Tento článek patří mezi nejlepší články na Mineland Wiki.

Taborkská krize

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Taborkská krize
Sídlo SMR, továrna v Lagerau a na obzoru atarijský bunkr.
Sídlo SMR, továrna v Lagerau a na obzoru atarijský bunkr.
Verze 1.8
Typ politický konflikt (roleplay)
Od konec IX/2015
Do 10. 10. 2015
Souřadnice x:262 z:-33
MAP 1.8.png ⚔️

Stát 1.8 Gobiddon flag.svg Severní Valyrie
Příčina rozdělení území na sever od Severní Valyrie
separace Valyrie
Casus belli spor o název města
Výsledek přejmenování Horní Valyrie na Gobiddon
obnovení Atarie

Strany
Radio svobodný Gobiddon Tabork, já chci prostě Tabork
1.8 Ataria flag.svg Ataria (Oqapo)
1.8 Oriland flag.svg Oriland (Oqapo)
1.8 Southportland flag.svg Southportland (Le0)
1.8 Gobiddon flag.svg Severní Valyrie (DmechCZ)
Škody
1 pracovní tábor 1 traktor
31/3/2023 9:00:23 · Š · E · R

Taborkská krize je konflikt mezi Severní Valyrií a Atarií, resp. OMN, který vznikl na konci září 2015 a skončil Velkou říjnovou revolucí 10. 10. 2015.

To tam vypukne občanská válka a rozdělí se na Severozápadní a Severovýchodní Valyrii?
— Oqapo, IX/2015

Průběh

Kolonizace severu

Na zasedání MATO #274 se projednávala budoucnost severní části mapy nad Innerlandem, přičemž byla navrhována její kolonizace Severní Valyrií a byla schválena její absolutní separace od Jižní Valyrie, hlavními důvody tohoto návrhu bylo ekonomické posílení málo osídlených oblastí, silným ekonomickým nitrem Severní Valyrie a dalším důvodem bylo, že tehdejší Hobitton, známý též jako Hobitín se mohl jakožto frekventované město stát centrem nového státu, který po separaci s Jížní Valyrií měl nést název bývalé země Atarie a bylo všeobecně přijato jeho přejmenování na město Gobiddon (název vychází z původního). To ale neschválili southportlandští, severovalyrijští a jihovalyrijští zástupci. Prošel až návrh o obnovení historické země atarijské, bez utvoření hromadného celku s Severní Valyrií.

1.8 Taborkská krize 02.png
Napjatá situace na hranici přetrvává dodnes.

Válka o název

Po všeobecném přijímutí názvu Gobiddon si ospalý severovalyrijští politici na název začali stěžovat, už docela pozdě, protože název schválili všechny země, kromě samotné Severní Valyrie. Ve městském státě se tak rozhořela doslova válka o název. Vznikly tak dvě strany obyvatel, dvě sdružení; Radio svobodný Gobiddon a Tabork, já prostě chci Tabork. Ataria a Southportland politické jednání Severní Valyrie začali bojkotovat a tak zahájili sankce a ultimáta, které nechali uvalit na Severní Valyrii a po jejich neefektivitě začali stavět zeď na atarijsko-severovalyrijských hranicích.

1.8 Taborkská krize 04.png
Atarijský bunkr kousek od hranic.
1.8 Taborkská krize 03.png
Pohled z bunkru na dnešní Lagerau.

Tábor(k) Lagerau

Na atarijském území se s podporou Southportlandu a Orilandu začal 4. 10. 2015 stavět tábor pro nepřízpusobivé hornovalyrijské politiky, komunisty, extrémisty a židy, kterými je Severní Valyrie proslulá. Severovalyrijští sabotéři začali jednat rychle a tábor magickou silou přesunuli do západní části Orilandu, ti šarlatáni! Severní Valyrie tak musela čelit i kritice ze strany Orilandu. Atarií tento krok naštval natolik, že mobilizovala své armádní síly a společně s Orilandem a Southportlandem začali ze severu okupovat Severní Valyrií. Protože politici Severní Valyrie usoudili, že válku vyvolal Southportland, poslali do Southportu své vojska, které se nestačily zmodernizovat od dob Darklandských válek.

1.8 Taborkská krize 05.png
Přesunutý tábor v Orilandu.

Velká říjnová revoluce

Po dostavění hradeb kolem Severní Valyrie došlo k příměří a stažení mobilizovaných vojsk, díky diplomacií. Severní Valyrie na nátlak občanů 10. 10. 2015 přejmenovala město a své území na Gobiddon, vyhlásila se městským státem a na počest konfliktu pojmenovala své nově vznikající čtvrtě Lagerau[1] a Tabork. Došlo v rámci oslav k modernizaci gobiddonské metra. Toto řešení je dnes známé jako Velká říjnová revoluce.

Odkazy

Související odkazy

Reference

  1. Původní název "Leopoldau" Dmech odmítl.