Monument vědění

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Monument vědění
Denkmal des Wissens; De scientia monumentum
Nejznámější pohled na monument
Nejznámější pohled na monument
Verze 1.15
Datum postavení 27. 9. 2020
Důvod postavení deklarace postoje vůči Eraxusu a jeho cenzůře
Souřadnice x:16 z:-2072
📍

Stát Monteblanco
Stavitel Nadik
Účel monument
14/4/2024 22:20:19 · Š · E · R

Monument vědění, neboli Denkmal des Wissens je velký monument ve tvaru rozevřené knihy, který stojí v centru Weißradechau, v Říši Monteblanco. Projekt byl vyhotoven místním architektem Gustavem na základě požadavků vůdce Nadika. Celý projekt vznikl z důvodu neustálého slovního napadání ze strany Eraxusu, jehož obyvatelé tvrdí, že je Monteblanco totalitní stát bez jediného náznaku svobodného života a perspektivy. Nadik dlouhé hodiny vymýšlel, jestli má započít válku s tak silným a expanzivním nepřítelem, jako je Eraxus, nakonec však dal na rady svých poradců a nechal postavit Monument vědění, který má mírumilovným způsobem deklarovat postoj Monteblanca vůči Eraxu a zároveň poukázat na vzdělanost místních obyvatel.

Stavba

Velká otevřená kniha, která stojí na Vlasteneckém náměstí ve Weißradechau, se tyčí na kamenném podstavci s elypsovitým půdorysem.

Kniha jako taková je vytesána z kamene a nabarvena speciálními barvami z nejvyspělejších laboratoří Monteblanca, které mají simulovat koženou textůru obálky knihy a papírových stránek. Původním návrhem bylo vyrýt do stránek nápis "Vím, tedy jsem," nakonec však z důvodu náročnosti byl návrh z projektu smazán.

Konspirační teorie ohledně stavby

Po celém serveru se okolo stavby proslýchá několik konspiračních teorií. Jedni tvrdí, že obrovská kniha je ve skutečnosti jedna z vesmírných lodí flotily Aštara Šerana. Druzí zase tvrdí, že uvnitř podstavce drží Nadik desítky malých holčiček, které konstantně nechává týrat a následně je prodává zlému Goldu Epsteinovi.

Tajný Ignáciovský archív

Za nejpravděpodobnější konspiraci považují Tswillinští experti teorii o skrytém systému chodeb a místností, do kterého se dá vstoupit skrze tajné dveře v kamenném podstavci. V podzemním komplexu se má nacházet především dlouho hledaný všemi informačními službami "Ignaciův archív," který má uchovávat všechna nečistá tajemství, které stály za jednotlivými událostmi serveru. Mimo jiné se tam má nacházet série dokumentů, které potvrzují pouhou inscenaci konfliktu Kagawasanu a Southportlandu, mapy a nákresy plánovaného postupu Eraxusských hranic napříč mapou, nebo originál pověstné Liadersko-Eraxusské úmluvy o spolupráci proti Etavenu.