Ardglean: Porovnání verzí

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidaný obsah Smazaný obsah
imported>Kertyz
(Sepsán provizorní úvod a přidán obrázek)
imported>Kertyz
m (rekategirozace)
 
(Nejsou zobrazeny 3 mezilehlé verze od stejného uživatele.)
Řádek 32: Řádek 32:
}}
}}


Ardglean je pohoří a krajinná oblast nacházející se na severním pobřeží [[Středozemní moře|Středozemního moře]]. Nejseverněji položený masiv s nejvyšším vrhcholem pohoří, je tvořen hladce modelovaných reliéfem a jižní strana hřebene je zalesněna. Hřeben táhnoucí se po celé východní straně pohoří má skalnatější charakter a je známý pro své četné, někdy až zcela svislé skalní stěny a převisy. Údolí mezi těmito hřebeny nabývá charakter holých a travnatých kopců. Na jednom z kopců se nachází hrad [[Markarth]] a rozkládá se zde podhradní město [[Carraighen]].
Ardglean je pohoří a krajinná oblast nacházející se na severním pobřeží [[Středozemní moře|Středozemního moře]]. Nejseverněji položený masiv s nejvyšším vrhcholem pohoří, je tvořen hladce modelovaných reliéfem a jižní strana hřebene je zalesněna. Hřeben táhnoucí se po celé východní straně pohoří má skalnatější charakter a je známý pro své četné, někdy až zcela svislé skalní stěny a převisy. Údolí mezi těmito hřebeny nabývá charakter holých a travnatých kopců. Název pohoří vychází z jazyka původních kmenů obývajících severní pobřeží. Vznikl spojením dvou slov, Ard (hora, pohoří) a Glean (nízké). Na jednom z kopců se nachází hrad [[Markarth]] a rozkládá se zde podhradní město [[Carraighen]].


==Příroda==
==Příroda==
===Flora===
Vyskytují se zde převážně druhy rostoucí v typicky chladném podnebí. Na většině zalesněného území převládá smrkový porost a listnaté stromy lze najít jen zřídka a to pouze v nižších polohách.
===Fauna===
Pohoří je domovem mnoha živočišných druhů, nejčastěji však narazíte na volně žijící Ardgleanské lamy, pasoucí se na zdejších lukách.
==Vodstvo==
==Vodstvo==
Jediným úmořím pohoří Ardglean je [[Středozemní moře]]. V horách se nachází několik pramenů, z nichž nejvýznamnější je pramen [[Caedvon]], který tvoří po soutoku s dalším pramenem menší řeku procházející centrem města [[Carraighen]]. V údolí mezi hřebeny se nachází několik menších jezírek ledovcového původu.
==Historie a osídlení==
== Galerie ==
{{Galerie
|Soubor:1.15 Ardglean 02.png|Zalesněný svah severního hřebene
|Soubor:1.15 Ardglean 03.png|Skalní útvary západního hřebene
}}

{{CLEAR}}
[[Kategorie:Příroda (1.15)]]
[[Kategorie:Mineland 1.15]]

Aktuální verze z 19. 11. 2020, 11:28

ℹ️
Ardglean
Pohled na pohoří z Eraxusu
Pohled na pohoří z Eraxusu
Verze 1.15
Útvar pohoří
Zaevidováno 23. 10. 2020
Souřadnice x:250 z:-1800
🏞️

Stát Etaven

Eraxus (do 27. 6. 2020) Monteblanco (do 9. 10. 2020)

11/6/2024 16:30:32 · Š · E · R

Ardglean je pohoří a krajinná oblast nacházející se na severním pobřeží Středozemního moře. Nejseverněji položený masiv s nejvyšším vrhcholem pohoří, je tvořen hladce modelovaných reliéfem a jižní strana hřebene je zalesněna. Hřeben táhnoucí se po celé východní straně pohoří má skalnatější charakter a je známý pro své četné, někdy až zcela svislé skalní stěny a převisy. Údolí mezi těmito hřebeny nabývá charakter holých a travnatých kopců. Název pohoří vychází z jazyka původních kmenů obývajících severní pobřeží. Vznikl spojením dvou slov, Ard (hora, pohoří) a Glean (nízké). Na jednom z kopců se nachází hrad Markarth a rozkládá se zde podhradní město Carraighen.

Příroda

Flora

Vyskytují se zde převážně druhy rostoucí v typicky chladném podnebí. Na většině zalesněného území převládá smrkový porost a listnaté stromy lze najít jen zřídka a to pouze v nižších polohách.

Fauna

Pohoří je domovem mnoha živočišných druhů, nejčastěji však narazíte na volně žijící Ardgleanské lamy, pasoucí se na zdejších lukách.

Vodstvo

Jediným úmořím pohoří Ardglean je Středozemní moře. V horách se nachází několik pramenů, z nichž nejvýznamnější je pramen Caedvon, který tvoří po soutoku s dalším pramenem menší řeku procházející centrem města Carraighen. V údolí mezi hřebeny se nachází několik menších jezírek ledovcového původu.

Galerie