propagandu.
#19 RIP Plug.dj :( Na podzim 2015 poprvé skončila populární služba na poslech hudby Plug.dj.
#20 Vsechny cesty vedou do Ashbornu Ashborne byl spawn město a centrum všech cest na verzi 1.8. Heslo odkazovalo i na rčení „Všechny cesty vedou do Říma.“
#21 Ahoj Kubo! Jeden z adminů měl testovací hráčský účet „jakubisto“, u kterého pravidelně AuthMe hlásil multiacc z jedné IP adresy.
#22 Blood má zase krvavé dny well...
#23 Vakcína proti Qapavce Oqapovi se přezdívalo „Qap“ [Kap].
#24 Doporucuje soudruh Dmjech Dmech v rámci role-playe propagoval komunismus.
#25 Kdo je Vit Vidlicka? Nejvyšší představitel státu Leaderland, jehož existenci většina hráčů nechápala.
#26 Doporucuje whitelandská královna Whiteman byl čelním představitelem státu Whiteland.[?]
#27 Vínko Salemské Parodie na text písně In Vino Veritas[3] připomínající, že v okolí vesnice Salem se nacházely sady s vínem.
#28 Jen rekni Gobiddon a ozve se ti písen Parodie na text písně „Jen řekni Sokolov“[4], která patřila mezi Dmechovi oblíbené.
#29 DJ Arnostek! Reference na populární meme DJ Arnoštka a jeho diskotéky z filmu Kouř.[5]
#30 Chybí Vám Plug? Máme Dubtrack! Dubtrack.fm byla alternativa k v té době vypnuté službě Plug.dj.
#31 Káájoooo, eventy zabíjí! ?
#32 ATMYNE JA BICH CEL KREATYFF Podobnými větami kidi pravidelně škemrali o adminské výhody.
#33 /warp Na verzi 1.8 warpy a warpové teleporty neexistovaly.

Odkazy

Reference