Návody:Státy: Porovnání verzí

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
Přidáno 3 321 bajtů ,  před 2 lety
bez shrnutí editace
Bez shrnutí editace
Řádek 201:
 
=== Před válkou ===
Oba státy se musí na válce dohodnout předem než útočník pošle obránci vyhlášení války. Útočníkem se pak po celou dobu války myslí strana, která použila příkaz <code>/wars declare</code>. Jestliže se předtím obě strany na průběhu války neshodly, může obránce žádost odmítnout. Státy si také mohou stanovit další vylepšení války, které jsou uvedené v [[Návody:Státy#Mimopluginová_cesta|předchozím bodě]]. Stejně tak se může napadený stát bránit u [[Admin Team|Admin Teamu]] v případě, kdyby jeho stát byl napaden navzdory nevyhlášené válce. Takováto forma agrese je ilegální a útočící stát může být za ni potrestán.
 
=== Vyhlášení války ===
Řádek 226:
 
=== Po skončení války ===
Po skončení války se doporučuje vytvořit mírový kongres mezi dvěma stranami, v důsledku kterého se ustanoví poválečné vypořádání a hlavně se začistí území, které si strany během války navzájem okupovaly. Obě strany se můžou dohodnout, že si okupované území vrátí pomocí <code>/lands unclaim</code> či že si je na nějakou dobu ''(nebo do příštího konfliktu)'' ponechají ve správě. Pokud jeden ze států obsadil větší část území druhého, může toto území být přiřazeno k tomuto státu na delší dobu a může se tak jednat o formu dlouhodobé okupace či vytvoření protektorátu. To platí i v případě, že se na daném území nacházejí hráčské stavby ''(např. města)''. Pak je daný stát povinnen přidat do státu všechny hráče z původního státu, kteří tam hrají. V dalších případech mohou vznikat i dočasné separované státy, které budou v rámci role-playe jasně geopoliticky ukotveny na jejich okupanty, původní stát v nich ovšem může podporovat revolty či odpor k okupantům. Tyto státy musí splňovat všechny podmínky stanovené při [[Návody:Státy#Založení_a_zrušení_státu|zakládání státu]] ''(název, vlajka, atp.)''. Jejich správcem může být někdo z okupantů či někdo z hráčů, kteří na daném území hrají.
 
Po konci války se doporučuje nastolit krátkodobé období smíru, kdy si obě strany doplní zásoby a regenerují svá území. V případě, že jsou podmínky finální kapitulace jedné strany stanovené mimopluginovou cestou, může se vyhlásit další válka.
Řádek 235:
== Aliance ==
{{SEE | Návody:Státy#/nations{{!}}/nations – seznam příkazů pro aliance}}
'''Aliance''' jsou pluginu pro státy, které slouží hlavně k automatizování vztahů mezi státy. Aliance lze vytvářet i mimo
 
=== Vytvoření aliance ===
Alianci může vytvořit kterýkoliv stát. Název aliance musí být z technických důvodů pluginu jednoslovný, doporučuje se přesto oficiálně používat víceslovný název a jako jednoslovný název v rámci pluginu používat jeho zkratku. V praxi to znamená, že vznikne aliance „Lorem federace států Ipsumského pobřeží“, která bude na serveru pojmenovaná jako LFSIP. Ostatní pravidla stran názvu, vlajky, příp. sídla vycházejí z [[Návody:Státy#Založení_a_zrušení_státu|pravidel o založení státu]]. Případné drobné úpravy či návrhy stejně tak jako samotný vznik aliance doporučujeme konzultovat s [[Admin Team|Admin Teamem]].
 
=== Fungování aliance ===
Každý stát může být členem pouze jedné aliance. [[Admin Team]] proto doporučuje využívat aliance používat pluginové aliance pouze pro geopolitické vztahy, nikoliv pro obchodní vztahy. V rámci stahy může být vytvořena výkonná rada, která se stará o chod aliance a její záležitosti.
 
Plugin také všem členským státům přidává roli „Spojenec“ do jejich státu. Jako spojenci jsou pak označeni ti hráči, kteří jsou členy aliance, ale nikoliv občany daného státu. V rámci aliance lze nastavit pár pravidel, které spojenci mohou plošně dělat v rámci všech členských států ''(např. obchodovat s vesničany)''.
 
=== Sídlo aliance ===
Aliance si stanoví svůj sídelní stát, který nastaví příkazem <code>/nations setcapital</code>. Ostatní státy se pak mohou portovat na spawn tohoto sídelního státu příkazem <code>/nations spawn</code>.
 
=== Odvody (daně) ===
Odvody za členství v alianci nejsou pluginově nastaveny, ale doporučuje se vytvoření interního systému, na základě kterého budou správci jednotlivých členských států přispívat alianci tak, aby měla vlastní finanční či fyzický majetek, se kterým může nakládat ''(např. v případě válečného stavu či placení reparací)''.
 
=== Zrušení aliance ===
V případě, že všichni členové či poslední člen aliance se rozhodli, že další existence jejich spojení je zbytečná, mohou alianci rozpustit. Tento krok se doporučuje konzultovat s [[Admin Team|Admin Teamem]]. Pakliže se aliance rozpustí, musí si spravedlivě ''(na základě velikosti předchozích příspěvků, velikosti členských států či délky členství v alianci)'' rozdělit alianční majetek. Též na všechny státy přechází povinnosti vzniklé z mezinárodních smluv ''(například na nástupnické státy přechází povinnost platit reparace za prohranou válku, atp.)''.
 
== Změny v systému ==
Plugin na státy funguje dle nastavení [[Admin Team|Admin Teamu]]. Ten si vyhrazuje jeho upravení s předchozím sdělením či bez něj na základě jejich rozhodnutí či nevyhovující situace na serveru. Je silně doporučeno se raději zeptat než konat něco, co je proti logice tohoto systému, či co zneužívá jeho nastavení.
1 658

editací

Tyto webové stránky vyžadují pro svou funkci cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie

Navigační menu