Modrý slime/Mezinárodní dění/001

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Hlavní strana Mezinárodní dění Z verze 1.18 Rozhovory

Maldivae položilo základní kámen ekonomického a zábavního impéria.

Z počátku skromný ostrovní stát dnes čítá již dvouciferný počet uměle vytvořených ostrovů. Maldivae se nachází na samém východě současné mapy a neustále roste rychlým tempem. Zajímavá je především různorodost jednotlivých ostrovů, na každém z nich se totiž nachází unikátní přírodní biom. Během putování tak lze narazit na běžné smrkové lesy, pouštní ostrov či bujně zarostlou džungli.

bře, 02, 2024

Ostrůvky v Maldivae
Přístav poblíž centra
Ledová dráha

Mezi dominanty souostroví jednoznačně patří například maják v severní části, pyramida tyčící se nedaleko od sfingy, malý hrad nebo centrum společně s přístavem, v němž je možno spatřit kotvící plachetnice. Za zmínku stojí také písečná pláž, na níž je možno ve stínu palem vychutnávat atmosféru této unikátní oblasti s výhledem na korálové útesy a okolní rozmanitou faunu a floru.

Bližší informace nám v následujícím krátkém rozhovoru sdělil AMDman77, hlava státu Maldivae.

Maldivae zažívá velký rozkvět už od založení státu. Jak vznikla myšlenka roztroušených ostrůvků s různorodou tématikou?
Ostrůvky mě chytly za srdce už asi dvě mapy zpátky (letovisko Vacaville či město Wasteville – pozn. redaktora). Na rovině, což moře je, se staví daleko rychleji, protože odpadá složité rovnání terénu. Různá tématika vyplývá víceméně z toho, že chci soustředit na jednom místě pokud možno vše potřebné, čímž následně odpadá složité cestování a shánění.

Vize současného Maldivae byla taková od počátku, nebo je rozvoj spíše impulzního charakteru podle aktuálních nápadů?
Spoustu nápadů v hlavě mám už od začátku, např. poslední projekt "ledová dráha". Jiné ostrovy, např. poušť, vyplynuly ze situace během hraní.

Mezi poslední projekty patří i zmíněná ledová, a dostihová dráha. Máte v plánu pořádat akce pro širokou veřejnost?
Přesně to je hlavní myšlenkou vzniku těchto sportovišť. Přilákat široké masy, uspořádat různá klání, hlavně užít spoustu zábavy. Celá dráha vznikla v rekordním čase tří dnů. Sice má ještě drobné mušky, které ladíme, ale hlavní část je hotová. Velká zásluha patří také hráčům XonoX1 a BorekCZ999, kteří výrazně přispívají k budování Maldivae.

Dostala se ke mně také informace, že je v plánu vybudovat mezinárodní obchodní středisko. Máte ještě další vize do budoucna?

Ano, tato myšlenka volně přístupné vesnice se spoustou dostupných obchodů, které budou velkým přínosem zejména začínajícím hráčům, se rodí více než měsíc, dost toho už je hotovo, ale výstavba vesnice se nyní trošičku zastavila, právě v důsledku stavby sportovišť, které by mohly na server přilákat více lidí. Dokončení jistě přispěje i výhra v hlasovací soutěži, kde hlavní cena "lodestone" poslouží právě jako portál do toho obchodního centra.


Kertyz

Šéfredaktor Modrého slima