Občanská válka v Esolii

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Občanská válka v Esolii
Lišákova armáda dobýva Drdovo stanoviště
Lišákova armáda dobýva Drdovo stanoviště
Verze 1.18
Typ válečný konflikt
Od 13. 11. 2022
Do 13. 11. 2022

Stát Esolie
Příčina Údajně zfalšované volby na prezidenta Esolie
Výsledek Drdova kapitulace

Strany
Lišákova armáda Drdova armáda
16.png lisiak123
16.png Bomb00001
16.png Max_Max_123
16.png Nik_DV
16.png Flet_Tv
16.png Elitex_cz
16.png SlimemanTV
16.png Teamr159
16.png lisacek1234
16.png Rednen
16.png Wejaru
16.png JohnyJohnCZ
16.png Pyroslav1159
16.png MottolinoMaster
16.png cooler_741
16.png panDrd
16.png morcak91
16.png Fjuro
16.png callmeLucas_
16.png Gothaj69
16.png David_Andalou
16.png Arlen_Andalou
16.png erikej
16.png MrWhite_CZE
16.png NoAlexEeen
16.png Wulfnight
16.png lukhael
12/6/2024 9:31:08 · Š · E · R

Občanská válka v Esolii byl roleplay event na verzi 1.18-1.19, který se odehrával ve státě Esolie. Důvodem byly údajné zfalšované volby na prezidenta Esolie, které vyhrál tehdejší premier lisiak. Tento výsledek odmítl tehdejší prezident Drd akceptovat a to vedlo ke konfliktům v Esolii, které vedly k občanské válce.

Počátky

Po vyhlášení výsledků voleb na prezidenta Esolie se strhla obrovská vlna nepokojů ze strany občanů, kteří byli nakloněni k prezidentu Drdovi. Obvinili komisi, která počítala hlasy, z korupce a nepravdivých výsledků. Prezident lišiak nebral obvinění vážně protože si byl jistý legitimitou voleb. Započal výstavbu nového hlavního města, změnil pravomoce v Esolii, zrušil takzvaný "Zákon šesti vět" a jmenoval do pozice nového premiéra Blooda.

Debata mezi rivaly

Dne 7.10.2022 proběhla volební debata mezi lišákem a Drdem. Moderátor této debaty, Krtkuv_dort_, pokládal otázky na oba kandidáty. Krtek se na pozici moderátora debaty dostal na poslední chvíli a neměl připravené žádné otázky. Měl pouze rámcové body. Debatu skrze soukromé zprávy moderoval částečně Electrro_, který zasílal Krtkovi zprávy a radil mu, co má říct. Když začal blok otázek z publika, tak se celého moderování ujal Electrro_ osobně který pokládal jak své otázky, tak i ostatních hráčů. Po tomto bloku otázek do divadla vtrhnul neznámý člověk, který se pokusil spáchat atentát na Drda. Atentát se však nezdařil a Drd obvinil lišáka ze sabotáže debaty a z objednávky tohoto atentátu. Toto nařčení Lisiak popřel a debata byla ukončena.

Výsledky voleb

Dne 14.10.2022 byly vyhlášeny výsledky voleb.

# Jméno Hlasy
1. 6
2. 2

Výzva k odstoupení

Po všech událostech odmítl prezident Drd předat svůj úřad do rukou lišáka. Navzdory tomu však lisiak už vykonával svoji funkci. Drd vyzval lišáka, aby odstoupil z "fiktivního" postu prezidenta. Lišák tato narčení ignoroval. Lišák nazýval Drda diktátorem, který nechce respektovat vůli lidu. Tyto události vyústily k poslední výzvě, aby lišák odstoupil a vzdal se svého úřadu.

Vyhlášení války

Po pár týdnech přestal Drd vyčkávat a vyhlásil občanskou válku v Esolii proti prezidentu lišákovi. Tato válka měla rozhodnout o budoucnosti Esolie. Válka začala popravou atentátníka, který chtěl zavraždit Drda, později probíhalo vyhrožování lišákovi. Nakonec se zaútočilo na hrad Kitsburg.

Průběh války

Občanská válka v Esolii vypukla 13.11.2022 kolem 19:00 na planině vedle hradu Kitsburg. Drd postavil stanoviště na západní straně Esolie, kde po jeho boku bojovali jeho stoupenci a dobrovolníci z jiných států. Kolem Kitsburgské hory lišák postavil hradby, které měly bránit boční vchod do hradu, kde po jeho boku bojovali dobrovolníci z Ruvalonu a Flavoslávie s hrstkou vojáků Esolijské armády. Kitsburg byl pro Drda důležitým cílem, protože se z něho odehrávaly všechny operace úřadu prezidenta lišáka.Kdo ovládne Kitsburg, ovládne Esolii.

Ztráty na životech byly nezanedbatelné. V začátcích bitvy spáchala lišákova armáda válečný zločin, když jeden z jejich vojáků zničil humanitární cíle oponenta, což bylo zakázáno. Kvůli tomu se musela Lišákova armáda stáhnout zpět na hrad. Po krátkém jednání Drda a Lišáka se opět začalo bojovat. Boje byly z obou stran velmi neorganizované. Lišák byl velmi pobouřen neorganizovanou armádou, což mu ztížilo možnost okamžité výhry. Zatímco Liška útočil na Drda přímo s veškerou svojí armádou, Drdova armáda, početně značně oslabená, se naopak rozhodla pro partyzánský styl boje, který využíval především výbušniny, které měly za cíl ochromit důležité vojenské cíle Lišákovy armády. Drdově armádě se tak podařila zničit odstřelovačská věž nedaleko Kitsburgu a i samotný sklad válečných materiálů a výzbroje za hradbami Lišákovy armády. Na zničené věži se usadila Drdova armáda, čímž získali výhodnou pozici.

Profesionálně postavěná věž/nízké FPS kvůli výbuchům

Zvrat

I přes značnou neorganizovanost obou armád a zničený lišákův sklad se podařilo Lišákově armádě proniknout skrz frontu a začít odstřelovat Drdovu pevnost. Početní převaha Lišákovy armády byla příliš veliká a je to jeden z nejdůležitějších důvodu lišákovy výhry.

Útok na Drdovo stanoviště

Ukončení a kapitulace

Po nějakém čase nakonec vyšel z úkrytu Drd, který vyhlásil okamžitou kapitulaci pod podmínkou, že lišák nebude stíhat jeho vojáky za válečné zločiny. Následně uznal právoplatný úřad prezidenta, který náležel lišákovi. Prezident lišák s tímhle souhlasil a Drdovu armádu rozpustil. Drd byl následně odveden do Kitsburgu, kde byl obviněn z vlastizrady a válečných zločinů.

Soudní proces

TBA

Drd vyhlašuje kapitulaci

Odkazy

Související články

Reference