Valley Village

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Valley Village
Taldorf
Verze 1.7
Sídelní útvar město
Datum založení 23. 12. 2013
Zakladatelé Oqapo
Bezdak821
Googlik_CZ
Souřadnice x:-725 z:1375

Starostové Oqapo
Bezdak821
Doprava Cesta D2
Nether metro
Zaměření obytné
Biomy forest
taiga
Městské části I. Valley Village
II. Ríšova čtvrť
10/7/2024 5:43:05 · Š · E · R

Valley Village bylo město na Minelandu 1.7, asi dva tisíce bloků jihozápadně od spawnu, které založila trojice hráčů Bezďák, Oqapo a Googlík. Vzniklo ve skalách a vyschlé řece lesnatého biomu, nedaleko mega taigy. Město bylo specifické i tím, že mělo společný sklad a společný majetek.

Systém společného majetku

Město mělo ve svém centru ve skále úložný prostor společného skladiště pro všechny obyvatele města. Tento systém se vyvinul přirozeně, jelikož Valley Village vznikla jako osada tří hráčů ke které se přidávali další lidi. Při nárůstu hráčů nad deset potom docházelo k tomu, že některé suroviny z truhel mizely hned jakmile do nich byly přidány, například diamanty, proto se pro ně později stanovila výjimka a diamanty byla jediná surovina, kterou mohli legálně členové systému držet u sebe. Kvůli tomuto systému bylo město starostou White City označeno jako komunistické, účast v systému však byla čistě dobrovolná, ve městě o dvaceti obyvatelech ale byl pouze jeden člověk, který se dobrovolně vyčlenil z komunitního majetkového systému. Účelem systému bylo shromáždit dostatek surovin, aby obyvatelé města mohli stavět bez větších omezení a tolik neřešili ve hře aspekt přežívání. Město díky společným skladům zajistilo pokrytí celé plochy města dosahem beaconů, dopravu ze spawnu, vybudování iron golem farmy pro své obyvatele, vybudování stájí i farmy pro zajištění potravy.

Architektura

Jednotlivé domy si hráči stavěli sami, nicméně ve městě převládal styl rustikalních domků ze dřeva a kamene. Nadik ale například bydlel v modré budce, která byla větší zevnitř, Inirdin tradičně bydlel v domě ve tvaru boty.

Obyvatelé


Odkazy