Návody:Obchody

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Obchody slouží k efektivní směně předmětů v rámci serveru. Je možné je zakládat kdekoliv, ale je pro obchod na spawnu je třeba povolení od Admin Teamu, který vám přiřadí stánek či parcelu. Některé stánky je možné si automaticky pronajmout.

Na serveru momentálně funguje obchodní systém přejatý z verze 1.15–1.17:

  • systém poctivosti

Systém poctivosti

Systém poctivosti je způsob fungování shopů, ve kterém je kladen důraz na poctivost nakupujícího. V podstatě jen položíte truhlu a dáte na ní cedulku co prodáváte a kolik čeho je potřeba dát výměnou. Například chci prodávat raketky, tak jdu do obchodu, který mi vyhradil někdo z Admin Teamu, položím tam truhlu a na ní dám cedulku s nápisem „Raketky - 5×64 = 1 dia“.

Obchody si můžete pojistit tím, že v každém obchodu bude rozepsaná kniha, kam se bude každý člověk, který něco kupuje, zapisovat.

Obchodní inspektoři

Pokud jste majitel obchodu a máte dojem, že jste byli okradeni, můžete zavolat moderátora.

Moderátor je obyčejný hráč vybraný Admin Teamem, který dohlíží mimo jiné i na transakce v obchodě. Má práva na kontrolování historie transakcí v truhlách a může tak lokalizovat případný problém.

Platidla

Na serveru jsou přidané speciální předměty, které slouží k úpravě a zkvalitnění ekonomiky. Základním rozšiřujícím předmětem jsou Diamantové střepy, které se dají vycraftit. Za 1 diamant získáte 9 diamantových střepů.