Tento článek patří mezi nejlepší články na Mineland Wiki.

Kult uctívačů Ega

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Kult uctívačů Ega

Verze 1.15
Status uznané náboženství
Založen 29. 2. 2020[1][log 1]
Souřadnice x:18 z:337
🔱

Motto
„Ego ubique est!“
Sídlo Chrám uctívačů Ega v Southportlandu
První prorok Alphegonin
Misionáři Dortius Krtenský
Luxvulpis z Elrodu
Aurius Crustulus
Vyznavači Oqapulos[?]
Wuruswelfus I.
Zaměření fanatické uskupení oslavující egoismus
21/7/2024 11:01:04 · Š · E · R

Kult uctívačů Ega je fanatické uskupení, které vzniklo na verzi 1.15 koncem února 2020. Jeho vyznavači se charakterizují až fanatickým obdivem egoismu a následováním učení Prvního proroka. Prvním prorokem, jak se označuje funkce ekvivalentní např. k proroku Mohammedovi, je Alphegonin. Nejčastějším projevem uctívačů je fanatické vykřikování "Ega!" či "Ego!".

Charakteristika náboženství

Přívrženci kromě vykřikovávání fanatických hesel také provádějí oběti v obětní kleci. Podle Kodexu egoismu musí správný přívrženec každý týden provést krvavou zápalnou oběť v kleci v chrámu.

A pomni abys v den sedmý zápalnou oběť krvavou vykonal. Neb není věc důležitější na světě prostém než vykonaná oběť dokazující pravou víru v tvé ego.
—  Kodex egoismu; kapitola 3, verš 7-8

Vyznavači a Misionáři

Kult má relativně jednoduchou hierarchii. Aby se člověk stal vyznavačem, musí přijmout učení egoismu a učinit první zápalnou oběť. Misionáři jsou vybráni Prvním prorokem a jejich cílem je hledat nové vyznavače a šířit povědomí o učení egoismu.

Kodex egoismu

Foxy_Light u cedulky oslavující Alphegonina.

Historicky byl Kodex egoismu je jediná kniha, kterou uctívači ega považovali za důležitou. Mnohokrát tak pořádali fanatické nájezdy do knihoven a spalovali ostatní knihy. Po 3. Southportském koncilu se od této praktiky odstoupilo s vysvětlením, že není třeba spalovat ostatní knihy, neboť obsahem ani kvalitou nejsou na úrovni Kodexu egoismu. Existuje ale tajná skupina mezi uctívači, kteří si říkají "Děti pravé víry" a kteří neuznávají 3. Southportský koncil. Ti, přestože jich je málo, pokračují ve fanatickém pálení knih nadále.

Na počátku bylo ego a ego se proměnilo v realitu. Svět byl pustý a prázdný, nad propastí byla tma a nad vodami se vznášel duch strachu.
—  Kodex egoismu; kapitola 1, verš 1-2

Svatá válka

Hlavním posláním kultu uctívačů Ega je šíření víry dál. K tomu slouží masivní propagace mezi ostatní, označovaná v kodexu egoismu jako Svatá válka. Svatá válka je vyhlašována Prvním prorokem, který tak podle Kodexu egoismu učiní v případě, když je jasné, že lidé egoismus nerespektují.

A pak se rozevře země, moře a řeky vyschnou, stromy přijdou o své listy, plodiny a květiny ztratí chuť k životu, zvěř, ryby a ptáci tě zavrhnou, nevěřící člověče. Kobylky budou tvá jediná potrava, děti, slabí a nemocní zemřou. A vše bude muset být vyléčeno slavnou armádou ve víře pevných bojovníků, kteří pobijí vše nevěřící a navrátí svět do blaha, které zajišťuje jedině víra v ego.
—  Kodex egoismu; kapitola 9, verš 3-5

Chrám uctívačů Ega

Jedinné poutní místo se nachází kousek od Tswillinu na kopci Eglanc. Lze se k němu dostat z cesty A11. Chrám je volně přístupný a kromě samotné stavby obsahuje také obětní stůl a obětní klec. Uvnitř chrámu se nachází tzv. Fontána egoismu, která má zázračné léčivé schopnosti. Její původ není znám, je zastřen legendami, které o ní vyznavači šíří. Mnozí experti nedokážou vysvětlit její chemické složení, podle profesora Tossovského z Tswillinské univerzity je zcela nereálné, aby se takový block vůbec vyskytoval v normálním světě.

Odkazy

Související články

Reference

  1. První projevy kultu jsou dochovány z dřívejší doby, nicméně toto datum se označuje jako počátek organizované skupiny uctívačů.

Log

  1. [29.02.2020 20:24:04] _Le0_: ok, jdu teď založit církev uctívačů Lea
    [29.02.2020 20:24:06] AMDman77: myslíš nejvyššího pana železničáře? :P