Pravidla

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Základní pravidla

§1 Obecně

 1. Řídíme se ústavou a zákony České republiky, případně nařízeními Evropské unie a Listinou lidských práv a svobod.
 2. Obecně lze pravidla zformulovat do vět "Nedělejte to co nechcete aby bylo činěno vám." a "Svoboda někoho končí tam kde začíná svoboda jiného.".
 3. Specifické situace mohou být řeseny přidáním nových pravidel z nichž plyne povinnost se jim přizpůsobit. Tudíž vyhrazujeme si kdykoliv jakékoliv pravidlo změnit, odstranit nebo přidat.
 4. Neznalost pravidel a všeobecných podmínek neomlouvá.
 5. Konkrétní výklad pravidel určuje Admin Team, nejhrajeme si tu na právnickou fakultu kde každý ňouma vykládá paragrafy.
 6. Admin team si vyhrazuje právo odebrat z whitelistu kohokoliv bez udání důvodu.
 7. Při řešení problémů postupujte v určité hierarchii, tj. nejprve pište moderátorům, pak administrátorům.
  1. Herní problémy, spory, krádeže, obecné dotazy na server a jiné věci za vás vyřeší moderátoři.
  2. Založení státu, změnu majitele státu, vyřešení problému s obchodem, vytvoření účtu na wiki a podobné věci technického rázu řešte s administrátory.

§2 Podvody

 1. Je zakázano používat podpůrné programy nebo modifikované klienty (např. Badlion client, x-ray módy, Schematica, android chat klienty aj.) či x-rayové resource packy, zákaz se ale nevztahuje na Minimapu, Optifine a Sodium.
 2. Nezneužívejte chyb hry - duplikování, různých bugů (výjimku tvoří prokopávání bedrocku) či glitchů. V konkrétních případech se zeptejte administrátorů.
 3. Zakazuje se stavět obvody či stavby které úmyslně lagují server.
 4. Rovněž se zakazuje stavba obvodů a přístrojů, které mají za cíl automatickou těžbu diamantů. Celá naše ekonomika stojí na diamantech a ulehčení takového typu by mohlo významně tuto ekonomiku narušit a destabilizovat tak cenu všech itemů (A tím zkazit zážitek ze hry).

§3 Chat

 1. Zákaz spamu a reklamy, otravného, toxického nebo jinak nevhodného chování, nadávek nebo úmyslného vytváření konfliktů.
 2. Pokud si píšete s jedním hráčem, použijte /msg <nick>.
 3. Pokud vás kdokoliv z Admin Teamu vyzve k ukončení diskuze či zpomalení psaní do chatu, neprodleně ho poslechněte.
 4. Admin Team nereaguje na zprávy, které pouze vyvolávají ("Le0?", "OlCapone???", "Můžu se zeptat???", "Můžu otázku???" apod.). Pokud máte problém, napište celou zprávu.
 5. Zákaz ústavičného prodeje a nabízení věcí v chatu. Od toho jsou shopy, které vám admin team rád vyhradí. Toto neplatí například na oznámení o aktualizaci nabídky ve vašem shopu.
 6. Zákaz přehnaného používání soundboard zvuků na Discordu. Jak soundboard zabudovaný v discordu, tak i externí soundboard a voice changing služby.

§4 Griefing

 1. Bezdůvodné ničení čehokoliv je zakázáno. Nejsme 2b2t.
 2. Krádeže z cizích truhel či jakýchkoliv jiných úložišť je taktéž zakázáno, výjimkou jsou komunitní truhly (obvykle bývají u spawnu).
 3. Během války mezi dvěma státy lze provádět lehčí formy griefingu, které jdou jednoduše zahladit a opravit, vždy se ale na těchto formách musí obě strany války domluvit.

§5 Prevence

 1. Admin Team vás za běžných okolností nebude nikam teleportovat, ani vám měnit počasí, ani givovat věci.
 2. Při zavření do jailu si nestěžujte, že jste přišli o věci, Admin Team má právo se rozhodnout zda vám o tom řekne nebo ne.
 3. Pokud se rozhodnete opustit Mineland vybombardováním vlastních staveb, neumožníme vám přístup na Mineland, pokud si to později rozmyslíte.
 4. V případě dlouhodobé neaktivity bez udání důvodu má Admin Team právo předpokládat, že se již nevrátíte a váš stát/vaše sídlo svěřit do správy někomu jinému.
 5. Co není zakázáno, nemusí být nutně povoleno. Pokud si nebudete jisti, ptejte se Admin Teamu

§6 Příroda

 1. Neničte přírodu, nekácejte bezúčelně lesy a neničte bezúčelně porost.
 2. Pokud možno obnovujte zdroje novým vysazením, jako např. stromy, sugar cane, bambus apod.
 3. Když už kácíte stromy, kácejte je celé.
 4. Krajinu pokud možno zarovnávejte tak, aby vypadala přírodně, jako z world generátoru. (Admin team si vyhrazuje právo nevzhledné placky regenerovat bez náhrady na vrácení itemů)
 5. Písek, terracottu, clay a další věci, jejichž absence by nevypadala dobře v přírodě, těžte pouze v těžícím overworldu. Portál do něj lze zpravidla najít na lodi u spawnu.
 6. Nether věci těžte výhradně v těžebních dimenzích (na spawnu jsou custom portály).
 7. Je zakázáno ničit netěžící End (samotný ostrov), těžit obsidian, nebo end stone. Je zakázáno vyvolávat v netěžícím Endu draka. Netěžící end slouží pouze jako přístup k enderman farmě.

