Občasník HROM

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

O nás

Skupinová fotografie redakce
logo Občasníku HROM

Občasník HROM je hlavní tiskovina nově vystavěného Mediálního domu SAFRA ve Tswillině, který je ve vlastnictví Říše Monteblanco. Občasník se zabývá mimo investigativní žurnalistiky také reportážemi z akcí, válečnými reportážemi, komentáři a satirickými zprávami. Šéfredaktorem i šéfeditorem Občasníku HROM je Nadík, který periodicky "jednou za čas" sepíše článek o zajímavých událostech na serveru.

Články

18. 12. - Etavenská expanze! Gold_Cake vysílá své agenty na rabování Celestiry!

Agent Kertyz před svou dobyvatelskou lodí

Na posledním setkání OMN se odhlasovalo smazání dlouhodobě neaktivního agrárního státu Celestira! Agrárním státem se stal díky množství automatických farem, kterými představitelé Bluevie a Kralik disponovali. Gold_Cake si na jednu z farem dělá zálusk!

Zdroj, jehož jméno redakce zná, ale v rámci jeho ochrany jej odmítá zveřejnit, se s námi podělil o exkluzivní informaci, která může změnit politickou situaci v celé Organizaci minelandských národů. V době, kdy probíhala diskuze, při které se LordM456 nevhodně vyjádřil o hlasujících v OMN, se Gold Cake sešel se svým pobočníkem Kertyzem.

Při této schůzi měl Gold Cake zaúkolovat Kertyze tím, aby bezprostředně po smazání Celestiry expandoval a jménem Etavenu obsadil celestirskou guardian farmu. Podrobnosti raději vyřešili soukromně na etavenském discordu. V tuhle chvíli se můžeme jen domnívat, jakými dalšími úkoly pověřil agenta Kertyze představitel Etavenu Gold_Cake. Jedná se jen o demonstraci síly DD? Nebo snad o záměr obsadit server a podrobit jej své nadvládě? Jeho aktivity bude redakce občasníku HROM podrobně sledovat!

18. 12. - Je Lord456 redneckem? Máme exkluzivní informace!

LordM456 v době konání rozhovoru

V poslední době je důležitým tématem na pořádku dne otázka squid farem. Věnovala se tomu, mimo jiné, včerejší schůze OMN, jelikož velký počet takových farem může často zapříčinit lagování celého serveru a tím pádem i znepříjemňování herního zážitku všem hráčům, krom těch, kteří ty farmy staví a čerpají touto kontroverzní metodou suroviny.

Na obdobné téma vedl zmiňovaný LordM456 diskuzi na voicechatu, ze kterého však unikla exkluzivní informace, posuďte sami:

"Pro návrh o receptu (na černé barvivo, pozn. redaktora) hlasovali opičky, co si neumí postavit ani weed farmu..."
— LordM456

Jinými slovy, LordM456, který tráví prakticky veškerý čas afkováním u jedné ze svých mnoha farem, označuje hlasující členy OMN za opice a otevřeně tak zaútočil na inteligenci hlasujících. Je takové vyjadřování v pořádku? Redakce se jej rozhodla hned po předání informace konfrontovat otázkou, co myslel tím označením za opičky. Odpověď byla vskutku jednoduchá: „Emmmmmmmm...”

Disclaimer: Redakce jméno zdroje zná, odmítá jej však v rámci jeho ochrany zveřejnit.

3. 8. - David Andalou, ultralevicový liberál novým hlavním adminem!

David Andalou zachycen na protestu

Po roce, kdy _Le0_ fungoval samostatně jako Hlavní admin, se dnes rozhodl k přijetí další posily do nejvyšší funkce. Největší kontroverzi vyvolal fakt, že David Andalou, nový Hlavní admin, je doslovným opakem _Le0_, který se aktivně politicky angažuje pod vlajkou lidovců.

Tak hele, teď mě tu budete všichni poslouchat, jasný?
— David Andalou

Dne 3. 8. se v tabulátoru změnila Davidovi Andalouovi barva nicku na modrou, tedy barvu Hlavního admina. Bez jakéhokoliv oznámení komunitě, jako blesk z čistého nebe. Na tiskové konferenci, která proběhla na discordu, začal David svůj proslov slovy: „Tak hele, teď mě tu budete všichni poslouchat, jasný?" Následně pokračoval David Andalou poměrně radikálními výroky v hlavním chatu serveru, kde vydal své první nařízení pro všechny hráče serveru. Nařídil zde, že se musí každý přidat do strany LGBT+ komunity a kdo nebude mít ve svém příbytku pověšenou pověstnou duhovou vlajku, bude uzavřen do Leopoldau.

