Sogo CZ

Z Mineland.eu | Wiki
(přesměrováno z Sogo)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Sogo_CZ
coolondra, Sogo, Soko, sokolina, Ondra
140.png
Premium ano
První připojení jaro 2012
Naposledy spatřen 13. 5. 2020
Verze Mineland 1.2
Mineland 1.2 PVP
Mineland 1.3
Mineland 1.4
Mineland 1.5
Mineland 1.5 PVP
Mineland 1.7
Víkendový Mineland
Mineland.cz 1.8
Mineland.cz 1.9
Mineland 1.10/1.11
Mineland 1.12
Mineland 1.13/1.14
Mineland 1.15
Funkce hráč (1.2 - 1.7; 1.15)
hlavní admin (1.2 PVP, 1.8 - 1.13/1.14)
webmaster (1.8 - 1.13/1.14)
27/5/2024 17:22:05 · Š · E · R

Sogo_CZ byl od verze Mineland.cz 1.8 do verze Mineland 1.13/1.14 jedním z hlavních adminů (majitelů) serveru. Dne 31. 7. 2019 rezignoval na svojí funkci v AT.

Sogo, ten je vždycky mimo...
—  Le0 , 21. 8. 2018[1]
bud rad ze tu hraju ze mas tady hlasy a ze se ti sem za mnou sstahuji hraci
— BarrBarr, 2017


Z historie

1.2 - 1.7

Sogo_CZ se připojil poprvé na Mineland 1.2 pod nickem coolondra. Po zjištění herních mechanismů začal být na Minelandu velmi aktivní a bydlel v několika městech (Aquarius, ProfiCity, Original City, Láva City). Jeho dětské chování se mu však stalo osudným a tak byl několikrát i ztrestán pro grief. Ke konci verze 1.2 na svém notebooku domluvil hostování PVP verze serveru, ale po griefu jeho domu server vypnul. Na verzi Mineland 1.3 byl méně aktivní. Následně se připojil až na verzi Mineland 1.5, už pod nickem Sogo. Tento nick zvolil, protože chtěl mít účet se skinem, bez nutnosti koupi originálního účtu. Na verzi Mineland 1.7 si zakoupil originální účet a přidal přídomek "_CZ". Založil podvodní čtvrť ve městě Osada Ubuntu. Hrál také na Třídenním Minelandu, kde měl v lese postavenou jednoduchou chatku.

1.8

Spolu s ElCapitanem se podílel na vytvoření CZ verze Minelandu (více viz Rozdělení Minelandu). Ten nejdřív běžel pod subdoménou s4.mineland.eu, ale Sogo s ElCapitanem usoudili, že by byli na druhé koleji na úkor EU verze, která ale v té době ani neměla zajištěný hosting. Proto spustili server, který byl v počátcích plný (zřejmě se tam přesunuli hráči z Třídenního Minelandu), ale dlouhodobě si návštěvnost neudržel. Mapa běžela půlrok, a pak pro nedostatek času byl server vypnut.

1.9

V lednu 2016 se rozhodl oživit CZ verzi. Což se zezačátku dařilo, zejména díky cílenosti na snadné hraní (warp doly, fly zadarmo, apod.), což byl v té době jeden z mála způsobů, jak mít na serveru hráče. Minecraft totiž prožíval celkově velkou krizi. Nakonec ale stejně zůstala jen normální survival verze, zejména kvůli nestabilnosti serverů v BungeeCord síti. I to ale byla dobrá zkušenost, jelikož Sogo pak použil znalosti z nastavování BungeeCordu na následující verzi. Na serveru chvílema i nějací ti hráči hráli, a tak si server jisté kmenové hráče získal. Někteří poté hráli i na spojeném Minelandu.

1.10

Jelikož obě verze Minelandu stagnovali, domluvil se s Oqapem na sjednocení při další větší verzi, kterou se stala právě verze 1.10. Již ze začátku byla tato verze koncipována megalomansky. V plánu bylo velmi mnoho verzí hry - Adventure, klasický Survival, Skyblock, Creative. Smutnou pravdou ale bylo, že Mineland v tomto konceptu nemohl konkurovat jiným velkým serverům, a tak si příliš velký počet hráčů nezískal. Proto se AT snažil všemožně získat nové hráče. Pravidelně byla například sdílená reklama v různých facebookových Minecraft skupinách, což přilákalo hráče jménem BarrBarr. S tímto měl pak Sogo osobní spory i v reálném životě, jelikož BarrBarr na něj podal trestní oznámení za přestupek proti občanskému soužití. Tento přestupek souvisel s hraním na Minelandu.

Další snahou o propagaci, kterou Sogo zajistil, pak byla akce známá jako 4FANS. A aby toho nebylo málo, tak třetím pokusem byl sraz s hráčem(/Youtuberem) T0ms01. Sogo s ním domluvil natočení dvou propagačních videí, ale server po natočení prvního spadnul. T0ms01 odmítl poté další videa natáčet, a tak po něm Sogo musel právně vymáhat peníze zpět.

Tuto verzi pak ukončila Le4va snaha o novou lobby a jím stažený zavirovaný plugin, který celou verzi smazal i spolu se zálohy (viz Le0kalypsa). Sogo se v té době zrovna podílel na organizaci víkendové akce pro děti a tudíž ani neměl čas to řešit. Byl ale na Le4 docela naštvaný a nezapomene mu to připomínat ani v současnosti.

1.12

Po uklidnění emocí, které nastaly kvůli Le0kalypse se rozhodlo o spuštění další verze. V únoru 2018 Sogo zjistil, že je vlastně jediný, kdo se o server stará, a tak ukončil spojení serveru s Adventure a Civilization mapou a verze 1.12 tak běžela jen jako čistý survival.

1.13

Jedna z nových verzí, která měla relativní úspěšnost. Sogo také začal hrát Minecraft jako takový (na předchozích verzích se výhradně staral spíše o technický chod věci). Postavil si dům, kde následně bydlel s ThunderTomem. Ten dům spolu s Oqapem předělal, takže Sogo vlastně na stavbě ve výsledku neměl žádný podíl. I tak se na Mineland stavoval a trávil čas těžením či dalšími činnostmi, které umožňovali dobrou prokrastinaci. 31. 7. 2019 definitvně rezignoval na svojí funkci v AT, kvůli tomu, že se v reálném životě rozhodl pro studium teologie (pokud se mu to povede, tak by měl být knězem) a tudíž nechtěl dále trávit čas spravováním Minecraft serveru (i tak ale občas vypomáhá).

1.15

Kvůli koronavirové krizi se přece jenom na Mineland vrátil a rozehrál hru spolu s Wurweyem a MotherTerezou ve společném státě Whaenastat. Občas Le0vi pomáhá se správou serveru, ale spíše výjimečně.

Působnost na serveru

Mineland 1.2

Mineland 1.7

Mineland 1.15/1.16

Odkazy

Reference