Architektonické názvosloví (1.8)

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dyfoltismus

Dyfoltismus označoval defaultní vygenerovanou architekturu hry, např. villagerské vesnice, dungeony apod. Označoval také jeho modifikace a variace.

Mahosismus

Mahosismus, původně označovaný jako mahozismus, je styl vyznačující se zcela náhodnými, často přemrštěnými velkými stavbami, s plochými zdmi, velkými okny a jednotvárnou materiálovou kombinací. U menších staveb jsou typické jehlanovité střechy a pásová okna. Název vzešel z názvů tří měst, ve kterých se tento styl vyskytoval: Mayopolis, Horácko, Zimohrad

Podrobné informace naleznete na stránce Mahosismus.

Ventismus

Ventismus označoval sloh, který se snažil o neobvyklou změť kombinací bloků a nápadů, příkladem je například již legendární slunečnice, koukající se do obrazu. Ventistický urbanismus často využíval chaosu, města byla postavená tak, aby se v nich hráč ztratil. Velmi často se snažil zapojení fantazie, například když ploty v savaně měly vypadat jako surikaty. Sloh stojí na stavebních nápadech Inirdina, jehož nápady následně ve svých stavbách využíval Oqapo. Název je odvozený z Inirdinova "příjmení" Eventis.

Dmachismus

Dmachismus obecně označoval stavby, na kterých se podílel Dmech, vyznačovaly se zejména kombinací tmavého dřeva a kamenných materiálů.

Orinismus

Orinismus označoval stavby zejména ve státu Oriland, jehož značná část se nacházela v poušti. Šlo o pískovcové stavby.

Kratismus

Kratismus byl sloh, který vzniknul na řece Kratos, u města Kratus, využíval hlavně kamenných materiálů. Jeho starší forma, kterou používal Googlik se nazývala altokrismus. Podobnou kombinaci materiálů pak využil KapitanGertruda v Craig-Yr-Hesg a tato forma se označovala jako kreigoismus.

Neokratismus

Neokratismus je nový styl na řece Kratos. Jelikož na ústí řeky Kratos postavil Le0 město Southport, jedná se zejména o tuto architekturu. Vyznačovala se pruhovanými mansardovými střechami, ty byly postaveny ze dvou druhů dřeva, které pruhy tvořili. Styl, který původně s kratismem neměl nic společného, se začal po přestavbě města Kratus, kterou vedl Le0, zásadně kombinovat se stylem, který stavěl Papaliki, a začal se vyvíjet v nový.

Keralismus

Keralismus označoval příznačnou decentní "medieval" architekturu kombinující dřevo a další materiály, která je velmi často stavěna podle YouTube návodů. Jméno je proto odvozeno od youtubera Keralis.

Industrialismus

Industrialismus označoval jakoukoli architekturu snažící se o design továren, fabrik, komínů a dalších industriálních záležitostí.