Návody:Volby

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Čas od času je na Minelandu možné o něčem hlasovat. Pro tyto případy jsme sestavili krátké návody a pravidla jak se chovat.

Volby

Volby probíhaj následovně:

 1. Admin Team vyhlásí téma voleb a dále stanoví:
  1. Datum, do kterého lze podávat příhlášky.
  2. Formu, jakou lze podat přihlášku – zpravidla to bude prostřednictvím registrace přes Discord.
  3. Datum, do kterého bude probíhat volební kampaň. Případně se stanoví specifické podmínky pro dané volby. Volební kampaň daného kandidáta může začít ve chvíli, kdy ohlásí kandidaturu (podá přihlášku do voleb).
  4. Datum veřejné debaty. Ta proběhne na neutrálním území, pravděpodobně ve Tswillině a s největší pravděpodobností v neděli večer od 18:00, tj. v čas, kdy probíhá focení.
  5. Datum 1. kola voleb.
  6. Datum 2. kola voleb.
  7. Datum, do kterého musí být odstraněn veškerý volební a propagační materiál.

Průběh voleb

 • Hlasování probíhá ve volební místnosti ve Tswillině v sídle OMN x:-279, z:342.
 • Pro hlasování používáme knížku, každý hráč má dva kladné a jeden záporný hlas. Dva hlasy může (ale nemusí) využít a nemůže je dát pro stejného kandidáta.
  • Hlasovací knížky, které nebudou splňovat toto pravidlo budou posuzovány individuálně a v krajním případě budou prohlášeny za neplatné.
 • Každý hřáč má právo na jednu knížku (jednu sadu hlasů).
 • Volba je dvoukolová, podle úspěšnosti jednotlivých kandidátů v prvním kole se rozhodne, kdo postoupí do kola druhého.

Doporučení

 • Před kandidaturou si zajistěte podporu u ostatních hráčů. Rozhodněte se, jestli jiný kandidát nemá vám podobný program a zvažte jeho podporu.

Superdebata

 • Superdebata proběhne formou hromadného Discord hovoru, které se můžou účastnit kromě kandidátů i zástupci veřejnosti. V průběhu bude možné klást dotazy kandidátům.
 • Neúčast na superdebatě bude penalizována.

Pravidla volební kampaně

 1. Je povoleno vytahovat na ostatní špínu z minulosti (jako v realitě). Tj. pokud se někdo dříve choval špatně, nebo má nějakej prohřešek. Nicméně je třeba se držet základů slušnosti, neporušit přitom žádné z klasických pravidel a snažit se chovat tak aby případná hádka nepoškodila vztahy mezi hráči.
  1. Špínu také můžete vytahovat pokud nekandidujete, a to i na kandidáty, které nehodláte volit.
  2. Doporučujeme zachovat anonymitu – použít cedulky nebo knížky přímo ve hře a ne na Discordu. V takovém případě nebudeme záměrně zjišťovat autora.
  3. Není povoleno ničit špínu co vytvořili ostatní na vás. Takové prohřešky budeme trestat udělením záporných bodů nebo přímo diskvalifikací z voleb.
 2. Je povoleno vytvářet vlastní propagační materiály přímo na vaší podporu nebo na podporu vašeho kandidáta.
  1. Jako forma propagace se zakazuje spamování chatu. Je povoleno vytvářet propagační materiál do #memes kanálu na Discordu. Do dalších kanálů je zakázáno psát jakoukoliv formu reklamy.
  2. Je zakázáno úmyslně zakrývat reklamu ostatních kandidátů.
 3. Zakazuje se úmyslné kupčení s hlasy, kupování hlasů, slibování výhod, provizí a podobné prohřešky. Hráčům, kteří takto budou kontaktováni doporučujeme jejich kandidáta opustit a vytáhnout to na něj jako špínu během kampaně. Samozřejmě musíte mít důkazy.
 4. V případě porušení jakéhokoliv pravidla si Admin Team vyhrazuje možnost vám odebrat body či dokonce vás vyloučit z voleb. Admin Team si také vyhrazuje možnost změnit nebo přidat jakékoliv další pravidlo.