Návody:Státy: Porovnání verzí

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
Přidáno 4 981 bajtů ,  před 2 lety
bez shrnutí editace
Bez shrnutí editace
Bez shrnutí editace
Řádek 1:
{{TOP}}{{UP | Návody}}
'''Státy''' fungují na [[Mineland 1.18|Minelandu]] jako zpestření hry. Zde naleznete základní pravidla, příkazy a návody týkající se pluginu [https://www.spigotmc.org/resources/53313/ Lands], který je spravuje.
 
== Příkazy ==
Řádek 150:
 
== Oblasti ==
Každý stát může vytvářet oblasti, tj. defacto regiony, ve kterých lze nastavovat specifické pravomoce. Tyto oblasti se mohou i pronajímat a prodat jak občanům, tak cizincům.
 
=== Ochrana území ===
Řádek 164:
<div style="border: 1px solid #A2A9B1; background:#f8f9fa; border-radius:0.4em; width:10rem; text-align:center; padding:0.25rem 1rem;">lands<br>sell<br>cena<br>&nbsp;</div>
 
Cena se udává v diamantech a při pronájmu či prodeji putuje na státní konto státu, kdeve kterém se oblast nachází. Jako období lze používat minuty ''(1m)'', hodiny ''(1m)'' a dny ''(1d)''. Pokud neuvedete maximální
 
==== Příklady ====
Řádek 201:
 
=== Před válkou ===
Oba státy se musí na válce dohodnout předem než útočník pošle obránci vyhlášení války. Útočníkem se pak po celou dobu války myslí strana, která použila příkaz <code>/wars declare</code>. Jestliže se předtím obě strany na průběhu války neshodly, může obránce žádost odmítnout. Stejně tak se může bránit u [[Admin Team|Admin Teamu]] v případě, kdyby jeho stát byl napaden navzdory nevyhlášené válce. Takováto forma agrese je ilegální a útočící stát může být za ni potrestán.
 
=== Vyhlášení války ===
Pokud oba státy souhlasí s začátkem války, plugin automaticky válku spustí. Čas mezi vyhlášením a začátkem je pouze 10 minut a to z toho důvodu, že oba státy mají čas na přípravu předtím než sjednají průběh války. Vyhlášením války se aktivují nastavení pluginu, která umožní cizí straně fungovat na cizím území ''(stavění, kopání, atp.)'' a to včetně PvP.
 
==== Válka mezi aliancemi ====
V případě, že se vyhlásí válka mezi dvěma státy, z něhož jeden je členem aliance, vyhlásí se automaticky válka celé alianci. Války si také mezi sebou mohou vyhlásit dvě aliance tím, že si je vyhlásí navzájem dva členské státy. Průběh války je identický s tím, že veškerá pravidla a nastavení platí na území celých aliancí.
 
=== Průběh války ===
Základní pravidlo – nechovejte se toxicky! Války jsou pouhým role-playovým rozšířením, není jejich důsledkem ničit vztahy mezi hráči či likvidovat vybalancovaný systém států. Válka samotná trvá v základu 48 hodin ''(dva dny)''.
 
V rámci války je povoleno používat '''Capture Blocky''', tj. speciální bloky, které lze umístit na chunk nepřítele a to tak okupovat. Jejich recept naleznete v <code>/wars menu</code>. Dle nastavení pluginu je třeba po umístění Capture Blocku v daném chunku vydržet 30 sekund. Za jeho obsazení daný stát získá 5 bodů, v případě, že je Capture Block zničen nepřátelským státem, obdrží nepřátelský stát 2 body. Území se musí zabírat od společných hranic nebo od [[Terra Nullius|Terry Nullius]]. Pokud chcete role-playově vytvořit něco jako „výsadek“, kontaktujte [[Admin Team]] a oni vám s tím pomůžou, pokud vám ho schválí. Zabírat území musíte systematicky, nelze vytvářet pouhou „cestu“. Čím užší území budete zabírat, tím většímu riziku obklíčení nepřítelem se vystavujete.
 
Za zabití nepřítele se vašemu státu přičte 5 bodů. V průběhu války se pravidelně zobrazují
 
=== Konec války ===
=== Drancování ===
Na území nepřítele mají obě strany povolen maximální přístup, je zakázáno drancování ve formě kradení materiálu či předmětů ''(toto si ovšem obě strany mohou předem povolit). Mohou být provedeny v lokální míře mírné úpravy krajiny, aby po skončení konfliktu například mohlo být známo, že v daném místě proběhla bitva. Takováto místa je ale nutné začistit či případně dostavit a obohatit po válce. Pokud takováto území budou příliš velká či nebudou dostatečně upravena, může je [[Admin Team]] rollbacknout a to až do původní podoby ''(základní generace světa)''.
 
=== Konec války ===
Válka končí pokud:
* jeden ze států dosáhne 200 bodů
* uplyne maximální délka války
* válka je ukončena [[Admin Team|Admin Teamem]]
 
=== Po skončení války ===
Po skončení války se doporučuje vytvořit mírový kongres mezi dvěma stranami, v důsledku kterého se ustanoví poválečné vypořádání a hlavně se začistí území, které si strany během války navzájem okupovaly. Obě strany se můžou dohodnout, že si okupované území vrátí pomocí <code>/lands unclaim</code> či že si je na nějakou dobu ''(nebo do příštího konfliktu)'' ponechají ve správě. Pokud jeden ze států obsadil větší část území druhého, může toto území být přiřazeno k tomuto státu na delší dobu a může se tak jednat o formu dlouhodobé okupace či vytvoření protektorátu. To platí i v případě, že se na daném území nacházejí hráčské stavby ''(např. města)''. Pak je daný stát povinnen přidat do státu všechny hráče z původního státu, kteří tam hrají. V dalších případech mohou vznikat i dočasné separované státy, které budou v rámci role-playe jasně geopoliticky ukotveny na jejich okupanty, původní stát v nich ovšem může podporovat revolty či odpor k okupantům. Tyto státy musí splňovat všechny podmínky stanovené při [[Návody:Státy#Založení_a_zrušení_státu|zakládání státu]] ''(název, vlajka, atp.)''. Jejich správcem může být někdo z okupantů či někdo z hráčů, kteří na daném území hrají.
- tribute
 
- další válka
Po konci války se doporučuje nastolit krátkodobé období smíru, kdy si obě strany doplní zásoby a regenerují svá území. V případě, že jsou podmínky finální kapitulace jedné strany stanovené mimopluginovou cestou, může se vyhlásit další válka.
 
=== Další situace ===
1 658

editací

Tyto webové stránky vyžadují pro svou funkci cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie

Navigační menu