Lusiadna

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Lusiadna
Pohled na Lusiadnu
Pohled na Lusiadnu
Verze 1.15–1.17
Souřadnice x:4450 z:-4800
📍

Stát Mecharie
Místo Arletický kraj
Stavitel 16.png MrFrolda
Účel Obrana proti běžencům z Nihiturie
7/7/2024 15:30:06 · Š · E · R

Hraniční pevnost Lusiadna se nachází v západní části Arletického kraje. Původně strážní věž, po jejíž zničení byla vybudována tvrz, slouží především jako místní správní usedlost, ochrana před banditskými tlupami a jako odpočinkové místo pro různé šlechtice. Tvrz sestává z palisády, menších domků pro služebnictvo, posádku a místní správce, provinční kovárny, Staré věže a tvrze.

Stará věž

Svůj název získala, protože byla postavena na základech staré věže, která tvořila hlídku místní oblasti. Dnes slouží jako významné pozorovací místo a jako kasárna části posádky.

Tvrz

V tvrzi je kuchyně, místo pro ubytování šlechtice či významného hosta, kasárna pro posádku, bašta, hodovní sál a trůnní sál.

Použitý materiál

Častou otázkou návštěvníků je, proč je většina tvrze postavena ze dřeva. Odpovědí je, že se nejedná o místo, které by mohlo dlouho odolávat organizované armádě a tudíž by nebylo účelné stavět ji z odolných materiálů. Je proto stavěna v duchu Arletické armády, která spoléhá spíše na boj z dálky, partyzánskou válku a nájezdy. Ke komfortu místních stačí i obyčejné dřevo.

Odkazy

Související články