UHC Sezóna 4

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
UHC Sezóna 4
UltraHardcore Sezóna 4, UHC S04
Verze 1.18
Typ event
Datum 19. 3. 2022 v 17:00

Místo s2.mineland.eu
Výsledek vítězství teamu „Bomb a Cooler“
- Bomb00001
- Cooler_741

← Předchozí událost     Následující událost →
Sezóna 3     Sezóna 5
10/7/2024 11:35:27 · Š · E · R

UltraHardcore Sezóna 4 je první UHC event v roce 2022.

Principem hry je porazit ostatní týmy. Poslední přeživší tým na zmenšující se mapě vyhrává. Při hře je vyplá přirozená regenerace životů, jedinou možností jsou zlatá jablka, potiony apod.

Popis hry

Hra vychází z klasického UltraHardcore módu, používá se plugin UhcCore. Mapa má následující modifikace:

 • Hrajeme na verzi 1.18.2.
 • Poslední tým, který zůstane ve hře vyhrává. Zemře-li někdo z týmu, ostatní hráči mohou dále pokračovat. Ve vašem týmu se nemůžete navzájem zabít.
 • Po vaší případné smrti zůstáváte ve hře jako spectátoři. Nemůžete se teleportovat na hráče a máte fixně nastavenou výšku na y=200. Prakticky tak nemůžete zasahovat do hry.
 • Prvních 10 minut hry je vyplé PvP.
 • Mapa má rozměry 3000×3000 blocků (1500 blocků od x:0, z:0)[1], hra bude trvat 3 hodiny. Prvních 30 minut se border nehýbe. Pak se začne zmenšovat rychlostí přibližně 1 block za 6,5 sekundy. Po uplynutí 3 hodin zůstane oblast 100×100 blocků (50 blocků od x:0, z:0), kde se utkají přeživší. Není zaplý deathmatch, tzn. k x:0, z:0 je nutné dojít.
 • Při konci hry (ve chvíli, když je border zasteven poblíž x:0, z:0) je zakázáno vstupovat do Netheru, zakopávat se do země či jinak prodlužovat už tak dlouhou hru.
 • V případě odpojení (výpadek internetu, crashnutí hry) máte 5 minut na připojení zpět do hry. Pokud tak neučiníte, budete zabiti.
 • Hraje se pouze v Overworldu a v Netheru. End je v rámci pluginu vypnutý.
 • Hra bude probíhat pouze ve dne (gamerule doDaylightCycle false).
 • Herní obtížnost je hard.
 • Je zvýšený výskyt Sugar Cane (Cukrové třtiny) v místech, kde by se přirozeně mohla generovat.
 • Recept na lehčí zlatá jablka byl zrušen. Důvodem je přidání nového typu zlata, který se dá těžit skrz Fortune III. Zlato tím pádem už není nedostatkové a lehčí zlaté jablko tím pozbývá smyslu.
 • Když se hráč odpojí, tak se místo něj spawne zombie entita, která stojí na místě. Pokud je tento zombie zabit, jste automaticky eliminováni. Toto opatření se zavedlo pro případ, že by se někdo v půlce souboje odpojil. Z toho důvodu doporučujeme zakopat se pod zem pokud se už potřebujete na chviličku odpojit.
 • Výškový limit pro stavbu je úroveň 255.

Pravidla

Podrobné informace naleznete na stránce UHC Sezóna 1.
 • Kromě platných pravidel se zakazuje ve finální aréně 100×100 stavění různých věží a jím podobných staveb, které zbytečně prodlužují hru a znevýhodňují ostatní hráče.

Průběh hry

PVP

Ačkoliv se bojů uskutečnilo málo, byly divácky velmi zajímavé. Napřed se utkala erikej proti Bombovi a Coolerovi. I přes přesilu byl zápas relativně vyrovnaný. V jistém momentě však měla dvojice hráčů proti erice výhodu. Erika měla šanci utéct, protože se nacházela poblíž džungle, ale rozhodla se zůstat a bojovat do konce i když to znamenalo její zkázu.
Poslední a rozhodující boj se odehrál mezi Crazyfobem a dvojicí Cooler a Bomb. Crazyfob zvolil velmi unikátní taktiku střílení raketek z kuše. Tyto raketky v sobě ale měly příliš málo střelného prachu a tak se ukázaly být naprosto neúčinné. I tak ale Bombovi s Coolerem nic neulehčil a donutil je si své výherní místo zasloužit zábavným bojem.

Crazyfob proti Bombovi a Coolerovi. Cooler má na sobě skin Wulfnighta.

