Kategorie:Příroda (1.8)

Z Mineland.eu | Wiki
(přesměrováno z Kategorie:Vodstvo (1.8))
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Řeky

Cossoreg

N/A

Jižní Wrawyl

Jižní Wrawyl (někdy také Jižní Vravyl, anglicky Southern Wrawyl, německy Südwrawyl, slovensky Jižný Povedal) je řeka pramenící v pohoří Wrawylhwenes, protékající přes města Gobiddon a Vidlákov, přes státy Oriland, Gobiddon, Ataria a Innerland. Vlévá se do Dementorova moře.

Kratos

Kratos je řeka pramenící v bažině kousek od vstupu do Pekla. Protéká přes města Kratus a Southport, za Southportem se vlévá do Temného moře. Protéká státy Innerland a Southportland.

Mithna

Mithna, řeka pramenící jižně od města Ashborne, je jedna z nejhezčích řek na serveru. Hned na začátku se nachází unikátní Bobři hráz, která je prohlášena za památku UNESCO. Pak řeka narazí na Ashbornský průplav a vlije se do bažiny. Na řece leží tyto mosty: Fol, Lincoln, Thirnier a Lerdam.

Montana

N/A

Nordeauplier

Řeka Nordeauplier, tvořící přirozenou západní hranici Innerlandu, pramení severně od Topolového lesa. Obteče horu Nordeau Glacier a zakončí svou cestu kdesi v bažinách.

Risselmont

N/A

Salem

N/A

Severní Wrawyl

Severní Wrawyl (někdy také Severní Vravyl, anglicky Northern Wrawyl, německy Nordwrawyl, slovensky Severný Povedal) je řeka pramenící v pohoří Wrawylhwenes, protékající přes město Northport ve státu Oriland. Vlévá se do Dementorova moře.

Sudeauplier

Řeka pramenící daleko na severu za Topolovým lesem. Protéká kolem Topolového lesa, kolem osady McTatara, z východu obteče Southport a ve čtvrti Port Quartier ústí do Temného moře.

Theora

Theora (starovalyrijsky Toëra Boethië) je řeka pramenící u hory Argiuella a protékající kolem Pravenu. Teče podél hranice států Southportland a Valyria a na jejím břehu vznikl kontroverzní stát Leaderland. Řeka se vlévá do Starkova moře.

Tolkien

N/A

Vlyr

Řeka Vlyr je uměle dotvořenou řekou obtékající Ashborne. Na jejím severním konci je přehrada, na jížním konci řeka končí někde u džungle. Vedou přes ní tyto mosty: Grand , Lanterna a Libovka. Přítokem je Ashbornský průplav.

Moře

Dementorovo moře

Dementorovo moře je nejstarším objeveným mořem na serveru. Objevili ho již dávní obyvatelé města Ashborne, kteří hledali možná místa pro rozvoj nových osad. V současné době se v moři nachází obávaná věznice Azkaban, ve které si odpykávají trest ti nejtěžší zločinci.

Jižní a jihozápadní břeh moře patří státu Oriland a je u něj postaveno i jeho hlavní město Northport. Na jihu v oblasti Kenth státu Oriland se nachází známý Kenthský maják. Na severním břehu se nachází vodní městský stát Caetrehn. Uprostřed moře se nachází relativně velký ostrov kolonizovaný Orilandem, podnebí na něm je ale neúnosné a tak zde nikdo nežije.

Starkovo moře

N/A

Suché moře

Suché moře, krážskými národy někdy označované jako Ostřicové moře je moře na severozápadě mapy. Vlévá se do něj řeka White Creek. Jeho jihovýchodní pobřeží obklopuje Republika etrapijského zálivu. V Suchém moři je hodně ostrovů, například Papland, který je kolonií Southportlandu, nebo Kražské souostroví, které tvoří stát Craig-Yr-Hesg-sum-Hesg-mór-ar-Fferwen-Llawn-am-Craig, více známý jako Cragia nebo také Krážsko.

Suché moře bylo odvozeno od vysušování vodního dungeonu u ostrova Papland. Jeho druhořadý název Ostřicové moře je odvozené od názvu Craig-Yr-Hesg, jelikož Hesg z překladu jazyka Hesgraegill znamená Ostřice. Ostřice je rod bylin z čeledi šáchorovitých.

Temné moře

Temné moře, ležící na jihu mapy, se rozkládá mezi Southportlandem a Krajinou temna. Ústí do něho řeky Kratos a Sudeauplier. Dostat se do Temného moře lze po říčních cestách, a nebo přes přístav v Southportu. Přístav v Southportu také nabízí nejrychlejší variantu cesty do Krajinou temna.

Přehrady

Ashdam

N/A

Lake Eyer

Přehrada Lake Eyer, vybudovaná hráčem DatJose, je jedna z hlavních dominant města Josenbourg.

Victoria Dam

Victoria Dam je největší přehrada na serveru Mineland.eu[1]. Je to veliká zásobárna vody pro Southport a zároveň udržuje vodu z ledovců. Brání tak záplavám.

Průlivy a průplavy

Ashbornský průplav

Ashbornský průplav je krátký úsek, který spojuje řeky Vlyr a Mithna. Tvoří přirozenou západní hranici města Ashborne.

Odkazy

Reference

  1. Tato informace je neplatná, text je přímo přenesen z wiki pro verzi 1.8, takže pro autencitu ponecháváme. Navíc byla stavba přestavěna a zmenšil se tak celkový objem přehrady.

Tato kategorie neobsahuje žádné stránky či soubory.