Mimo jiné, zdroj - jehož jméno redakce zná, ale v rámci ochrany jej nechce prozradit - nám sdělil, že David Andalou je pravidelným uživatelem Podezřelých polévek od vesničanů, které jsou známé svými léčitelskými, ale i silně halucinogenními účinky na hráčskou mysl. Zdroj nám také prozradil, že velice rád vlastnoručně balí takzvané spliffy, což je sušená řasa v kombinaci s obilím.

Jak bude probíhat vývoj nového Hlavního admina? Bude k užitku, nebo překonvertuje většinu komunity k ultralevicově liberálnímu smýšlení? To vše vyplyne časem. Od toho tu jsme však my - redakce HROMu, která bude každý Davidův krok pečlivě sledovat.

První stanovisko


29. 3. - Předražený trh s rouškami! Budou tito "šmejdi" někdy potrestáni?!

Předražený obchod s rouškami
Kastrovač koček Gold_Cake

I na Minelandu probíhá nákaza koronavirem. Admin Team jako preventivní opatření rozdal několik desítek roušek. Někteří však zneužili situace a skrze své manufaktury začaly roušky vyrábět a vydělávat na nich. Největším distributorem je momentálně hráč Gold_Cake, hlava státu Etaven.

Dne 29. 3. objevilo investigativní oddělení našeho občasníku nevídaný jev. Při nákupu základních předmětů v Goldově obchodě ve Tswillině si může každý, již před obchodem, všimnout nabídky roušek. Po bližším prozkoumání si však každý všimne tzv. přestřelené ceny za jednu roušku - celé 3 diamanty za kus! Hned po zjištění jsme hráče Gold_Cake vyzpovídali. Co nám hlava státu Etaven a vrchní dealer roušek v jedné osobě řekl? To se dozvíte níže!


Tak si je lidé měli koupit předem. Každý se má starat o sebe, oni to podcenili. Já ty peníze potřebuju na kastraci svých koček, to je drahý.
— Gold_Cake


14. 3. - Majkl48 permanentně zabanován! Je SVOBODA SLOVA ohrožena?!

Permanentně zabanovaný hráč Majkl48

V sobotu 14. 3., přesně týden po posledním incidentu, uveřejnil Hlavní admin Le0 informaci, že hráč Majkl48 byl permanentně zabanován. V dnešním článku se podíváme na vzestup a pád zdejšího fenoménu "entity".

30. 1. 2020 ve večerních hodinách poprvé navštívil Majkl48, později známý jako "entita", server Mineland. Hned po jeho připojení udělal velice kontroverzní dojem na zdejší "nižší" adminstvo - především na Nadika a Freddyho, jelikož začal Freddyho, amaterského nadšence do japonštiny, o japonštině poučovat. O pár hodin později se Majkl začal projevovat jako homosexuál, čehož si všimla řada dalších hráčů, kteří s ním na serveru přebývali.

Jaký máte názor na PRIDE pochody? Jen nebuďte moc homofobičtí.
— Majkl 48
ilustrační fotografie

O šest dní později, přesněji 5. 2. 2020, přišel Majkl48 s jeho prvním slavným výrokem, kdy se při vášnivé a velice emocionální diskuzi, vyvolané Nadikem, přiznal, že se definuje jako entita. Ten den se na jeho účet spustila vlna memů, při kterých se kreativně projevili snad všichni hráči serveru Mineland. Nadále byl svým způsobem za jeho výrok šikanován, čemuž i nadále napomáhal svou špatnou angličtinou, kterou cpal všude a pokoušel se o ní ostatní poučovat.

Poté přišel Majklův první ban, tehdy se jednalo o dočasný ban za neuposlechnutí moderátora, o čemž jsme taktéž napsali článek. Ban byl původně permanentní, poté se nad Majklem smiloval Le0 se slovy "ještě jeden přešlap a letíš", čehož si Majkl samozřejmě vážil. Po jeho odbanování započala vyšetřovací akce investigativního oddělení TŘESK, které se začalo zabývat číslem 48 v Majklově nicku. Dle interních zdrojů se jedná o počet gólů za sezónu 2018, které trefil hráč FC Barcelona - Lionel Messi.

Poslední pomyslný hřebíček do rakve si Majkl zatloukl sám, konkrétněji 14. 3. 2020, kdy se po linuxesově dotazu začal v chatu na discordu chovat neslušně a neokázale vůči samotnému zakladateli Minelandu. Po několika upozorněních od moderátorů FreddyCZE a CrazyFob1612844 Majkl pokračoval ve svém společensky nepřijatelném projevu. Poté však zakročil Nadik, Vůdce Říše Monteblanco s přirozenou autoritou a Majkla několika větami zkrotil. Přestože se Majkl uklidnil, stěžoval si na to, že je vždy okřiknut jen on. Po několika hodinách přišel Le0 a nemilosrdně Majkla bezpodmínečně permanentně zabanoval. Tím se, podle našeho redaktora, Doba s Majklem ukončila a započala Doba po Majklovi.

