Návody:Obchody

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Před založením obchodu si nejprve s Admin Teamem domluvte místo, kde budete mít daný obchod. Obchody se většinou vytváří ve Tswillinu.

Systém poctivosti

Systém poctivosti je způsob fungování shopů, ve kterém je kladen důraz na poctivost nakupujícího. V podstatě jen položíte truhlu a dáte na ní cedulku co prodáváte a kolik čeho je potřeba dát výměnou.
Například chci prodávat raketky, tak jdu do shopu, který mi vyhradil někdo z Admin teamu, položím tam truhlu a na ní dám cedulku s nápisem "Raketky - pět stacků = 1 dia".

Obchody si můžete pojistit tím, že v každé shop truhle bude rozepsaná kniha, kam se bude každý člověk, který něco kupuje, zapisovat.

Trest za krádež

Krádeže nebo nesplnění podmínek, které udává obchodník je trestné. Za krádež se bude dávat bez výjimek permaban, protože tím dojde k narušení důvery admin teamu a všech ostatních stálých hráčů v komunitě.
Za nesplnění podmínek obchodníka (např. nezapsání se do knihy, pokud to obchodník vyžaduje) bude uděleno varování až jail podle rozsahu.

Výmluvy typu - "Já jsem to tam pak chtěl vrátit/dát" neplatí.

Obchodní inspektoři

Pokud jste majitel shopu a máte dojem, že jste byli okradeni, můžete zavolat obchodního inspektora.

Obchodní inspektor je dobrovolník z týmu hráčů, který dohlíží na transakce v obchodě. Má práva na kontrolování historie transakcí v truhlách a může tak lokalizovat případný problém.

Momentálně máme čtyři obchodní inspektory.

Fjuro
BloodTypeFrozen
Wulfnight
Kertyz