Technické problémy

Verze

Admin tým chtěl původně implementovat zaběhnutou verzi 1.12.2 na které běželo UHC. Zejména z hlediska stability. Toto však již nebylo možné z důvodu špatného stavu serverového wrapperu. Admin tým tak byl nucen zavést relativně novou verzi pro verzi 1.18

Nether

Ukázalo se však, že implementovat čerstvě updatovaný plugin nebyl dobrý nápad. Při posledním testování pluginu hodinu před začátkem akce se ukázalo, že plugin má v sobě chybu, který rozbijí teleportování do netheru přes portal. Místo toho vás portál vyhodí v úplně jiném overworldu. Tahle zásadní chyba zůstala celou dobu nepovšimnuta, protože se nepředpokládalo, že taková základní funkce bude rozbitá.

Příliš mnoho nonPVP úmrtí

Dalším problémem bylo, že naprostá většina účastníků zemřela nonPVP. Ať už utonutím, pádem nebo proti monstrům, bojů se uskutečnilo příliš málo a umřelo příliš mnoho lidí. Hrstka přeživších pak tím pádem měla příliš velké prostranství, protože velká část hráčů stihla zemřít ještě předtím, než stihla postoupit hranice dále. To vyústilo ve velmi nezáživnou a dlouhotrvající hru. Admin tým si tuto vlnu úmrtí vysvětluje zejména zvýšenou obtížností v důsledku přítomnosti nových rozsáhlých a temných jeskyní, kde se nachází velký počet mobů.

Zajímavosti

 • Cooler_741 si připravil sadu skinů do UHC přihlášených hráčů, které si dal jako svůj vnitřní skin, přes který měl svůj. Chtěl tak skinu tohoto hráče využít ve snaze zmást protihráče. Bohužel si na poslední chvíli vybral skin hráče Wulfnight, který se kvůli chřipce nakonec nedostavil. Celá tato psychologická operace tedy byla zmařena.
 • Po dohrání UHC se na s2.mineland.eu nahodila sada zábavných pluginů k otestování. Od pluginu na helikoptéry až po kouzla. Tyto pluginy ale mají funkce, které umí ničit krajinu a mapa tak byla pro archivní účely znehodnocena.

Log

[17:13:30] Začátek hry.
[17:29:30] [Server thread/INFO]: Takamumba drowned
[17:32:53] [Server thread/INFO]: David_Andalou was shot by Skeleton
[17:35:14] [Server thread/INFO]: Arlen_Andalou fell from a high place
[17:35:58] [Server thread/INFO]: Raymen22 was slain by Cave Spider
[17:38:12] [Server thread/INFO]: panDrd was slain by Spider
[17:42:51] [Server thread/INFO]: Cajklik was slain by Zombie
[17:47:34] [Server thread/INFO]: Brouzdy was blown up by Creeper
[17:48:42] [Server thread/INFO]: morcak91 was shot by Skeleton
[18:09:14] [Server thread/INFO]: Fjuro fell from a high place
[19:40:44] [Server thread/INFO]: erikej was slain by Bomb00001
[20:17:07] [Server thread/INFO]: Lukaahh hit the ground too hard
[20:47:48] [Server thread/INFO]: CrazyFob1612844 was shot by Bomb00001
[20:47:48] Konec hry.
zdroj: log

Účastníci

Tým Členové Končené pořadí
Bomb a Cooler 16.png Bomb00001
16.png Cooler_741
1.
imagine losing 16.png CrazyFob1612844
16.png Brouzdy
2.
Lukaahh 16.png Lukaahh 3.[2]
Arlen a Erikej 16.png Arlen_Andalou
16.png erikej
4.
drdelky 16.png Fjuro
16.png PanDrd
5.
David a Morčák 16.png David_Andalou
16.png morcak91
6.
agenti dementi 16.png Cajklik
16.png Raymen22
7.
participation award 16.png Takamumba 8.

Poučení pro příští sezóny

Admin tým si od příští sezóny slibuje zejména vybalancovanou hru, která neskončí úmrtím většiny hráčů nonPVP smrtí. Chtějí zmenšit a zrychlit border, případně i zprovoznit starší verzi. Pokud by nebylo možné zprovoznit starší verzi, tak minimálně snížit obtížnost hry a hlavně zprovoznit Nether.

Odkazy

Zdroje

Reference

 1. Na poslední chvíli byla mapa zmenšena kvůli nefunkčnímu Netheru na 2400x2400.
 2. Hráč Lukaahh se většinu času schovával a ke konci spáchal sebevraždu pádem. Je tedy silně diskutabilní, jestli je třetí místo zasloužené.