§7 Stavby

 1. Stavte vkusně, vyvarujte se mahosismům a Radnatymu Syndromu.
 2. Admin Team si vyhrazuje možnost mazat ohavné stavby z důvodu dlouhodobé udržitelnosti mapy a farmy, které nesplňují pravidlla uvedená na této stránce.
 3. Automatické farmy velkých rozměrů se musejí důvtipně skrýt, aby nehyzdily krajinu.
 4. Veškeré farmy, které se dají dát pod zem dávejte pod zem. Od 1.18 máte pod zemí 64 nových bloků k využití.
 5. Je zakázáno používat farmu nad povrchem, není-li zakrytá. Nejdřív zakrýt a až pak využívat. Nevztahuje se na testování funkčnosti farmy.
 6. AFKování u farem je povolené pouze mimo „prime time“, tedy mimo čas, kdy na serveru hraje nejvíce hráčů. Ideálně tedy afkujte přes noc.
 7. Je zakázána stavba ledových drah. Mohou být akceptovány pouze jako dočasná náhrada pro místa, která prozatím nejsou napojena na železniční síť.
 8. Raději se dvakrát zamyslete, jestli je místo, kde chcete stavět velikou stavbu, vůbec vhodné.
 9. Je zakázáno vlastnit nesmyslně velký počet bezúčelných villagerů, například ve formě villager množičky. Villageři bez pracovní stanice lagují nejvíc a na případné namnožení účelných villagerů bohatě stačí jeden pár v záloze.
 10. Je zakázáno záměrně stavět mimo svůj stát pouze za účelem zvětšení území. Pokud máte kde bydlet a kde stavět, nechte Terra Nullius ostatním, pokud chcete stavět mimo svůj stát, ozvěte se adminům.

§8 Roleplay

 1. Když už provozujeme roleplay, je zakázáno využívat informací, které naše postava nemohla zjistit sama. Výjimku tvoří roleplay kanály na discordu jako zpravodajství.
 2. Pokud hrajete například ve užší skupině lidí, používejte státní chaty nebo voice chat.
 3. Mineland je pouze semi-roleplay server, roleplay není podmínka ke hraní. Nelze tedy RP očekávat od kohokoliv.
 4. U vyhrocenějších roleplayů nezapomeňte jasně odlišit realitu od hry, abychom zamezili reálným konfliktům mezi hráči. Stále jsme jedna komunita.

§9 Obchody

 1. Je zakázáno krást v obchodech.
 2. Výmluvy typu - „Já jsem to tam pak chtěl vrátit/dát“ neomlouvají.

§10 Speciální itemy

Speciální itemy jsou předměty, které mají být početně limitované, nebo úplně jedinečné.

 1. Je zakázáno takové itemy duplikovat, pokud to Minecraft mechaniky umožňují. (např. klonování originálních obrazů)
 2. Je možné zažádat o duplikát originálního obrazu admin tým, který tento duplikát jasně označí v lore itemu. Ten pak lze duplikovat dále pro prodej nebo pro roleplay účely
 3. Porušení pravidel povede k odebrání speciálního itemu a zákaz získávání takových itemů. A podle rozsahu i jail/ban.
 4. Speciální item může vytvořit i hráč. Například kdyby si někdo vyrobit karetní hru na mapách. Pak může být po domluvě s admin týmem duplikování zakázáno.
 5. Pokud hráč, který si domluvil speciální item, prodává tento item dál, je třeba varovat kupujícího o těchto pravidlech.

§11 Vězení

Rozlišujeme dva druhy vězení. Jeden je roleplayový, hráč se tam dostane po nějaké RP události na určitou dobu, přičemž je v tomto druhu vězení stále hraní zábava. Druhý typ vězení je non-RP pro hříšníky, kteří například hackují nebo jinak porušují pravidla, obsahuje temnou kobku z bedrocku a hodně obsidianu ke kopání.

 1. Non-RP vězení není určeno pro roleplay a zábavu. Není možné z něj nikoho osvobodit, není možné utéct. Pokud se to přece jenom někomu podaří, bude zabanován, což platí i pro případné vnější pomocníky.

Další herní pravidla

Státy

SEE.png Podrobné informace naleznete na stránce Návody:Státy.

Stavby v krajině

SEE.png Podrobné informace naleznete na stránce Návody:Stavby.

Všeobecné podmínky hraní na serveru Mineland

SEE.png Podrobné informace naleznete na stránce Všeobecné podmínky hraní na serveru Mineland.

Typy trestů

 • Warn - varování, upozornění
 • Kick - jednorázové výstražné vykopnutí ze hry
 • Mute - znemožnění psát do chatu na určitou dobu
 • Jail - uzavření do nápravného zařízení
 • Tempban - odejmutí přístupu na server na určitou dobu (od řádu minut po několik měsíců)
 • Permaban - odejmutí z whitelistu a trvalé znemožnění přístupu na server