Nájezd na Zimohrad

Z Mineland.eu | Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ℹ️
Nájezd na Zimohrad
Rekonstrukce silnic
Pokud máte vhodný obrázek, můžete ho doplnit.
Pokud máte vhodný obrázek, můžete ho doplnit.
Verze 1.8
Typ politický konflikt (roleplay)
Datum V/2015
Souřadnice x:-1244 z:1590
⚔️

Stát Dolní Valyrie
Southportland
Místo silnice A1
Příčina spory o pohraničí
Casus belli rezoluce OMN o hranici
Výsledek vytvoření pevné hranice
vznik Leaderlandu

Strany
Southportland a aktivisté Svaz mírových republik
Southportland (Le0)
innerlandští aktivisté (Oqapo)
Dolní Valyrie (Mahamotti)
Horní Valyrie (DmechCZ)
Škody
vybetovaná silnice Kratus – Southport ?
9/7/2024 21:23:14 · Š · E · R

Nájezd na Zimohrad, někdy sarkasticky označován jako Rekonstrukce silnic je označení sledu událostí, které se staly na pozdním jaře 2015 mezi Southportlandem a Valyrií.

S tím Cimmergrádem byly od začátku jen problémy...
— nejmenovaný southportlandský politik, V/2015

Porušení mezinárodního příměří

Hned po tzv. Prvním dělení Země Valyrijské vystoupili southportlandští politici s protestní peticí na 13. sjezdu OMN, kde požadovali podstoupení části území, které přímo ohrožovalo southportlandskou západní hranici. Southportland požadoval vytvoření tzv. bezpečného koridoru, který by odděloval hranice Southportlandu a Valyrie. Tohoto sporu využil aktivista Vít Vidlička, který si na tzv. Terabithských březích založil vlastní stát Leaderland. Následně zástupce Innerlandu vydali rezoluci, ve které odsoudil tento nesmyslný spor a použil jako hranici řeku Terabithii. To ovšem nestačilo southportlandským aktivistům, kteří vyhlásili s okamžitou platností válku Valyrii. Společně pak s innerlandskými aktivisty zaútočili po silnici SouthportZimohrad na Zimohrad. Jako odvetu pak představitelé Valyrie připravili tzv. Betonování silnice Southport – Kratus.

Betonování silnice Southport – Kratus

Je bráno jako okamžitá pomsta židozednářských špehů v Southportlandu, kteří během noci vybetonovali úsek silnice Southport – Kratus. Brali to jako pomstu za vojenský vpád southportlandských a innerlandských aktivistů do Zimohradu. Po tomto činu došla vládě Southportlandu trpělivost a vyhlásila celkové embargo na Valyrii. Po několika týdnech spor uvázl na mrtvém bodě. Způsobila to dočasná neaktivita představitele Valyrie. Embargo ovšem stále platí pro finanční sektor. Proto se v Southportlandu nenachází ani jeden obchod ze sítě MOTTIS.

Odkazy

Související odkazy