Na Linuxese si hubu otevírat nebude!
— _Le0_
seznam Majklových banů

7. 3. - utajovaný Červí tunel odhalen!!! Pravda, o které se veřejnost neměla nikdy dozvědět!

ilustrační fotografie

V sobotu 7. 3. ve večerních hodinách odhalilo investigativní oddělení Občasníku HROM, zvané TŘESK, nevídané zatajování informací Admin teamem! O co šlo? To se dozvíte v článku!

Kolem 9. hodiny večerní dostalo investigativní oddělení zprávu o tom, že hráč Ethxrnity byl zavřen do tswillinského Nápravného zařízení Leopoldau, přezdívané Auschwitz-Leopoldau. Vzhledem k tomu, že celou věc chtěl Admin team ututlat a udržet v tajnosti, odvážní investigativní reportéři se rozhodli o věci mluvit. Samozřejmě, aby Admin team nebyl považován za zastánce autoritářského režimu, přirovnávaného k režimu v KLDR, zorganizoval Hlavní admin _Le0_ akci, kterou nazval "Lumpenkavárnické humanitní lynčování obviněného".

Mluvčí Adminské kanceláře nám sdělil, že hráč Ethxrnity byl zavřen do Nápravného zařízení Leopoldau za zneužívání nejmodernějších těžebních technik - tzv. "netopýřích technik". Mluvčí taktéž uvedl, že _Le0_ osobně vyslovil rozsudek s jízlivou poznámkou: ,,Alespoň předvede dalším méněcenným zdegenerovaným vězňům umění jeho techniky". ,,Domnívám se, že pověřený člověk ve službách vězeňské ostrahy bude důkladně hráče sledovat, aby mohl tzv. "netopýří techniku" okoukat a případně využít pro vyšší, Lumpenkavárnické, principy," dodal.

2. 3. - Teroristický útok na Mediální dům SAFRA!

ilustrační fotografie

Ve Tswillině probíhal den, jako každý jiný. Místní obyvatelé nakupovali u AFKujícího Kralika a popíjeli lahodné pivo Grešlák, když v tom se na serveru zjevil čerstvě odbanovaný hráč MarosJeBorec a udělal neslýchané věci. Více se dozvíte v článku!

Dne 2. 3. proběhl zatím nejhrůznější čin, kterému musel nově vybudovaný Mediální dům SAFRA čelit. Po týdenním banu se na serveru zjevil odpadlík MarosJeBorec a se záminkou "nasrat CrazyFoba1612844" se rozhodl spáchat sebevražedný teroristický útok na budovu Mediálního domu SAFRA. Vzhledem k tomu, že budova měla původně sloužit jako krypto-oligarchní pračka špinavých peněz (čtěte obchod - pozn. red.), tak se domníváme, že MarosJeBorec byl v tu chvíli příliš zaujatý a rozhodl se postupně ničit celý mediální dům.

Ten Maroš, to je nižší forma bytí bez pochopení různých symbolik. Nejvíce mne nahněval tím, že sebral většinu hrnků s kávou, které jsme měli na stole připravené pro psaní dalších kvalitních a nezaujatých článků!
—  expert na káfe občasníku HROM Bonda Tlaník


Podle dosavadních zdrojů však nebyl útok na Mediální dům SAFRA jediný, který Maroš způsobil. Pod stejnou záminkou se rozhodl Maroš narušit kanalizaci ve městě Tswillin a tím zatopit část města. Mimo jiné využil nejmodernějších těžebních metod, tzv."netopýři", přímo pod městem Tswillin, za což byl náležitě potrestán Velvyslancem pro spravedlivou těžbu při organizaci OMN.

22. 2. - Zabanovaný Majkl48!

Dočasně zabanovaný hráč Majkl48

SKANDÁL!! Majkl48 dostal BAN! Proč? To se dozvíte v dnešním článku!

Po hlásání podpory úmyslného ublížení na zdraví se Majkl48 setkává s dalším problémem s adminstvem, který vyústil v ban. Proč? Údajně za to může Ellderko!

Byli jsme normálně na serveru a pak někdo z adminstva dostal koule a zabanoval Majkla spolu s Marošem.
—  svědek události.


Celá situace začala nevyžadovanou rekonstrukcí Enderman farmy pod vedením TrdEllderka. Poté, co se Majkl48 o zprávě dozvěděl, přispěchal k farmě a začal ji veřejně hanobit spolu s hráčem MarošJeBorec. Po několika upozorněních byli oba hráči dočasně zabanováni. Mimo jiné se hráč Maroš doznal, že měl v plánu zasponzorovat server celými dvěmi sty eur, čemuž samozřejmě zbylí hráči odmítali uvěřit.