Stříbrné hory

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Stříbrné hory
Pohled na Stříbrné hory při západu Slunce
Pohled na Stříbrné hory při západu Slunce
Verze 1.18
Útvar pohoří
Zaevidováno 8. 1. 2023
Souřadnice x:-1115 z:-55
🏞️

Nadmořská výška 192b
Stát Ruvalon
14/7/2024 15:35:32 · Š · E · R

Stříbrné hory jsou největším klenotem Ruvalonské říše. Podle statistik se jedná o největší pohoří na téhle verzi Minelandu. Svůj název si vysloužili díky nádherným zasněženým vrchům, které se při přímých slunečních paprscích třpytí stříbrnou barvou. Pod Stříbrnými horami se v hlubinách zabydlel první vládce Ruvalonu.

Legenda

Podle legend byly tyhle hory domovem vzácného stvoření, které mělo uprostřed těchto hor své hnízdo. Legendy vyprávějí o vzácném Bílém Orlovi, panu nebes. Toto stvoření ochraňovalo nebe a ničilo všechny, kteří by chtěli nebi ublížit. Většina zápiskú se nedochovala, až na poslední stranu této kapitoly ze staré knihy Legendy Ruvalonské. Poslední pasáž legendy se týká konce Bílého Orla. Když toto stvoření dovršilo určitý věk svého života, usedlo naposled do svého hnízda, rozprostřelo křídla, přikrylo hory svým stříbrným peřím a upadlo do věčného spánku.

Okolí

Stříbrné hory se tyčí vedle Mount Illith, druhé největší hory na území Ruvalonu a táhnou se od nejjižnější části Jižního Ruvalonu až po střed Jižního Ruvalonu, kde se mění na tzv. Stříbrné planiny. Na těchto planinách stojí vesnické město Stakmont a město Ebenor.