Návody:Obchody

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Obchody slouží k efektivní směně předmětů v rámci serveru. Je možné je zakládat kdekoliv, ale je pro obchod na spawnu je třeba povolení od Admin Teamu, který vám přiřadí stánek či parcelu. Některé stánky je možné si automaticky pronajmout.

Na serveru momentálně fungují dva obchodní systémy přejaté z verze 1.15–1.17:

  • obchody pomocí pluginu
  • systém poctivosti

Plugin na obchody je proti krádežím ošetřen a pokud bude okraden obchodník s poctivými shopy, bude mít v pravidlech i nadále zastání.

Systém poctivosti

Systém poctivosti je způsob fungování shopů, ve kterém je kladen důraz na poctivost nakupujícího. V podstatě jen položíte truhlu a dáte na ní cedulku co prodáváte a kolik čeho je potřeba dát výměnou. Například chci prodávat raketky, tak jdu do obchodu, který mi vyhradil někdo z Admin Teamu, položím tam truhlu a na ní dám cedulku s nápisem „Raketky - 5×64 = 1 dia“.

Obchody si můžete pojistit tím, že v každém obchodu bude rozepsaná kniha, kam se bude každý člověk, který něco kupuje, zapisovat.

Obchodní inspektoři

Pokud jste majitel obchodu a máte dojem, že jste byli okradeni, můžete zavolat moderátora.

Moderátor je obyčejný hráč vybraný Admin Teamem, který dohlíží mimo jiné i na transakce v obchodě. Má práva na kontrolování historie transakcí v truhlách a může tak lokalizovat případný problém.

Platidla

Na serveru jsou přidané speciální předměty, které slouží k úpravě a zkvalitnění ekonomiky. Základním rozšiřujícím předmětem jsou Diamantové střepy, které se dají vycraftit. Za 1 diamant získáte 9 diamantových střepů.

Obchody pomocí pluginu

Příkazy

  • /shop help – zobrazit nápovědu
  • /shop count – spočítat počet dané položky v zásobě
  • /shop create – vytvořit obchod
  • /shop delete – zrušit obchod
  • /shop deleteid – zrušit obchod podle id
  • /shop list – zobrazit seznam obchodů
  • /shop out – zobrazit seznam nezásobených obchodů

Založení obchodu

Do inventáře si nejprve připravte věci k prodávání (např. dřevo) a předmět, za který se bude daná věc prodávat (např. železný ingot) a barel, který bude sloužit jako obchod. Obchod založíte, když použijete /shop create, zatímco se díváte na barel, který bude sloužit jako fyzický obchod. Zboží do obchodu přidáte kliknutím vpravo na tlačítko Vytvořit.

Doplňování zboží a vybírání výdělku

Pro doplnění zboží a výběr výdělku je možné použít ikonku truhly, která se nachází v každém obchodu. Tato ikonka vám zpřístupní virtuální inventář, do kterého můžete naskladňovat zásoby. Zároveň se vám tam ukládají vyobchodované předměty. Je však přísně zakázáno dávat do skladu předměty, se kterými neobchodujete. Takže není možné si ze zásob udělat náhradní Enderchestku. Admin Team má do všech hráčských zásob přístup a tresty se mohou pohybovat od zabavení všech itemů ve skladu až po vězení či mimořádný trest.

Správa obchodu

Obchod nelze spravovat vzdáleně, je vždy nutné být fyzicky u něho. Můžete si ale zjistit počet položek v zásobách příkazem /shop count či zobrazit seznam obchodů bez zásob příkazem /shop out.

Zrušení obchodu

Řádek zboží v obchodu zrušíte kliknutím na tlačítko Zrušit. Blok obchodu, na který se díváte, zrušíte příkazem /shop deletezrušíte zadáním příkazu.